• Terminy konsultacji pedagoga szkolnego i specjalistów

          • Specjaliści:

            A. Kuśnierek – pedagog szkolny

            I. Witek – terapeuta pedagogiczny

            B. Wawoczny – Kloc – terapeuta pedagogiczny

            M. Łukoszek – pedagog specjalny

            B. Papierok – oligofrenopedagog

            I. Kwiatoń – oligofrenopedagog

            M. Głazik – oligofrenopedagog

            K. Dobrowolska – logopeda

            A. Ploch - tyflopedagog

            Terminy:

            25.10.2021r.   godz.  17.00 – 18.00

            25.11.2021r.   godz.  17.00 – 18.00

            19.01.2022r.   godz.  17.00 – 18.00

            21.03.2022r.   godz.  17.00 – 18.00

            17.05.2022r.   godz.  17.00 – 18.00

          • "Napełnij miseczkę"

          • Samorząd Uczniowski zwraca się do wszystkich uczniów naszej szkoły z prośbą o pomoc w zbiórce karmy oraz akcesoriów dla bezdomnych zwierząt. Zbiórka ta trafi do Fundacji "Jesteś głosem tych, co nie mówią". Mile widziane: karma sucha, w puszkach, ręczniki i koce, szczotki, grzebienie, zabawki. Prosimy o składanie darów do końca listopada. Liczymy na pomoc i zaangażowanie, za co będziemy bardzo wdzięczni.

          • Spotkanie z owadami

          • 8 października naszą szkołę odwiedził wielki miłośnik przyrody i hodowca zwierząt pan Andrzej Pająk. Chętni uczniowie klas I-VII po raz kolejny mieli możliwość uczestniczenia w żywej lekcji przyrody.

            Temat spotkania początkowo budził pewne zastrzeżenia, szczególnie u dziewczynek, które ze wstrętem odwracały głowę, ale do czasu.... Owady, bo one były przyczyną całego zamieszania okazały się już po kilku minutach całkiem sympatyczne.

          • Spotkanie autorskie

          • Naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość – autor i ilustrator książek dla najmłodszych czytelników p. Wiesław Drabik. Spotkanie pisarza z uczniami klas pierwszych i drugich przebiegło w miłej atmosferze. Pan Drabik opowiedział dzieciom jak został pisarzem, prezentował fragmenty swoich utworów i bawił się z dziećmi w odgadywanie rymów.

            Uczniowie z zapałem odpowiadali na pytania autora, za co zostali nagrodzeni zakładkami i naklejkami. Uczeń, który zdobył w czasie spotkania najwięcej nagród otrzymał od pisarza książkę z autografem.

            Serdecznie dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej w Gaszowicach za pomoc w organizacji spotkania.

          • Dzień Chłopaka - fryzurowy zawrót głowy!

          • 30.09 br. w naszej szkole zagościło istne szaleństwo! Z okazji Dnia Chłopaka nasi uczniowie mogli zaszaleć ze swoimi fryzurami. Pojawiły się irokezy, warkoczyki, a nawet kolorowe włosy.

            Naszym chłopcom życzymy spełnienia wszystkich marzeń, samych sukcesów, ale również odwagi do odrobiny szaleństwa.

            Opiekunki SU

          • Szkolne zawody w biegach przełajowych 2021

          • 29.09.2021 roku zainicjowaliśmy w naszej szkole sezon zawodów sportowych 2021/2022. Zostały rozegrane mistrzostwa szkoły w biegach przełajowych. Celem zawodów było zachęcenie do aktywnego i sportowego sposobu spędzania wolnego czasu, oraz propagowanie zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa sportowego. Organizatorem zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego, Zenobia Mrozek i Szymon Skupień. W zawodach uczestniczyli uczniowie oraz uczennice klas IV – VII. Uczennice rywalizowały w biegu przełajowym na dystansie 800 metrów.

            Wyniki:

            1 Julia Jeszka 3:25 min klasa 4b

            2 Amelia Nowak 3:35 klasa 7b

            3 Alicja Jaksik 3:37 klasa 4a

            4 Julia Bober   3:40 klasa 5b

            4 Ola Maksym 3:40 klasa 4b

            6 Martyna Wypych 3:42 klasa 7a

            7 Kamila Donga 3:43 Klasa 7a

            8 Lena Donga 3:50 Klasa 7b

            9 Julia Rutkowska 3:51 Klasa 7b

            10 Ania Mordeja 3:55 Klasa 5b

            11 Lena Kachniarz 4:22 klasa 4b

            12 Anna Steuer 4:50 Klasa 6

            12 Tatiana Gadaj 4:50 Klasa 6


            Uczniowie rywalizowali w biegu przełajowym na dystansie 1000 metrów

            Wyniki:

