Wyniki konkursu
Dzień Dziecka w Dworze
Informacja
Informujemy, że kwota opłaty za obiady za miesiąc czerwiec wynosi 14 dni x 8 zł = 112zł.
Informacje na temat odliczeń zostały rozesłane poprzez e-dziennik.
Wpłaty należy dokonać w terminie do 25 czerwiec br.
Nr rachunku: 28 8470 0001 2001 0051 5168 0004.
W tytule: Imię i nazwisko dziecka, klasa, dopisek: „opłata za obiady”
SPOTKANIE ORGANIZACYJNE NA NOWY ROK SZKOLNY 2024/2025
Wychowawcy klas pierwszych (rok szkolny 2024/2025)
zapraszają na spotkanie organizacyjne rodziców dzieci, które uczęszczać będą do I klasy17.06.2024 r. (poniedziałek) godz. 17:00 - Sala Radosna
Celem spotkania jest omówienie najważniejszych spraw organizacyjnych
przed rozpoczęciem roku szkolnego 2024/2025.Proszę o zabranie ze sobą zdjęcia dziecka do legitymacji szkolnej.
Konkurs z języka niemieckiego
Akcja charytatywna
Dzień Dziecka
Pieszy spacer na Rafę
31 maja klasy I – III wybrały się wspólnie z klasami IV na pieszą wycieczkę w stronę Rydułtów. Wycieczka odbyła się w ramach obchodów Dnia dziecka na wesoło i sportowo. Głównym celem wycieczki były zabawy na RAFIE, integracja zespołów klasowych oraz aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.
Mimo zapowiedzi deszczów pogoda była wspaniała. Wszyscy z radością maszerowali by miło spędzić wspólnie czas. Po drodze oczywiście zaliczyliśmy lody w McDonald. Wiele się działo, nie sposób opisać wszystkiego, ale z pewnością dokładamy do naszego plecaka szkolnego kolejne, miłe wspomnienia.
Katarzyna Mandrysz
Sportowe sukcesy
Problem hejtu – przedstawienie profilaktyczne dla uczniów
29 maja chętni uczniowie klas VI – VIII pojechali do Rydułtowskiego Centrum Kultury „FENIKS”, by zobaczyć spektakl „Hejter”, autorstwa Teatru Profilaktycznego ALERT. Przedstawienie miało na celu uświadomienie uczniom, czym jest hejt oraz jak niebezpieczny może być kontakt z kimś, kto staje się naszym hejterem.
1Gra aktorska była na najwyższym poziomie. Wszyscy występujący w bardzo realistyczny sposób pokazali, jak wielkim zagrożeniem dla każdego z nas jest to, gdy spotkamy na swojej drodze hejtera i do czego może ten człowiek doprowadzić.
Po spektaklu odbyło się spotkanie z aktorem, który wygłosił krótką prelekcję na temat hejtu, powiedział też o tym, gdzie szukać pomocy.
Monika Drąg
Akademia Bezpiecznego Puchatka
Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Głównym celem jest pokazanie dzieciom jak unikać zagrożeń podczas codziennych aktywności –w szkole, w domu, na drodze, w internecie a także bezpieczne relacje z rówieśnikami.
W ramach realizacji projektu klasy I a i I b odbyły cykl zajęć z wykorzystaniem materiału edukacyjnego opracowanego przez metodyków, których zastosowanie z pewnością ułatwi zapamiętanie przyswajanego materiału. Nasi uczniowie klas I z wielkim zaangażowaniem brali udział w tych zajęciach. Podsumowaniem całości był Test bezpieczeństwa, szkoła zaś otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.
Szkolny koordynator:
Katarzyna Mandrysz
Wycieczka klas szóstych do Wrocławia
23 maja uczniowie klas szóstych wyruszyli o godzinie 7.00 na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. Po prawie trzech godzinach w końcu dotarliśmy do celu.
23Pierwszym punktem wycieczki był Ogród Botaniczny. Tam uczniowie mogli podziwiać przepiękną roślinność. Następnie mieli okazję poznać nieco bliżej Wrocław. Pani przewodnik opowiedziała o najważniejszych miejscach tego miasta. Widzieliśmy Most Grunwaldzki, byliśmy na rynku i na starówce. Dodatkowo poznaliśmy różne obiekty sakralne.
W drugim dniu wycieczki pojechaliśmy do ZOO oraz AFRYKARIUM. Mogliśmy zobaczyć wiele pięknych zwierząt. Dodatkowo, podziwialiśmy kolorowe ryby i inne morskie stworzenia. Ostatnim punktem zwiedzania było Hydropolis.
