• Wycieczka do teatru

• Trudno wyobrazić sobie świat bez baśni Andersena. Kierując się tą refleksją zespół Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa przygotował dla swoich najmłodszych widzów spektakl ,,Baśń o Królowej Śniegu”. 4 maja b.r. uczniowie klas I – III wraz wychowawcami pojechali do Rydułtowskiego Centrum Kultury i odbyli niezwykłą podróż wraz z Kajem i Gerdą do krainy złej Królowej.

Podczas przedstawienia dzieci poznawały świat, bezpiecznie obcowały ze złem i uczyły się dobra, a dorośli odbyli sentymentalną wędrówkę do czasu własnego dzieciństwa. Spektakl, oprócz wartości dydaktycznych zaprezentował cenne walory inscenizacyjne – komediową, pełną humoru sytuacyjnego i słownego akcję oraz zaskakujące rozwiązania oprawy świetlnej i muzycznej.

Bożena Papierok

• Sukces na Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej

• Kolejny sukces na mistrzostwach powiatu w piłce ręcznej dziewcząt!

Nasze uczennice potwierdziły swoją pozycję w powiecie i wygrały zawody w Jankowicach będące eliminacjami do Mistrzostw Rejonu. W pierwszym meczu zwyciężyły z SP w Jankowicach, a w drugim z SP w Lyskach. Marzenia się spełniają.

Skład drużyny: Emilia Mojżysz, Lena Donga, Martyna Wypych, Amelia Nowak, Kamila Donga, Wiktoria Łysik, Paulina Żydek, Julia Trzeciak, Liliana Trzeciak, Julia Rutkowska, Julia Janda.

Brawo, jestem z Was dumna! Dalej też damy radę!

Zenobia Mrozek

• Sukces w Regionalnym Konkursie Poetyckim

• Sukces naszej uczennicy z Czernicy w Regionalnym Konkursie Poetyckim „daj mi Słowo”

W tym roku odbyła się jubileuszowa, dziesiąta edycja konkursu poetyckiego „daj  mi Słowo” pod patronatem prezydenta Rybnika. Jest to konkurs o zasięgu rejonowym. Mogli w nim startować uczestnicy z Rybnika, Wodzisławia Śl., Jastrzębia-Zdroju, Żor, Raciborza.

W konkursie mierzą się na słowa młodzi poeci z Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego w dwóch kategoriach wiekowych:
            – szkoły podstawowe
            – szkoły ponadpodstawowe
            Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Rybnika, a celem konkursu było skoncentrowanie na wartościach takich jak prawda, dobro, piękno, odkrywanie młodych talentów poetyckich i stworzenie możliwości publicznej prezentacji tekstów.

Z wielką radością informujemy, że w konkursie wzięły udział trzy poetki z naszej szkoły: Kinga Kunkel (kl.VI), Julia Kierszniak (kl.VI) i Julia Janda (kl. VIIa).

Wszystkie trzy uczestniczki wraz z rodzicami miały zaszczyt wziąć udział w gali finałowej, na której poznaliśmy zwycięzców. Impreza odbyła się 28 kwietnia r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Była to bardzo wzniosła uroczystość, wzbogacona muzyką w wykonaniu zespołu z ZSB w Rybniku oraz spotkaniem i wywiadem z poetą Adamem Markiem.

Długo czekaliśmy na wyniki konkursu, ale było warto. Okazało się, że jedną z laureatek została nasza uczennica Kinga Kunkel, która zdobyła III miejsce. Wiersz młodej poetki został zaprezentowany przez recytatora na uroczystości. Było to niezwykłe przeżycie.

Pozostałe dwie uczestniczki otrzymały dyplomy i zaproszenie do uczestniczenia w przyszłym roku. Na pewno przygotują wspaniałe wiersze z głębi swojej duszy.

Serdecznie gratulujemy Kindze oraz pozostałym uczestniczkom sukcesów i udziału w konkursie.

Poniżej prezentujemy wiersz Kingi Kunkel (jej pseudonim Qvoda), który został nagrodzony.

Aleksandra Tkocz

Skarby

Dziadki me powiadały,

że piękne są też skały.

Za to kwiaty na łące

są żywe jak słońce.

Babka kiedyś mi mówiła,

że z Hiszpanii pochodziła

i że prawda jest cenniejsza,

niż szmaragdy albo perła.

Matka ma zaś powiadała,

że gdy ona dorastała,

wokół wszyscy dobrzy byli

zawsze w zgodzie z sobą żyli.

A ja dziś powiadam wam,

że cudnych przyjaciół mam,

To Prawda, Dobro, Piękno,

największe skarby przy nich bledną.

Qvoda_ (Kinga Kunkel kl. VI)