• Informacja
          • Informacja

          • Informujemy, że kwota opłaty za obiady za miesiąc kwiecień wynosi 18 dni x 8 zł =  144 zł

            Informacje na temat odliczeń zostały rozesłane poprzez e-dziennik.

            Wpłaty należy dokonać w terminie do 25 kwietnia br.

            Nr rachunku: 28 8470 0001 2001 0051 5168 0004

            W tytule: Imię i nazwisko dziecka, klasa, dopisek: „opłata za obiady

            JADŁOSPIS

          • Pamiętamy o zmarłych

          • W sobotni poranek szkolni wolontariusze: Franek, Mateusz, Zuzia i Marta pod opieką pani katechetki Eugenii, zabrali się do porządkowania trzech opuszczonych i zaniedbanych grobów na parafialnym cmentarzu w Czernicy. Uczniowie pomodlili się również za zmarłych oraz zapalili znicze przy grobach: księdza proboszcza Jana Kapołki, nauczycieli pracujących dawniej w naszej szkole oraz przy Pomniku Powstańców Śląskich. W tak piękny i wartościowy sposób uczcili pamięć  zmarłych.

            Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

          • Klasy drugie i trzecie wśród przyrody

          • Czwartek, 26 października 2023 roku, był dniem, który na długo pozostanie w pamięci uczniów klas drugich i trzecich naszej szkoły. Tego dnia odbył się niezwykły Zielony Festiwal, który zjednoczył dzieci w miłości do przyrody i ekologii.

            Uczestnicy Zielonego Festiwalu mieli okazję przekroczyć próg swojego codziennego otoczenia i wyruszyć na przyrodniczą przygodę. W otoczeniu lasu, uczniowie mogli czerpać garściami z dobrodziejstw natury, a wszystko to u nas – w Czernicy, w Parku naszego Ośrodka Kultury. Podczas festiwalu nasi uczniowie wykazali się kreatywnością i umiejętnościami manualnymi. Wykorzystując wytłoczki po jajkach, stworzyli własne eko-dżdżownice, które pomogą w kompostowaniu organicznych odpadów. Ponadto, w słoikach utworzyli mini-ekosystemy leśne, które pozwoliły im lepiej zrozumieć, jak funkcjonuje przyroda w swojej mikroskali. Opiekunowie i nauczyciele również mieli okazję do nauki i wymiany doświadczeń podczas festiwalu. Wzięli udział w panelu dyskusyjnym, w którym omawiali zbawienny wpływ natury na ciało i umysł ludzki. Ta cenna wymiana myśli przypomniała nam, jak ważne jest zachowanie harmonii z przyrodą. Podczas warsztatów nasi uczniowie mieli możliwość spróbowania pyszności… z odrobiną natury. Racuszki z pokrzywą i babeczki z lawendą były prawdziwym przeżyciem smakowym, które otworzyło nasze podniebienia na nowe doznania. Zaś na zakończenie dnia wszyscy mogli delektować się ziemniaczkami pieczonymi w ognisku, prawdziwym rarytasem dla dzieci była „panierka” – czyli skórka :)

            Zielony Festiwal był nie tylko okazją do nauki i zabawy w przyrodniczym otoczeniu, ale także przypomnieniem, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Była to także wyjątkowa okazja do wsparcia zdrowego stylu życia, w którym kontakt z naturą odgrywa kluczową rolę. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego niezwykłego dnia. Zielony Festiwal pokazał nam, że bliskość natury może przynieść mnóstwo radości i wiedzy. Wszystkim uczestnikom festiwalu pozostanie w pamięci na długo, a doświadczenia zdobyte podczas tego dnia z pewnością pozostaną z nami na wiele lat.

            Ps. Z wielką chęcią jeszcze raz, odwiedzimy zameczkowy las!