Ta wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci.
Monika Drąg
SZKOŁA MYŚLENIA POZYTYWNEGO – MAJ
W tym miesiącu zajęliśmy się rozwijaniem u uczniów i uczennic umiejętności autoprezentacji, budowania postawy przedsiębiorczej oraz pobudzaniem rozumienia nowych mediów. Rok 2023 to Rok Edukacji Ekonomicznej ogłoszony przez Senat Rzeczypospolitej we wrześniu 2023 roku.
W związku z tym klasa VII b została zaproszona do udziału w wyjątkowym badaniu na temat świadomości finansowej, przedsiębiorczości, samodzielności i proaktywności uczniów i uczennic. Badanie jest skierowane do uczniów z całej Polski w wieku od 10 do 18 lat. Było realizowane internetowo i jest całkowicie anonimowe. Kierownikiem projektu badawczego jest dr Agata Trzcińska, adiunkt na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Po wypełnieniu ankiety uczniowie wzięli udział w lekcji na temat umiejętności świadomego zarządzania pieniędzmi, samodzielności i nowych mediów.
Szkolna Koordynatorka
Monika Łukoszek
Podziękowania
Konkurs plastyczny: „W rodzinie siła i moc”
W międzyszkolnym konkursie plastycznym
„W rodzinie siła i moc”
zorganizowanym w naszej szkole,
w kategorii klas młodszych zostali nagrodzeni:
I miejsce Mikołaj Mrosek – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jejkowicach
II miejsce Jakub Gańszczyk – Szkoła Podstawowa nr 2 w Rydułtowach
III miejsce Aleksandra Jakubowska - Szkoła Podstawowa w Czernicy
w kategorii klas starszych:
I miejsce Maja Grzanowska - Szkoła Podstawowa nr 2 w Rydułtowach
II miejsce Nadia Opolony – Szkoła Podstawowa w Czernicy
III miejsce Emilia Kurpas - Szkoła Podstawowa nr 2 w Rydułtowach
Wyróżnienie otrzymali
w kategorii klas młodszych:
Anna Szczepanek - Szkoła Podstawowa w Czernicy
Bianka Klimża - Szkoła Podstawowa w Czernicy
Agata Królewicz - Szkoła Podstawowa w Czernicy
Jacek Paliszewski - Szkoła Podstawowa w Czernicy
Eryk Holona - Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jejkowicach
w kategorii klas starszych:
Oskar Solarz – Szkoła Podstawowa nr 2 w Rydułtowach
Mateusz Keler – Szkoła Podstawowa w Czernicy
Kinga Książek – Szkoła Podstawowa w Szczerbicach
Dominika Kozik – Szkoła Podstawowa w Czernicy
Ewa Borkowska – Szkoła Podstawowa w Szczerbicach
Wszystkim dzieciom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za udział w konkursie.
Iwona Kwiatoń
Wyniki konkursu „Jezus mówi …”
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Jezus mówi” zorganizowanym przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej „WOM” w Rybniku.
Konkurs podzielony był na 3 kategorie:
- klasy 1-3 szkoły podstawowej miały za zadanie zrobienie książeczki przedstawiającej treść wybranej przypowieści Jezusa
- klasy 4-6 miały wykonać lapbook zawierający w ciekawy sposób ujętą treść wybranej przypowieści i jej przesłanie
- klasy 7-8 - przygotowanie prezentacji multimedialnej lub książeczki zawierającej treść przypowieści, jej przesłanie i odzwierciedlenie w życiu współczesnym
W konkursie wzięło udział 15 osób.
II miejsce w kategorii klas 1-3 zajęła Paulina Niesobska
Wyróżnienie otrzymała Helena Wolny
III miejsce w kategorii klas 7-8 zajęła Paulina Steuer
Uczennice odebrały swoje nagrody 16 maja podczas uroczystej gali laureatów, która miała miejsce w Państwowej Szkole Muzycznej w Rybniku.
Wyróżnionym uczennicom i wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Eugenia Boczek
Spotkanie z pilotem
21 maja uczniowie klas I-III mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z emerytowanym pilotem - panem Wiesławem Dziubą.
Podczas prawie godzinnego spotkania, pan Wiesław opowiadał o początkach swojej kariery w lotnictwie. Wspominał, od czego rozpoczęła się jego wielka pasja. Nie zabrakło opowieści o podróżach, które dzięki wykonywanej profesji, miał okazję odbyć.
