• Regionalnie i planszowo

• Zajęcia regionalne w klasie IV a to nie tylko zapoznawanie się z naszym regionem czy gwarą śląską poprzez czytanie czy słuchanie. To także zajęcia praktyczne.

Ostatnio klasa miała okazję zabawić się nieco w twórców własnych gier planszowych. Zanim jednak to nastąpiło, zadanie poprzedziły zajęcia polegające na zagraniu w dostępną już w naszej szkole grę planszową, dotyczącą naszego regionu. Każdy wykazał chęć wzięcia udziału w tej zabawie.

Następnie po tym jakże przyjemnym wstępie uczniowie zostali podzieleni na grupy i tworzyli własne gry planszowe. Zadanie nie wydawałoby się aż tak trudne, gdyby nie fakt, że powstające prace miały być chociażby po części napisane gwarą śląską.

Każda grupa stanęła na wysokości zadania. Powstały bardzo ciekawe gry planszowe, w które finalnie każdy mógł zagrać. Grupy wymieniły się między sobą swoimi pracami.