• Wieczór filmowy

          • Wieczór filmowy był bardzo udany!

            Do dzisiaj go wszyscy wciąż wspominamy!


            W piątek, 20 października z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbył się w naszej szkole wieczór filmowy. Był on przeznaczony dla klas starszych. Jak sama nazwa wskazuje, wydarzenie wiązało się z projekcją filmową.

            O godzinie 18.00 rozpoczął się seans. Uczestnicy mogli przynieść  poduszki, karimaty i inne przedmioty, pozwalające wygodnie oglądać film. Każdy miał też okazję kupić sobie coś do picia. Był nawet popcorn! Wszystko wyglądało tak, jak w prawdziwym kinie. 

            Uczestników było bardzo dużo, ale bez problemu wszyscy pomieścili się na „Radosnej sali”. Klimat był  naprawdę kinowy. Nad wszystkim czuwały panie Aleksandra Niesobska i Eugenia Boczek. Wieczorem, o godzinie 22.00 każdy uczestnik bezpiecznie, pod opieką rodzica lub opiekuna wrócił do domu.


            link do galerii

            Szczegóły w zakładce Samorząd uczniowski.

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • Dzień Edukacji Narodowej i „Bitwa na głosy”-
            aż się nam jeżą z wrażenia włosy!
            I edycja – „Szkoło, jesteś na medal!”

            Z racji tego, że w tym roku święto polskiej edukacji przypadło w sobotę, obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyły sie w poniedziałek, 16.10.2017 r. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy III c pod opieką pani Bernadety Starzyńskiej i pani Klaudii Doleżych. Całą uroczystość poprowadzili Milena Marszolik i Maciej Regulski, którzy zaprosili do wysłuchania wierszy recytowanych przez uczniów klasy III c.

            Z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski zorganizował pierwszą w historii szkoły „Bitwę na głosy”. Hasło przewodnie brzmiało „Szkoło, jesteś na medal!”. Każda klasa miała okazję zaprezentować się w piosence o tematyce szkolnej bądź związanej z dniem 14 października. Nad całością czuwała nasza pani od muzyki – Patrycja Czeszyk.

            Jury miało nie lada zadanie! Trzeba było zdecydować, które klasy przejdą do następnej edycji. Po ciężkich obradach wyłoniono klasy: I a, II, III b, III c, IV b, V, VI a i VI b. Gratulujemy!

            Można było również zobaczyć wspaniały układ kółka tanecznego przygotowywanego przez p. Zenobię Mrozek. Uczniowie poprzez wiersze, piosenki i taniec podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w ich edukację i wychowanie.

            Oprócz atrakcji muzycznych Samorząd zadbał w tak wyjątkowym dniu o naszych wspaniałych nauczycieli oraz pracowników obsługi. Otrzymali oni medal symbolizujący to, jak wielki trud wkładają w to, by dbać o uczniów w każdym tego słowa znaczeniu.

            Wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi Szkoły Podstawowej w Czernicy

            życzymy z okazji Dnia Edukacji Narodowej

            pomyślności w realizacji planów i samych sukcesów zarówno zawodowych, jak i osobistych.
             


            link do galerii

          • Wyniki eliminacji

          • https://pmcdeadline2.files.wordpress.com/2010/11/british-flag.png?w=605  Zwycięzcy szkolnych eliminacji do ogólnopolskich konkursów

            z zakresu języka angielskiego

             

            W minionym czasie, dla chętnych uczniów kl. II-VI, zostały przeprowadzone konkursy eliminacyjne z zakresu posługiwania się językiem angielskim. Ich celem było wyłonienie trójki najlepszych uczniów z każdego oddziału, którzy będą reprezentowali klasę podczas ogólnopolskich zmagań. Są to konkursy odpłatne, jednakże Rada Rodziców pokryje koszty udziału zwycięzców, za co bardzo DZIĘKUJEMY!

            Najlepszymi okazali się:

            klasa II

            1. Kinga Kunkiel

            2. Ksawery Tomeczek

            3. Nikola Pytlik

             

            klasa IIIa

            1. Paulina Gomola

            2. Olivier Żymła

            3. Miłosz Pasierbski

             

            klasa IIIb

            1. Tomasz Mandrysz

            2. Karol Cojg

            3. Amelia Nowak

             

            klasa IIIc

            1. Dominik Mandrysz

            2. Zuzanna Żydek

            3. Maciej Regulski

             

            Klasa IVa

            1. Dawid Granieczny

            2. Leonard Kozub

            3. Jarosław Konsek

            Klasa IVb

            1. Mateusz Mandrysz

            2. Kinga Górecka

            3. Zofia Mordeja

             

            Klasa V

            1. Karol Szweda

            2. Jan Suprewicz

            3. Kamil Szymiczek

             

            Klasa VIa

            1. Julia Osika

            2. Karolina Miłota

            3. Julia Krakowczyk

             

            Klasa VIb

            1. Paulina Bartczak

            2. Szymon Gunia

             

            Najbliższy konkurs LEON odbędzie się 16 listopada. Uczniowie, którzy nie wygrali eliminacji, a chcący wziąć w nim udział mogą wpłacić do końca października kwotę 8,50 zł. Klasy I-III zgłaszają chęć udziału pani Martynie Somerlik - Przybyle natomiast klasy IV-VI pani Aleksandrze Niesobskiej.