            Patrycja Czeszyk

          • „Zabawka z serca dla Malucha”

          • Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy podarowali swoje zabawki potrzebującym dzieciom, przebywających w żłobkach i świetlicach środowiskowych. Dary przekazane zostały przez p. sołtys Barbarę Watołę do Zarządu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność”. Jaki ogrom gier, książeczek, puzzli, klocków udało nam się zebrać, zobaczcie sami. Jesteście wspaniali!

            Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

          • Konkurs „Patroni Roku 2023”

          • Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas 5-8 do udziału w konkursie wiedzy „Patroni Roku 2023”.

            Przez najbliższe trzy dni będzie pojawiać się nowy zestaw pytań dotyczący innego patrona.

            Uczniowie, którzy zechcą wziąć udział w konkursie, zapisują odpowiedzi na pytania dot. każdego patrona.

             Kartki z odpowiedziami należy przynieść do biblioteki do 31 października.

            Zachęcamy do udziału w konkursie!

          • Klasa III a haftuje

          • Pierwszy krok wcale nie musi być trudny. Uczniowie klasy III a wraz z wychowawca panią Beatą Wawoczny –Kloc zmierzyli się z haftem. Prostym ściegiem z: małego wzoru graficznego, kanwy, igły, muliny, tamborka wyhaftowali cudowne serwetki. Bogactwo prostych, ale inspirujących motywów i wzorów sprawiło, że uczniowie pracowali w skupieniu przez cała lekcję.

          • Samo zdrowie 

          • Klasa III a pod okiem wychowawcy pani Wawoczny-Kloc przygotowała pyszne koktajle owocowe. Prawdziwa bomba witaminowa

          • Jesienne smaki w klasie I a

          • Poznając zmysłowo świat klasa I a smakowała  pieczonego jabłuszka. Super pyszne i bardzo proste do zrobienia jabłka pieczone w piekarniku to świetny pomysł na jesienny lub zimowy deser. Takie aktywne zajęcia przypadły im najbardziej do gustu, a szczególności kiedy same mogły sobie przygotować posiłek.

            Katarzyna Mandrysz

          • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Klasa w Terenie”

          • Obraz znaleziony dla: klasa w terenie

            Głównym celem edukacyjnego projektu „Klasa w terenie” jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu. Zachęcenie nauczycieli i uczniów do „opuszczenia” swoich sal lekcyjnych i spędzenia czasu poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową - prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie, angażującą różne zmysły. Lekcje prowadzone na świeżym powietrzu na pewno będą niezapomniane.

             

            ZADANIA PROJEKTOWE

            1. Obserwacja przyrody.
            2. Plastyka w terenie.
            3. Obserwacja chmur.
            4. Wyjście w ciekawe miejsce.
            5. Instrumenty z darów natury.
            6. Zabawa / gra w terenie.
            7. Zabawa w przyrodników - zorganizowanie warsztatów ogrodniczych"; sianie nasion, sadzenie kwiatów.
            8. Przyrodniczy labirynt kolorów.
            9. Praca grupowa - stworzenie katalogu roślin.
            10. Piknik.

            Uczniowie klasy 1a w ramach projektu wykonali już kilka zadań i nie zamierzają na tym poprzestać. 
            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

          • Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym.

          • Dzisiaj w Jankowicach został rozegrany powiatowy turniej tenisa stołowego. Zawodom towarzyszyła sportowa rywalizacja, czego dowodem były bardzo wyrównane pojedynki.

            Drużyna dziewcząt: Maksym Aleksandra, Jeszka Julia, Olszówka Wiktoria po bardzo zaciętych setach zostały pokonane przez koleżanki z Jankowic.

            Drużyna chłopców w składzie: Tumułka Tymoteusz, Sopa Wojciech i Kopiec Adam stanęli na wysokości zadania i wywalczyli awans do Krzanowic na zawody rejonowe. II miejsce zajęli gospodarze a III miejsce zawodnicy z Raszczyc.