            1 Mandrysz Krzysztof  4:30 klasa 7c

            2 Czarnecki Jakub 4:33 klasa 5b

            3 Wojciech Sopa 4:45 klasa 5a

            4 Mandrysz Tomasz 4:52 klasa 7b

            5 Chowaniec Remigiusz 4:58 klasa 7a

            6 Bartosz Magiera 4:59 klasa 5a

            7 Adam Szymański 5:04 klasa 6

            8 Przemysław Kolarczyk 5:09 klasa 4a

            9 Mateusz Małecki 5:15 klasa 5a

            10 Jeszka Aleksander 5:25 klasa 5b

            11 Marszolik Karol 5:50 klasa 4b

            12 Szczyrba Piotr 6:05 klasa 5b

            13 Skowronek Tomasz 6:23  klasa 5

            13 Marcin Biskup 6:23 klasa 4a

            15 Pytlik Jan 6:25  klasa 4a

            16 Tomasik Jan  7:20 klasa 4b

            Naszą szkołę już 8.10 br najlepsze siódemki będą reprezentowały podczas zawodów rejonowych w Raciborzu. Trzymajmy więc za nich kciuki. :)

            Cała społeczność szkolna składa zawodnikom gratulacje życząc samych sukcesów!!!

          • Dzień Głośnego Czytania

          • Dzień Głośnego Czytania – to nietypowe, ale jakże przyjemne i pożyteczne święto, obchodziliśmy 29 września.

            Do biblioteki zostali zaproszeni uczniowie z klas I i II, a także uczniowie z klasy IIIb. Klasom pierwszym, o przygodach i perypetiach lubianej przez dzieci Maszy, czytała pani pedagog. Do głośnego czytania drugoklasistom zgłosiła się Dominika z klasy IIIb. Uczniowie z uwagą i uśmiechem słuchali książki Grzegorza Kasdepke „Detektyw Pozytywka”.

            Głośne czytanie bardzo uczniom przypadło do gustu. Zaispirowali się do tego stopnia, że chętnie również sami próbowali własnych sił, żeby poczytać swoim kolegom.

            Uczniowie klasy III czytali głośno książkę „Bodzio i Pulpet” autorstwa G. Kasdepke.

            Akcja rozwinęła czytelniczą ciekawość i uatrakcyjniła szkolną codzienność.

          • Jesień – barwna w kolory i smaki

          • Wrześniowym zadaniem dla siódmoklasistów uczęszczających na koło europejskiej współpracy szkół – eTwinning było stworzenie logo projektu. Uczniowie wykazali się wysokimi umiejętnościami technologicznymi oraz znajomością programów graficznych i stworzyli wspaniałe projekty, których pozazdrościłby niejeden grafik.

            Październikowe zadanie było praktyczne i polegało na przedstawieniu smaków jesieni. Jest to bardzo barwna pora roku, dlatego też kulinarne skojarzenia były zróżnicowane. Dla niektórych partnerów jesień to przede wszystkim soczyste jabłka i to właśnie ten owoc zagościł na ich stołach w różnych odsłonach. Skojarzenia związane z tą porą roku, które zagościły w głowach naszych czernickich uczniów, to: długie wieczory, ulubione filmy i seriale oraz czekolada! Czekomania zagościła w domach siódmoklasistów, którzy przygotowali wspaniałe muffinki, ciasteczka, ciasta i inne smakołyki. A Wy? Jakie są Wasze kulinarne skojarzenia z jesienią?

          • 28 Akcja „Sprzątanie świata” w naszej szkole!

          • Jak co roku, nasza szkoła (z lekkim opóźnieniem z powodu niepogody) przyłączyła się do akcji „Sprzątanie świata – Polska 2021”. W tym roku odbywała się ona pod hasłem:Myślę, więc nie śmiecę”.

            Uczniowie naszej szkoły zaopatrzeni w rękawiczki oraz worki wzięli się do roboty i usunęli śmieci zalegające w okolicy szkoły, Zameczka oraz przeszli ulicami naszej wsi. Dzięki ich wielkiemu zaangażowaniu worki bardzo szybko zapełniły się odpadami. Mamy nadzieję, że czynny udział w akcji uświadomił wszystkim, a raczej przypomniał o obowiązku dbania o środowisko, konieczności segregacji odpadów oraz negatywnych skutkach zaniechania tych działań w przyszłości.

            Zanim jednak uczniowie naszej szkoły wyszli w teren, wzięli udział w dwóch konkursach: na plakat promujący „Sprzątanie Świata 2021” oraz na przedmiot użytkowy wykonany z materiałów wtórnych pt.: „Ekocoś z niczego”. Konkursy cieszyły się wielkim zainteresowaniem, bo aż 60 uczniów do nich przystąpiło. Wykonane przez uczniów prace oraz plakaty były oryginalne i różnorodne, trudno było więc wyłonić zwycięzców, dlatego wszystkie zostały nagrodzone.

            Akcja „Sprzątanie świata – Polska” oraz działania jej towarzyszące były wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów.

            Serdecznie dziękuję wszystkim za zaangażowanie w akcję!

            Koordynator
            Ilona Paluch

          • Warsztaty plastyczne w zabytkowym dworku

          • W poniedziałek 27 września br. uczniowie koła plastycznego POPP pojechali autokarem do zabytkowego dworku w Łukowie Śl. Spotkanie ze sztuką rozpoczęli od zwiedzenia galerii znajdującej się na poddaszu, w której można zobaczyć piękne obrazy. Później mali artyści przenieśli się w plener. Tam, pod okiem specjalistki, uczestniczyli w warsztatach malarskich. Z ogromnym zapałem wykonywali prace w różnych technikach malarskich. Zajęcia pełne twórczej aktywności dały dzieciom dużo radości i satysfakcji.

