• Rok szkolny 2023/24

        • Innowacja pedagogiczna w klasie I a

          Przedszkole nr 48 w Gdyni

          „Sensorycznie się rozwijam bo skaczę, biegam i dotykam”

          Innowacja powstała w celu wsparcia rozwoju dzieci poprzez stymulację zmysłów dostarczając im wrażeń sensorycznych w formie zabawowej. Zmysły odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka. To dzięki nim poznajemy świat. One informują nas o otaczającym świecie, pozwalają nam doświadczać przestrzeni wokół poprzez odczuwanie zapachów, widzenie czy słyszenie. Ponadto zmysły  pełnią rolę ochronna gdyż ostrzegają nas przed niebezpieczeństwem. Każdy ze zmysłów odgrywa bardzo ważną rolę w codziennym funkcjonowaniu każdego z nas a ich ścisła współpraca powoduje, że tworzą one jeden układ narządów zmysłów. To dzięki integracji wrażeń płynących z poszczególnych zmysłów jak i środowiska; docierają  one mózgu który musi wykonać „ogrom” pracy gdyż: rozpoznaje, segreguje, rejestruje, interpretuje, łączy ze sobą te informacje z poprzednimi doświadczeniami po to, aby mogły być wykorzystane w celowym i efektywnym działaniu. Zmysły determinują nasze zachowanie. Im gorzej działają one u dziecka, z którym pracujemy, tym większe trudności będzie miało z reagowaniem we właściwy sposób na zmiany zachodzące w jego otoczeniu.

          Obraz znaleziony dla: kraina zmysłow

          Innowacja pedagogiczna w klasie II b

          W innowacji biorą udział chętni uczniowie klasy II b. Innowacja opiera się na twórczych i aktywizujących działaniach, mających na celu doskonalenie umiejętności matematycznych – kodowanie, polonistycznych – opisy, instrukcje, rymowanki, słuchanie baśni. Zajęcia będą też częściowo odnosić się do pojęć z zakresu przyrody i geografii, a odbywać się będą od września 2023 r. do czerwca 2024 r. Innowacja będzie realizowana w ramach zajęć pozalekcyjnych w wymiarze 1 godziny tygodniowo.

          Innowacja ,,Mały Europejczyk” w klasie III b

          Innowacja ,,Mały Europejczyk” jest adresowana do uczniów klasy 3b. Tematy będą realizowane w poszczególnych miesiącach od września do czerwca na zajęciach rozwijających zainteresowania uczniów. Będzie to swoista podróż po krajach UE, mająca na celu rozwijanie u trzecioklasistów zainteresowania światem oraz zdobywanie wiedzy o omawianych państwach. Realizacja zamierzeń edukacji europejskiej ma charakter wychowawczy i służy przede wszystkim kształtowaniu u uczniów pozytywnych postaw, takich jak poszanowanie godności innych, tolerancja czy szacunek do odrębności narodowej. Dlatego też głównym zamiarem niniejszej innowacji jest wyposażenie uczniów w wiedzę i umiejętności niezbędne do kształtowania właściwej postawy społecznej Polaka i Europejczyka.

          Innowacja pedagogiczna w klasie III a

          Klasa 3a realizuje innowację zdrowotną - klasa w terenie. Okres trwania innowacji od października do maja.