          • Rozwiązanie konkursu językowego

          • 16 października nagrodzono zwycięzców konkursu językowo – muzycznego zorganizowanego z okazji Europejskiego Dnia Języków. Uczniami, którzy bezbłędnie określili języki jakimi posługiwali się wokaliści byli:

            Natalia Baranowaska (kl. Ia)
            Szymon Bartczak (kl. IIIa)
            Jarosław Konsek (kl. IVa)
            Nicola Porwoł (kl. V)
            Jessica Hoszek (kl. V)
            Aneta Gałędek (kl. V)
            Oliwia Tkocz (kl. V)
            Sabina Gawlas (kl. V)
            Paulina Bartczak (kl. VIb)

            Gratulacje dla zwycięzców !!!


            Oto prawidłowe odpowiedzi:

            poniedziałek – język hiszpański

            wtorek – język angielski

            środa – język bułgarski / francuski

            czwartek – język niemiecki

            piątek – język rosyjski

          • Wrotkowy zawrót głowy

          • W październiku uczniowie naszej szkoły  wraz z opiekunami p. Zenobia Mrozek i p. Bernadetą Starzyńską wybrali się do Radlina. Celem naszej wycieczki była wrotkarnia - bardzo ciekawe miejsce, gdzie mogliśmy się wyszaleć na wrotkach.

            Zabawa była przednia! Nawet ci, którzy pierwszy raz mieli na nogach wrotki szybko złapali rytm i bez trudu poruszali się po parkiecie. Nie obyło się bez upadków - na szczęście niegroźnych. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie gdzie mogliśmy podziwiać FANTASMAGORIA - wystawa fotografii sztuki malowania ciał. Wystawa wynikiem dwóch sesji warsztatowych, które odbyły się latem w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie w ramach Twórczego Projektu Malarsko-Fotograficznego „FANTASMAGORIA”. 

            Nieco zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domów.


            link do galerii

             

          • „Program dla szkół”

          • Uprzejmie informujemy, że od roku szkolnego 2017/2018 został uruchomiony nowy „Program dla szkół” w miejsce dotychczas realizowanych programów „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”. W programie mogą uczestniczyć dzieci uczęszczające do klas I-V szkół podstawowych.

            W ramach programu dzieci mogą bezpłatnie otrzymywać owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz brać udział w działaniach edukacyjnych przeprowadzanych przez szkoły podstawowe mających poprawić wiedzę uczniów na temat zdrowych nawyków żywieniowych, pochodzenia żywności i rolnictwa oraz przeciwdziałania marnotrawieniu żywności.

            Produkty owocowo-warzywne objęte programem to:

            • owoce: jabłka, gruszki, śliwki, truskawki
            • warzywa: marchew, rzodkiewka, papryka słodka, kalarepa, pomidorki
            • soki: owocowe, warzywne, mieszane


            W każdym z 10 tygodni w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 4 porcje owoców i warzyw. Łączna liczba porcji owoców i warzyw otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu owocowo - warzywnego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wynosi 45.

            Produkty mleczne objęte programem to:

            •     mleko białe
            •     jogurt naturalny
            •     kefir naturalny
            •     serek twarogowy
               

            W każdym z 10 tygodni w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 3 porcje mleka i przetworów mlecznych. Łączna liczba porcji mleka i przetworów mlecznych otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu mlecznego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wynosi 40.

            Ponadto, przypominamy szkołom, że zgodnie z Warunkami udziału w „Programie dla szkół” za jakość owoców i warzyw lub mleka i przetworów mlecznych udostępnianych dzieciom w ramach programu odpowiedzialność ponoszą zatwierdzeni dostawcy, którzy dostarczają porcje owocowo-warzywne lub mleczne do szkół. Szkoła podstawowa uczestnicząca w programie zobowiązana jest m.in. do każdorazowego sprawdzenia ilości i jakości dostarczonych przez dostawcę produktów. W przypadku, gdy dostarczone owoce i warzywa lub mleko i przetwory mleczne nie spełniają wymagań jakościowych lub ich wygląd/zapach budzą jakiekolwiek wątpliwości dotyczące świeżości i przydatności do spożycia nie powinny zostać przyjęte przez szkołę. Szkoła ma obowiązek odmówić przyjęcia tych produktów i zgłosić taką sytuację do dostawcy i Oddziału Terenowego KOWR. Natomiast dostawca zobowiązany jest do wymiany wadliwej partii produktów.