          • Warsztaty ,,Czarny Śląsk"

          • Klasa 1a i 1b uczestniczyły w warsztatach pt.: ,,Czarny Śląsk" w Ośrodku Kultury Zameczek w Czernicy. Dzieci wysłuchały opowieści o kopalniach węgla i gipsu, legendy o skarbniku oraz tworzyli prace plastyczne inspirowane życiem górnika. Dzieci pod okiem i z pomocą instruktora wykonały grubskie mydła oraz górnicze czako. 

          • Do kuchni, gotowi, start!

          • Nowy rok szkolny dopiero się rozpoczął, ale koło europejskiej współpracy szkół – eTwinning od pierwszych dni września prowadzi intensywne prace nad... europejską książką kucharską XXI wieku. Projekt ma na celu wzbogacanie słownictwa, rozwijanie umiejętności językowych i technologicznych, a także odkrywanie smaków, pobudzanie ciekawości kulinarnej i poznanie najsmaczniejszych przepisów z różnych zakątków Europy. Oprócz Polski w tej kulinarno-językowej podróży towarzyszyć nam będą szkoły z: Portugalii, Chorwacji, Francji, Ukrainy, Litwy, Włoch, Turcji i Rumunii. Będzie pysznie i ciekawie! W każdym miesiącu będziemy pracować nad innym zadaniem: raz będziemy tworzyć coś z czekolady, by za chwilę przygotować zdrowe przekąski, następnie będziemy prezentować dania regionalne, a później... Zresztą zobaczycie sami, bo efektami naszej pracy będziemy się z Wami regularnie dzielić na stronie internetowej naszej szkoły. Zapraszamy do poznania naszych partnerów!

          • „Rowerowym szlakiem”

          • Dnia 10.09.2021r. uczniowie klasy VII c wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce rowerowej, która była idealnym pretekstem do poznania swojej okolicy oraz zadbania o swoją kondycję. Trasa wycieczki prowadziła nie tylko asfaltowymi drogami, ale również ścieżkami leśnymi, które były doskonałą okazją do przećwiczenia umiejętności czytania map z trasami rowerowymi i ich oznaczeniami.

            Po godzinnej jeździe dotarliśmy do Stodół, gdzie mogliśmy odpocząć, zażyć kąpieli słonecznej, pograć w siatkówkę i w piłkę nożną, z czego chętnie skorzystaliśmy. W drodze powrotnej odwiedziliśmy również Zalew Rybnicki. Łącznie przejechaliśmy 36 km. Choć byliśmy zmęczeni, to nie możemy się już doczekać kolejnej wycieczki, bo w końcu „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

            Z. Mrozek, M. Skorupa

          • Zasypmy Blankę urodzinowymi kartkami!

          • Blanka to wyjątkowa dziewczynka, która niestety zachorowała na bardzo poważną chorobę. Ma nieuleczalnego glejaka mózgu. Już niedługo skończy cztery latka. O czym marzą dzieciaki w jej wieku? Chcą dostać na urodziny rowerek a może hulajnogę?

            Ale nie Blanka… Dziewczynka marzy o tym, by tego dnia przyszedł do niej listonosz z niezliczoną ilością kartek urodzinowych.

            Nie chodzi jednak o zwykłe kartki. Blanka uwielbia dinozaury. Jak sama mawia „najlepsze dinozaury to te straszne, ale muszą też być miłe”.

            I tak oto udało się zrobić coś wielkiego! Uczniowie naszej szkoły stanęli na wysokości zadania i każdy chętnie zrobił kartkę urodzinową dla małej Blanki. Powstały przepiękne prace! Było tak wiele dinozaurów. Pojawił się nawet gumowy zwierzak! Łącznie zebraliśmy 216 kartek!

            To cudowne, że tak bardzo zaangażowaliście się w tę akcję. Blanka z pewnością ucieszy się z paczki, a co więcej - być może na chwilę zapomni o chorobie.

            Serce rośnie! Widać, jak wiele wysiłku włożyliście w te wszystkie prace. Nie da się ich pokazać pojedynczo, ale wspólnie zrobiliście coś NIESAMOWITEGO! I cóż mogę powiedzieć na koniec: JESTEŚCIE NAJLEPSI!

            Dziękuję!

            M. Drąg

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. H.M. Góreckiego w Czernicy
      • (32) 4305060
      • ul. Wolności 41,
        44-282 Czernica
        Poland
      • mgr Iwona Witek,
        wicedyrektor:
        mgr Kamila Dobrowolska
      • http://fb.me/SPwCzernicy
      • Inspektor Ochrony Danych :
        Aleksandra Cnota-Mikołajec
        adres e-mail: aleksandra@eduodo.pl
      • AE:PL-54050-80271-HHURU-23
  • Galeria zdjęć

      brak danych