• Informacja – bilety za przejazd autobusem

• Wydział Komunikacji Urzędu Miasta Rybnik poinformował Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Czernicy, że rodzice powinni we własnym zakresie nabywać bilety za przejazd dla swoich dzieci. W sytuacji, gdy odległość z domu rodzinnego do szkoły przekracza 3 km (uczniowie kl. I-IV) i 4 km (uczniowie kl. V-VIII) – art. 39 ust. 3 pkt 1 w zw. z art. 39 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 roku Prawo oświatowe (tekst jednolity Dz.U. 2023 poz.900), wówczas obowiązek zapewnienia transportu spoczywa na gminie. Koszt 30-dniowego biletu ulgowego obejmującego przejazd na terenie Gminy Gaszowice wynosi 54 zł. W załączeniu pismo z Wydziału Komunikacji.

Załącznik do pobrania:
            Komunikacja_Rybnik.pdf

• Stołówka Szkolna

• Informujemy, że żywienie uczniów w Szkole Podstawowej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Czernicy rozpocznie się 11 września 2023 r.

Osoby zainteresowane żywieniem dzieci w szkole prosimy o dokonywanie pisemnych zgłoszeń.

Kartę zgłoszenia dziecka na obiady oraz druk Zgody na dokonywanie zwrotu można pobrać w wersji papierowej w sekretariacie szkoły lub wydrukować ze szkolnej strony internetowej - zakładka Żywienie.

Wyżej wymienione druki należy złożyć w sekretariacie szkoły do 7.09.2023 r., jeśli żywienie ma rozpocząć się w miesiącu wrześniu.

Wszelkie pozostałe informacje dotyczące żywienia dostępne są na stronie internetowej szkoły w zakładce Żywienie.

• Pożegnanie klas VIII

• 23 czerwca o godzinie 11.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. H. M. Góreckiego w Czernicy odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 klas ósmych. Uczestniczyli w nim oczywiście absolwenci, Dyrekcja szkoły, przewodniczący GZOSZ iP, wychowawcy, grono pedagogiczne, rodzice oraz delegacja klasy VII.

Na początku odbyło się wprowadzenie sztandaru szkoły i przekazanie go nowemu pocztowi sztandarowemu.

Następnie Pani Dyrektor mgr Iwona Witek zabrała głos, dziękując wszystkim absolwentom za wysiłek włożony w naukę, tak, aby z jak najlepszymi wynikami ukończyli szkołę podstawową. Pani Dyrektor szczególnie podziękowała rodzicom absolwentów za ich dobre wychowanie i troskę potrzebną na drodze do dorosłego życia. Pani Dyrektor oddała głos przewodniczącemu GZOSziP panu Zbigniewowi Goworowskiemu, który pogratulował wszystkim absolwentom, a nagrodę specjalną wręczył uczniowi Jakubowi Geblowi za szczególnie wysokie osiągnięcia w nauce.

W dalszej części Pani Dyrektor wraz z wychowawczyniami klas ósmych przystąpiła do wręczania świadectw. Uczniowie, którzy zdobyli najwyższe wyniki, otrzymali także nagrody książkowe. Na wyróżnienie i pamiątkowe nagrody sportowe zasłużyli także najlepsi sportowcy, którzy rozsławiali naszą szkołę na wszystkich szczeblach rozgrywek, począwszy od gminy, przez powiat, aż do województwa. Podziękowania otrzymali także rodzice, którzy wykazali się działaniami na rzecz szkoły i pomocą podczas różnych przedsięwzięć Rady Rodziców.

Kolejnym punktem uroczystości były życzenia sukcesów w dalszej edukacji i pożegnanie przez młodszych kolegów z klasy siódmej.

Po części oficjalnej akademii wystąpili byli już ósmoklasiści, którzy swoim programem artystycznym podziękowali Dyrekcji, nauczycielom i rodzicom za trud i serce, życzliwość i wyrozumiałość, wskazywanie właściwych dróg, dzięki którym doszli do tego etapu życia. Nie obyło się bez wzruszeń, a nawet wylanych łez, kiedy na sali rozległ się głos Urszuli Sipińskiej w utworze „Cudownych rodziców mam”. Było pięknie i wzruszająco.

Kochani Uczniowie, jeszcze raz życzymy: niech Wasz wysiłek i Wasza wytrwałość w pogłębianiu wiedzy i umiejętności, przyniosą Wam kolejne sukcesy w nowych szkołach oraz dalszym życiu. Nie bójcie się marzyć!

Zenobia Mrozek