          Innowacja pedagogiczna w klasie Va

          Metoda CLIL to takie podejście do procesu edukacyjnego, które stawia przed uczniem dwa cele: jednoczesne poznanie treści przedmiotowych oraz opanowanie języka obcego, w którym odbywa się nauka. Na zajęciach nauczyciel wplata wybrane treści przedmiotowe do swoich zajęć językowych. Dzięki innowacji uczestnicy uczą się otwartości na inne kultury i innych sposobów myślenia. Wszystkie umiejętności językowe są połączone. Do czytania czy oglądania używane są ciekawe materiały tak, aby dyskusja mogła obracać się wokół terminów istotnych z punktu widzenia tematu zajęć. Uczymy się języka i struktur gramatycznych przez używanie ich w kontekście. W CLIL staramy się zapamiętać nową informację, ale również wykorzystać ją i używać, bo stawiamy na praktyczne umiejętności. Szukamy połączeń nowych treści z tym, co już wiemy, wykorzystujemy tę wiedzę w wypowiedziach ustnych i pisemnych. W innowacji biorą udział uczniowie klasy Va. Innowacja opiera się na twórczych i aktywizujących działaniach. Zajęcia odbywać się będą od września 2023 r. do czerwca 2024 r. i będą realizowane w ramach zajęć lekcyjnych.

           

          Innowacja pedagogiczna „Jestem AS – Akceptuję Siebie!”  w klasie VI a

          W dzisiejszym świecie uczniowie mają o sobie bardzo złe zdanie. Często są do siebie samych negatywnie nastawieni, myślą o sobie źle.

          Innowacja Jestem AS! – Akceptuję Siebie to wzmacnianie u uczniów własnego pozytywnego wizerunku, uświadomienie każdemu ich piękna. Pokazanie, że każdy  z nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny. To też dobry sposób na integrację klasową, umocnienie więzi między uczniami. Akceptacja siebie to też życzliwe spojrzenie na siebie samego.

          Akceptowanie swoich niedoskonałości i wzmacnianie tego, co jest w nas najlepsze. Dobrze znając siebie, dużo łatwiej osiągnąć wszystkie wyznaczone przez siebie cele. Akceptując siebie, stajemy się silniejszą osobą, wtedy nikt i nic nie jest w stanie nas zniszczyć. Osoby, które w pełni akceptują siebie, nie szukają akceptacji u innych. Osoby, które akceptują siebie są wolne od oceny i opinii innych osób.

           

          Cele innowacji pedagogicznej:

          1. Samoakceptacja siebie.
          2. Lepsze poznanie siebie.
          3. Budowanie poczucia własnej wartości.
          4. Uświadomienie uczniom ich piękna.
          5. Wzmacnianie własnego pozytywnego wizerunku.
          6. Integracja klasowa, wzajemne wsparcie.

          Innowacja będzie związana z zajęciami godziny wychowawczej. Zajęcia będą realizowane raz w miesiącu – od września 2023  do czerwca 2024.

          „W angielskie gry edukacyjne gram i wszystkie słówka znam!” - kl. Ia i Ib

          Innowacja jest skierowana do klasy Ia i Ib.  Poprzez granie w specjalnie dobrane angielskie gry planszowe, uczniowie mają nabyć umiejętności do pracy w zespole, przestrzegając reguł fair play, a także rozbudować swój leksykon.

          „Kreatywnie i sensorycznie angielskiego uczę się błyskawicznie” - kl. IIa i IIb

          Multisensoryczna nauka języka angielskiego angażując więcej niż jeden kanał poznawczy pozwala zwiększyć skuteczność przyswajania wiedzy i podnosi efektywność nauczania. Dzięki zastosowaniu kreatywnego podejścia w nauczaniu, proces dydaktyczny staje się bardziej zróżnicowany i atrakcyjny. W efekcie uczniowie są bardziej zmotywowani i szybciej przyswajają wiedzę. Podczas wybranych zajęć uczniowie klasy IIa i IIb będą utrwalać poznane słownictwo w sposób multisensoryczny, angażując swoje zmysły.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. H.M. Góreckiego w Czernicy
      • (32) 4305060
      • ul. Wolności 41, 44-282 Czernica Poland
      • mgr Iwona Witek, wicedyrektor: mgr Kamila Dobrowolska
      • http://fb.me/SPwCzernicy
      • Inspektor Ochrony Danych : Aleksandra Cnota-Mikołajec adres e-mail: aleksandra@eduodo.pl
      • AE:PL-54050-80271-HHURU-23
  • Galeria zdjęć

      brak danych