• Szkolenie SKW

          • W dniu 19.09.2023 r. odbyło się spotkanie Szkolnego Koła Wolontariatu z Panią Kamilą Porwoł, trenerką korpusu Solidarności oraz pracownikiem Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS. Pani Kamila przeszkoliła naszych uczniów, zapoznając ich z zasadami działania wolontariatu. Uczniowie dowiedzieli się, czym różni się wolontariat w szkole, od tego poza nią. W bardzo przystępny sposób przyswoili wiedzę na temat tego, jak można zaangażować się w pracę na rzecz innych osób.

            Uczniowie wiedzą już, jak można pomagać, ale też jakie korzyści niematerialne płyną z bycia wolontariuszem. Idąc z duchem czasu, uczniowie korzystać będą w przyszłości z aplikacji, która nie tylko w znaczący sposób usprawni kontakt potrzebujący – wolontariusz, ale też ułatwi komunikację członków SKW. Ogromną radość uczestnikom szkolenia sprawiło przygotowane przez Panią trenerkę wypełnianie “Karty zainteresowań i pomysłów Wolontariusza”. Cieszymy się z udanego spotkania. Bogatsi w zdobytą wiedzę i doświadczenia, ruszamy z pomaganiem. Przed nami wiele pięknych i wartościowych akcji.

            Eugenia Boczek i Agnieszka Szweda

          • Zostań Językowym Tajnym Agentem

          • Zostań Językowym Tajnym Agentem oraz weź udział w konkursach językowych

            Wielkimi krokami zbliża się bardzo ważne wydarzenie jakim jest Europejski Dzień Języków. Jest to międzynarodowe święto obchodzone co roku w dniu 26 września. Zostało ustanowione z inicjatywy Rady Europy i jest organizowane we współpracy z Unią Europejską. Jego ogólne cele to:

            • podkreślanie znaczenia, jakie ma nauka języków oraz uczenie się więcej, niż jednego języka,
            • propagowanie różnorodności kulturowej i językowej,
            • zachęcanie do nauki języków obcych w szkole i poza nią.

            Europejski Dzień Języków poświęcony jest wszystkim językom używanym w Europie, również tym mniej znanym oraz językom migrantów.

            Jak co roku, nasza szkoła włącza się w obchody tego święta. Z tej okazji pragnęlibyśmy zachęcić wszystkich uczniów do podjęcia pewnego wyzwania. Nauczyciele języków obcych już zostali Językowymi Tajnymi Agentami!

            Teraz pora na was drodzy Uczniowie! Pobierzcie na telefon lub tablet „Aplikację Wyzwań Językowych Tajnego Agenta” (The Secret Agent’s Language Challenges App”). Zagrajcie samodzielnie lub rywalizujcie z grupą przyjaciół i tak jak wasi nauczyciele zdobądźcie tytuł mistrza tajnych agentów. Co więcej, pokażcie nam jak wygląda tajny agent w waszym wykonaniu – ucharakteryzujcie się i przyjdźcie do szkoły w przebraniu 26 września. W tym dniu każdy tajny agent zostanie nagrodzony uwagą pozytywną oraz dodatkową ocenąz aktywności pozalekcyjnej.

            Linki do stron promujących aplikację:

            https://edl.ecml.at/Activities/Languagechallengeapp/tabid/3225/Default.aspx

            https://play.google.com/store/apps/details?id=at.ecml.edl.challenges&pcampaignid=pcampaignidMKT-Other-global-all-co-prtnr-py-PartBadge-Mar2515-1&pli=1

            https://cdn.ecml.at/EDL/app/poster/app-poster-2022-EN.pdf

             

            Nie ma obchodów Europejskiego Dnia Języków bez konkursów. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w jednym lub kilku konkursach plastyczno – językowych:

            1. II WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNO - JĘZYKOWY „Odkrycia naukowe w moim życiu. / Scientific inventions in my life. / Die Entdeckungen in meinem Leben.“ (szczegółowy regulamin konkursu stanowi załącznik nr 1). Prace konkursowe wraz z oświadczeniem rodziców przekazujemy nauczycielom języków obcych w nieprzekraczalnym terminie do 4 października 2023r.

             

            1. Konkurs plastyczno-językowy „Języki obce w mojej klasie/szkole”. (szczegółowy regulamin konkursu stanowi załącznik nr 2). Prace konkursoweprzekazujemy nauczycielom języków obcych w nieprzekraczalnym terminie do4 października 2023r.

