• Szkoła Myślenia Pozytywnego – wrzesień

• Ukończyliśmy zadanie wrześniowe w ramach naszej współpracy z Instytutem Szkoły Myślenia Pozytywnego, było to możliwe dzięki zaangażowaniu nauczycielek: Pani Iwony Kwiatoń, Pani Moniki Drąg oraz Pani Moniki Łukoszek. Tematem przewodnim było: „Budowanie zintegrowanego zespołu klasowego i tworzenie klimatu szkoły sprzyjającego zdrowiu psychicznemu”.

Zadanie było podzielone na dwa etapy. Pierwsze dotyczyło przeprowadzenia warsztatów dla uczniów oraz uczennic naszej szkoły dotyczących komunikacji międzykulturowej. Panie zdecydowały się na stworzeniem zajęć z wykorzystaniem Pakietów Integracyjnych, które nasza szkoła otrzymała z Instytutu Szkoły Myślenia Pozytywnego. Zadaniem uczniów było przygotowanie paszportu dla siebie lub kolegi/koleżanki z klasy. Koncentrowało się ono na budowaniu pozytywnych relacji, poznaniu się oraz rozwijaniu kompetencji mówienia o emocjach. Uczniowie podeszli do zadania z wielkim zaangażowaniem! Druga część zadania skupiona była wokół doskonalenia zawodowego nauczycieli. Odbyły się warsztaty online, na których poruszane były tematy związane między innymi z wdrażaniem działań międzykulturowych w środowisku szkolnym z uwzględnieniem specyfiki pracy z uczniami i uczennicami z Ukrainy.

Szkolna Koordynatorka
            Monika Łukoszek

• Pokaz gadów

• Wczoraj w naszej szkole odbyła się „żywa lekcja przyrody”, której bohaterami były gady. Prowadzący, pan A. Pająk przybliżył uczniom wiele ciekawych informacji dotyczących życia, sposobu rozmnażania, hodowli oraz nawyków tej niezwykle ciekawej gromady zwierząt. Wielu uczniów miało niepowtarzalną okazję dotknięcia węża, żółwia, jaszczurki a nawet krokodyla. „Żywa lekcja przyrody” to dla uczniów bardzo cenne doświadczenie. Z pewnością na długo pozostanie w pamięci i być może w przyszłości będzie inspiracją do rozwijania nowych zainteresowań.

• Spektakl „Balladyna"

• 🥀 „Już przeszłość zamknięta w grobach. Ja sama Panią tajemnicy”🥀

🎭 30 września w naszej szkole po raz kolejny zagościł spektakl „Balladyna” przygotowany przez kółko teatralne „Trema”. Aktorzy, jak i publiczność spisali się na medal, a samo przedstawienie na długo pozostanie w pamięci. Już nie możemy doczekać się kolejnych spektakli naszego szkolnego kółka teatralnego! 🎭

• Spotkanie autorskie

• W dniu 26 września odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim. Autor książek zabrał uczniów klas drugich, trzecich i czwartych w niesamowitą podróż po Oceanie. Całą przygodę opisał w książce pt.: „Ocean to pikuś”. Następnie opowiadał o przygodach Kazimierza Nowaka, bohaterze książki „Afryka Kazika” oraz o niedźwiedziu Wojtku, bohaterze książki „Dziadek i niedźwiadek”, który był żołnierzem w polskiej armii podczas II wojny światowej. Wszystkie atrakcje zaprezentowane przez autora podczas wydarzenia przyniosły wiele korzyści dla naszych uczniów.

Spotkanie autorskie odbyło się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025 uchwalonego przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce.

• Mistrzostwa Rejonu w Raciborzu

• Kolejnym ogromnym sukcesem zaskoczyli wszystkich nasi reprezentanci w SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH 6 x 800m dz. i 6 x 1000m chł. Zawody odbyły się dzisiaj w Raciborzu. Dopisała piękna pogoda, tak aby dzieci i młodzież mogli rywalizować biegając na ścieżkach parku zamkowego. Na starcie stanęło 9 najlepszych drużyn rejonu rybnicko-raciborskiego, zarówno u dziewcząt jak i u chłopców. Nasi biegacze wypadli wspaniale zdobywając II miejsce dziewczęta i II miejsce chłopcy. Jestem z wszystkich bardzo dumna szczególnie, że przegraliśmy tylko ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Gratulujemy!

W historii szkoły zapisały się następujące osoby:

Wypych Martyna, Nowak Amelia, Donga Kamila, Marszolik Milena, Szawerna Julia, Stacha Anna, Gomola Paulina, Mandrysz Dominik, Pajdak Patryk, Szczyrba Tymoteusz, Gebel Jakub, Chowaniec Remigiusz, Bezuch Oliwier , Szymański Adam.

Zenobia Mrozek