            Wszyscy uczestnicy reprezentowali swoje gminy w sposób godny i wszyscy pokazali bardzo dobre przygotowanie.

            Gratulacje i brawa dla naszych reprezentantów i ich rywali!

            Szczegóły w zakładce: Sport w szkole.

          • Naturalny antybiotyk

          • Uczniowie klasy IIIa wraz z wychowawcą Beatą Wawoczny-Kloc mieli okazję wykazać się swoimi talentami kulinarnymi. Postanowili posmakować naturalny antybiotyk. Przypiekli  pyszny chleb, posmarowali go czosnkiem i ze smakiem zjedli. W całej szkole unosił się kuszący zapach. Podczas degustacji, wszyscy orzekli, że jest to najsmaczniejszy chleb jaki kiedykolwiek jedli.

          • Szkoła Myślenia Pozytywnego

          • Kolejne niespodzianki!

            Instytut Szkoły Myślenia Pozytywnego kolejny raz bardzo pozytywnie nas zaskoczył. Otrzymaliśmy przesyłkę, w której znalazło się wiele pomocnych materiałów dydaktycznych: książek, gier planszowych, plakatów. Z pewnością pomogą nam one podczas zajęć, aby mogły być jeszcze ciekawsze i bardziej urozmaicone.

            Szkolna Koordynatorka
            Monika Łukoszek

          • Świetlicowe święto pieczonego ziemniaka…

          • Jesień, to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Właśnie dlatego, uczniowie przebywający w szkolnej świetlicy mieli okazję przygotować pożywny podwieczorek w formie pieczonego ziemniaka. Pachnące ziemniaki spożywaliśmy z masłem i pysznym sosem czosnkowym.

            Agnieszka Szweda

          • Kampania "Razem dbamy o życie".

          • Wraz z nadejściem jesieni, przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu solidnie zabrali się do prac porządkowych. W ramach kampanii “Razem dbamy o życie”, sadzili cebulki żonkili na placu szkolnym. Kwiaty ucieszą nasze oczy wczesną wiosną.

            Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

          • Mój AS - moja akceptacja siebie

          • Wraz z nadejściem nowego miesiąca, uczniowie klasy 6 a wykonali kolejne zadanie związane z realizacją innowacji „Jestem AS – Akceptuję Siebie”.

            Tym razem każdy uczestnik zajęć miał się krótko zastanowić nad tym, jak wyglądałaby jego osobista karta AS i co mogłoby się na niej znaleźć.

            Następnie każdy otrzymał pusty wzór do samodzielnego uzupełnienia. Uczniowie chętnie wykonywali to zadanie, wielu wykazało się talentem plastycznym, a przede wszystkim inwencją twórczą.

            Monika Drąg

          • Dzień białej koszuli

          • Dzień Edukacji Narodowej był okazją do wspólnego świętowania. Uczniowie mieli sposobność ubrać się w eleganckie białe koszule, w ramach rywalizacji turnieju klas. Jak to nam się udało? Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

            Samorząd Uczniowski

          • Mali detektywi

          • Uczniowie klasy IIIa wybrali się na spacer w okolice naszej szkoły. Za pomocą lupy przyglądali się, jak wygląda nasza natura z bliska. Była to wielka przygoda, ponieważ dzieci przekonały się, jak wiele szczegółów można zobaczyć dzięki lupie oraz jak wiele rzeczy nie widać na pierwszy rzut oka. 

            Beata Wawoczny-Kloc

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. H.M. Góreckiego w Czernicy
      • (32) 4305060
      • ul. Wolności 41, 44-282 Czernica Poland
      • mgr Iwona Witek, wicedyrektor: mgr Kamila Dobrowolska
      • http://fb.me/SPwCzernicy
      • Inspektor Ochrony Danych : Aleksandra Cnota-Mikołajec adres e-mail: aleksandra@eduodo.pl
      • AE:PL-54050-80271-HHURU-23
  • Galeria zdjęć

      brak danych