             

            1. Konkurs na stworzenie projektu/obrazka/ grafiki promującej EDJ 2024 (Europejski Dzień Języków 2024). Szczegółowe zasady konkursu znajdują się pod linkiem https://edl.ecml.at/Activities/EDLT-ShirtContest/tabid/3147/Default.aspx

            Szkoła nie pośredniczy w przesyłaniu plików zawierających grafikę konkursową. Uczeń przesyła pracę konkursową samodzielnie wypełniając formularz na stronie organizatora.

            Organizatorzy:

            Aleksandra Niesobska, Dorota Malon, Matyna Somerlik-Przybyła, Anna Mroczko

            Załączniki:

            Zalacznik_nr_1.pdf

            Zalacznik_nr_2.docx

          • Pokaz taneczny Zespołu Mażoretek Fenix Radlin

          • W poniedziałek 18.09.2023 r. nasi uczniowie podziwiali efektowne układy choreograficzne w wykonaniu Zespołu Mażoretek Fenix Radlin. Dziewczęta wystąpiły w pokazach z batonami oraz pomponami. Prezentowały się również w pięknych strojach. Niezwykła zręczność i zwinność tancerek budziły podziw wśród uczniów, co było powodem do gromkich braw. Trenerki Zuzia Gumkowska i Monika Góralska przedstawiły Nam jak wyglądają treningi oraz przygotowania do zawodów. Serdecznie dziękujemy zawodniczkom za odwiedzenie naszej szkoły i życzymy wielu sukcesów. 

          • Jestem AS! – Akceptuję Siebie

          • W tym roku szkolnym uczniowie klasy 6a pod przewodnictwem pani Moniki Drąg biorą udział w ogólnopolskim projekcie Jestem AS! – Akceptuję Siebie. Celem tych działań jest przede wszystkim lepsze poznanie siebie, budowanie poczucia własnej wartości, ale też samoakceptacja siebie – z tym uczniowie bardzo często mają problem.

            Zadania związane z projektem będą realizowane na lekcjach godziny wychowawczej, raz w miesiącu. Efekty pracy uczniów będą przedstawianie za pośrednictwem strony internetowej szkoły. Po zrealizowaniu wszystkich zadań placówki, które dołączyły do projektu otrzymają dyplom „SZKOŁA ODKRYWCÓW ASÓW”.

            Klasa 6a wykonała już pierwsze zadanie, które jest wprowadzeniem do projektu. Potwierdzeniem wykonania tegoż działania jest filmik, na którym to każdy uczeń deklaruje, że akceptuje siebie.

            Projekt Jestem AS! – Akceptuję Siebie to też wzmacnianie u uczniów własnego pozytywnego wizerunku, uświadomienie każdemu ich piękna. Pokazanie, że każdy z nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Po zakończeniu projektu uczniowie otrzymają też dyplomy.

            Powodzenia!

            Damy radę, bo „Jestem AS! – Akceptuję Siebie!”

            Koordynator projektu

            Monika Drąg

          • Certyfikat Szkoły Myślenia Pozytywnego

          • Świetne wiadomości na sam początek roku szkolnego!

            Nasza szkoła otrzymała certyfikat SZKOŁY MYŚLENIA POZYTYWNEGO w dowód uznania za ogromne zaangażowanie uczniów, nauczycieli oraz rodziców podczas wykonywania szeregu działań podejmowanych w naszej placówce. Warto dodać, że co miesiąc wykonywaliśmy wszystkie zadania na 100%! Celem programu było wsparcie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

            W roku szkolnym 2023/2024 ponownie przystąpiliśmy do realizacji tego programu w naszej szkole. Czekamy z niecierpliwością na realizację kolejnych zadań!

            Szkolna Koordynatorka
            Monika Łukoszek

          • „Szkoły Pełne Talentów”

          • Nasza szkoła przystąpiła do drugiej edycji akcji Lidl „Szkoły Pełne Talentów”.  Zapraszamy całą społeczność szkolną do zabawy i wspierania akcji, dzięki której możemy zdobyć pomoce naukowe, sprzęt sportowy i elektroniczny.

            Jak to zrobić? To proste – przynieś kupon do szkoły lub zeskanuj kod QR, odszukaj naszą szkołę i przekaż nam TALENCIAKA.

             Zachęcamy do udziału w akcji!

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. H.M. Góreckiego w Czernicy
        • (32) 4305060
        • ul. Wolności 41, 44-282 Czernica Poland
        • mgr Iwona Witek, wicedyrektor: mgr Kamila Dobrowolska
        • http://fb.me/SPwCzernicy
        • Inspektor Ochrony Danych : Aleksandra Cnota-Mikołajec adres e-mail: aleksandra@eduodo.pl
        • AE:PL-54050-80271-HHURU-23
    • Galeria zdjęć

        brak danych