• Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

      • Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Barwy Rzeczypospolitej Polskiej, Unia Europejska

        Pewnie nie jeden uczeń, rodzic, nauczyciel usłyszał słowo "Erasmus" albo "wymiana uczniów". Ooo i już myślę, że wstęp do poniższego artykułu Was zaciekawił.

        W ramach programu Erasmus+ możliwe jest uczestnictwo w różnego rodzaju kursach i szkoleniach (np. językowych, metodycznych itp.), które odbywają się we wszystkich krajach Unii Europejskiej. To także niepowtarzalna okazja nawiązania szerokich kontaktów i podjęcia przez szkołę współpracy międzynarodowej.

        Nauczyciele naszej szkoły napisali i złożyli wniosek krótkoterminowy w ramach programu Erasmus+ pt. "Poznajemy europejskie kraje i ich obyczaje".

        Wniosek umieszczony został na liście rezerwowej Akcji 1 sektora Edukacja Szkolna programu Erasmus+ konkurs 2023, a następnie został zatwierdzony do realizacji i otrzymał dofinansowanie z projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Projekt będzie realizowany na zasadach programu Erasmus+.

        Maksymalna przyznana kwota dofinansowania wynosi 36979 EUR, co stanowi równowartość kwoty 174818,22 PLN przeliczonej po średnim kursie miesięcznym Komisji Europejskiej z terminu ogłoszenia konkursu 2023 do programu Erasmus+, tj. listopada 2022 r.,1 EUR=4,7275 PLN.

        Termin realizacji: 13.11.2023r.-12.05.2025r.

        W szkole jest to pierwszy tak wielki i odpowiedzialny projekt. Trzymajcie za Nas kciuki!

        Rekrutacja do projektu:

        W ramach projektu planujemy podjąć współpracę z zagranicznymi organizatorami kursów językowych i metodycznych. Zdecydowaliśmy się na wybór czterech szkół zlokalizowanych w trzech europejskich krajach: Irlandii, na Cyprze i na Malcie. Nasz wybór w głównej mierze opieraliśmy o jakość prowadzonych szkoleń oraz ich program (tak by spełniał nasze oczekiwania i był dostosowany do potrzeb uczestników i celów projektu), niemniej jednak ważne było dla nas także zróżnicowanie pod względem miejsc docelowych planowanych mobilności, tak byśmy byli w stanie jak najbardziej poszerzyć wiedzę kulturową, nawiązać jak najbardziej różnorodne kontakty, zdobyć jak największą liczbę materiałów autentycznych, a także jak najbogatsze doświadczenia.

        Założone cele:

        1. Podniesienie kompetencji językowych z j. angielskiego nauczycieli biorących udział w szkoleniach językowych do poziomu umożliwiającego realizację projektów międzynarodowych tj. min. B1+
        2. Pozyskanie 12 wartościowych kontaktów (1 na każdego uczestnika mobilności) do europejskich szkół umożliwiające nawiązanie międzynarodowej współpracy
        3. Wdrożenie innowacji pedagogicznej dotyczącej relacji międzyludzkich opartej na metodzie CLIL od IX 2024.
        4. Realizacja min. 3 projektów eTwinning z udziałem uczniów w każdym roku szkolnym, począwszy od r. szk. 2024/25
        5. Włączenie Dnia Tolerancji, Dnia Życzliwości i Dnia Europy do planu pracy szkoły począwszy od roku szkolnego 2023/24.

        Dzieje się, a będzie się działo jeszcze więcej !

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. H.M. Góreckiego w Czernicy
      • (32) 4305060
      • ul. Wolności 41, 44-282 Czernica Poland
      • mgr Iwona Witek, wicedyrektor: mgr Kamila Dobrowolska
      • http://fb.me/SPwCzernicy
      • Inspektor Ochrony Danych : Aleksandra Cnota-Mikołajec adres e-mail: aleksandra@eduodo.pl
      • AE:PL-54050-80271-HHURU-23
  • Galeria zdjęć

      brak danych