• Kosmiczne zajęcia klas III

• Końcem marca uczniowie klas III uczestniczyli w niezwykłych zajęciach w laboratorium astronomicznym, znajdującym się w Czernicy - niedaleko naszej szkoły. Dzieci z niebywałą ciekawością i zainteresowaniem podróżowały przez wszechświat, poznały lepiej Układ Słoneczny, zobaczyły przez teleskop jedną z planet, a także musiały wykonać kilka bardzo ważnych zadań, które miały na celu uratowanie statku kosmicznego.

Taką wspaniałą lekcję z całą pewnością wszyscy zapamiętamy na długo.

Klaudia Doleżych

• Wyróżnienie w powiatowym konkursie recytatorskim

• „Mały OKR 2022”

Na początku marca odbył się powiatowy konkurs recytatorski „Mały OKR 2022”, którego organizatorem co roku jest Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Czerwionce – Leszczynach.

I tym razem nasi uczniowie chętnie wzięli udział w tym wydarzeniu. Konkurs odbył się w formie on-line. Uczniowie nagrywali filmiki, na których to recytują wybrany utwór poetycki oraz fragment prozy.

Ostatecznie nie udało się stanąć na podium, ale warto tutaj wspomnieć o Franciszku Klimszy z klasy V a, który otrzymał WYRÓŻNIENIE.

Gratulujemy!

I zapraszamy do udziału za rok.

Monika Drąg

• Konkurs plastyczny „Kapelusz irlandzkiego skrzata”

• Z okazji obchodów Dnia Świętego Patryka zorganizowano konkurs plastyczny dla uczniów kl. I-III. Zadaniem dzieci było wykonanie dowolną techniką kapelusza irlandzkiego skrzata. Ilość kapeluszy wprawiła w zdumienie organizatorów konkursu oraz komisję konkursową, gdyż wszystkie 32 prace prezentowały wysoki poziom zaangażowania i wiernie odzwierciedlały nakrycie głowy Leprechauna. Zdecydowano, iż wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują ex aequo I miejsce.

Oto lista zwycięzców:

kl. 1a

Izabella Szmatłoch, Aleksandra Knura, Lidia Habram, Adam Krawczyk, Maurycy Stankiewicz, Antoni Kałuża

kl. 1b

Wiktoria Kotomska, Agata Królewicz, Paulina Niesobska, Paweł Sopa, Piotr Kokot, Antoni Dobrowolski, Filip Jaworowski, Stanisław Burnat

kl. 2a

Nadia Opolony, Sara Niemczyńska, Dominika Kozik

kl. 2b

Natalia Wypych, Amelia Recław, Kacper Styrnol, Mateusz Keler, Bartosz Siedlaczek, Oliwier Korbel

kl. 3a

Yeva Konoval, Anna Wieczorek, Aleksandra Kierszniak, Szymon Rakus