Wszyscy słuchali z wielkim zainteresowaniem, nie zabrakło również pytań od ciekawych świata dzieci. Kto wie, być może któryś z naszych uczniów również zostanie w przyszłości pilotem.
Klaudia Doleżych
Ortograficzni Mistrzowie i Wicemistrzowie w naszej szkole!
22 maja nasi szkolni, ortograficzni specjaliści, wzięli udział w Międzygminnym Konkursie Ortograficznym, organizowanym przez szkołę podstawową w Szczerbicach.
Podczas naszego szkolnego etapu konkursu wyłoniono dwie najlepsze osoby z każdej kategorii wiekowej. W kategorii klas:
I – III reprezentowali nas: Milena Blinda z klasy 2b oraz Eryk Hałas z klasy 3b;
IV – VI: Julia Krzyżyk z klasy 4b oraz Adam Kopiec z klasy 6a;
VII – VIII: Maja Franke z klasy 7a oraz Tobiasz Lubszczyk z klasy 7b.
Poziom etapu międzygminnego był bardzo wysoki. Uczniowie zmierzyli się nie tylko z dyktandem, ale mieli także do rozwiązania test, dotyczący zasad ortograficznych. W konkursie wzięło udział wielu uczestników. Po prawie półtoragodzinnych zmaganiach ortograficznych wyłoniono zwycięzców.
To nasi uczniowie okazali się być najlepsi! A oto wyniki:
Eryk Hałas z klasy 3b zajął I miejsce w kategorii klas I – III,
tym samym zdobywając tytuł MISTRZA ORTOGRAFII;Tobiasz Lubszczyk z klasy 7b również zajął I miejsce w kategorii
klas VII – VIII, także otrzymując tytuł MISTRZA ORTOGRAFII;Maja Franke z klasy 7a zajęła III miejsce w kategorii klas VII – VIII
i została II WICEMISTRZEM ORTOGRAFII.Gratulujemy tak dużego sukcesu! Duma nas rozpiera, że mamy w szkole uczniów, dla których ortografia wcale nie jest straszna. Pozostałym uczestnikom mimo, że nie udało się stanąć na podium, również gratulujemy sukcesu! Jesteście tymi najlepszymi z najlepszych. To wy reprezentowaliście naszą szkołę. Tutaj nikt nie powinien czuć się przegranym.
Uczniowie byli przygotowywani do konkursu przez panie: Monikę Drąg, Bożenę Papierok, Patrycję Czeszyk i Martynę Skorupę.
Jeszcze raz wielkie gratulacje! Dla nas wszyscy jesteście ortograficznymi mistrzami!
Monika Drąg
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny
Sukces w międzyszkolnym konkursie plastycznym! Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny „Świat widziany na niebiesko”. Konkurs był adresowany dla klas IV – VIII. Do udziału w konkursie został zaproszony Zespół Szkolno – Przedszkolny w Adamowicach.
1Nasza uczennica NATALIA KACZOROWSKA z klasy VI B zdobyła I miejsce. Wyróżnienie natomiast otrzymała uczennica klasy VI A - ALICJA JAKSIK.
Serdecznie gratulujemy dziewczynom oraz innym uczestnikom konkursu. Życzymy dalszych sukcesów, oraz możliwości rozwijania swoich zainteresowań i pasji.
Monika Łukoszek
„Bohater literacki z recyklingu”
W szkolnej bibliotece zorganizowany został konkurs literacko-plastyczny zatytułowany „Bohater literacki z recyklingu”. Zadaniem uczniów, biorących udział w konkursie, było stworzenie i zbudowanie wybranej przez siebie postaci książkowej z materiałów, które w większości zostałyby wyrzucone.
Do konkursu zgłosiło się 16 uczniów i każdy z nich wykonał bardzo ciekawą pracę, przez co wybór zwycięzców był nie lada wyzwaniem dla jury.
Po długich namysłach i konsultacjach I miejsce zajął Franciszek Magiera z klasy I b, który zrobił Pana Kleksa, II miejsce zdobyła Zuzanna Kowolik z klasy I a za wykonanie Pinokia, a III miejsce zajęła Paulina Niesobska z klasy III b za Smoka Wawelskiego.
Zwycięzcom gratulujemy, dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zapraszamy do śledzenia kolejnych ciekawych wydarzeń bibliotecznych.
Klaudia Doleżych
Archiwum Aktualności