            Jednocześnie informujemy, że szczegółowe informacje dotyczące warunków uczestnictwa w „Programie dla szkół” można uzyskać na stronie internetowej http://www.kowr.gov.pl/.

                                                                                                                   Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

                                                                                                  Departament Wspierania Konsumpcji

        • Wycieczka do Krakowa
          • Wycieczka do Krakowa

          • HEJ  NA  KRAKOWSKIM  RYNKU !!!

                  Z samego ranka o 7.30. - 13.10. 2017r. uczniowie kl. VI a i VI b wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Zenobią Mrozek i p. Aleksandrą Niesobską udały się na wycieczkę do Krakowa. Po przyjeździe spotkaliśmy się z panią przewodnik, która poprowadziła nas na Wawel. Najpierw odbyło się spotkanie ze „smokiem” a potem poszliśmy na dziedziniec główny gdzie wysłuchaliśmy opowiadania o żyjących na Zamku Królewskim królach Polski. Następnie weszliśmy do Katedry, w której zobaczyliśmy sarkofagi niektórych władców. Byli nimi  Władysław Jagiełło, Władysław Łokietek, Władysław Warneńczyk, Kazimierz Wielki oraz insygnia i relikwie królowej Jadwigi. Katedra była miejscem koronacji królów Polski.W centralnym punkcie katedry znajduje się barokowa konfesja św. Stanisława.

            Po obejrzeniu Katedry udaliśmy się na Planty pod okno gdzie zamieszkiwał Jan Paweł II. Potem przyszła kolej na wizytę w Kościele Mariackim, gdzie zachwycaliśmy się jego pięknem, historią i ołtarzem Wita Stwosza. Wysłuchaliśmy hejnału z wieży machając do trębacza. Niezapomnianą atrakcja naszej wycieczki było wejście do Muzeum pod Sukiennicami. Następnie pomaszerowaliśmy do Bramy Floriańskiej i pod Barbakan. Podczas spaceru po mieście zachwycaliśmy się jego pięknymi starodawnymi kupieckimi budynkami, kolorowymi dorożkami wraz z zaprzęgami konnymi oraz panującą w Krakowie niezwykłą atmosferą. Na pewno wielu z nas powróci tutaj w przyszłości ażeby skończyć studia.

            Niestety musieliśmy pożegnać to nasze piękne Polskie leżące nad Wisłą miasto i wrócić do domu. Wycieczkę będziemy na pewno zawsze wspominać bo była bardzo udana, ciekawa, wesoła i fascynująca.


            link do galerii

        • Wieczór filmowy
          • Wieczór filmowy

          • W piątek  20 października od godziny 18.00 do 22.00 w naszej szkole odbędzie się wieczór filmowy dla klas od IV do VI. Będą tosty, popcorn  i coś do picia, więc zabierzcie ze sobą drobne. Pamiętajcie również o zgodzie na udział w tym wydarzeniu.

            Zapraszamy!

            Szczegóły w zakładce Samorząd uczniowski

          • Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy

          •     2 października w naszej szkole obchodziliśmy nowe świeto – Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy. Z tej okazji kółko teatralne uczniów klasy piątej przygotowało przedstawienie pt. "Anielska pomoc". Celem spektaklu było pokazanie jak należy reagować na akty przemocy. Główny bohater Wojciech – chłopak, który rządził w szkole - zabieral innym śniadania i pieniądze oraz przeszkadzał w zabawach. Gdy sam potrzebował pomocy, otrzymał ją bezinteresownie od osób, którym wcześniej dokuczał. Okazuje się bowiem, że najlepiej walczyć ze złem dobrocią. Chłopak przekonał sie, że można zdobyć przyjaciół nawet, jak się wcześniej było dokuczliwym. Dzieci wiedzą, że agresja rodzi agresję, więc odpowiadanie w stylu "oko za oko" jest tylko potęgowaniem przemocy. Natomiast pokazanie dobrego serca otwiera cudze – nawet te zagubione.
                Hasłem dnia w naszej szkole było "Nie odpowiadaj złem na zło". Po występie uczniowie wszystkich klas przygotowywali ze swoimi wychowawczyniami plakaty pt. "Pomoc koleżeńska". Piękne, wymowne dzieła udekorowały szkolne korytarze i będą przez jakiś czas przypominać, że zawsze warto być koleżeńskim.

             

          • Akcja „Kup Pan szczotkę!”

          • W jednej z afrykańskich szkół już od czterech lat dzieci codziennie myją zęby. Wszystkie wychodzą na szkolne podwórko, pani przynosi im wiaderko z wodą, każde z nich nabiera wodę do swojego kubka. Dzieci sięgają do swoich płóciennych woreczków i wyciągają z nich szczoteczki do zębów. Pani nakłada im na szczotki pastę i rozpoczyna się szorowanie!

            To dla tych dzieci wielka radość i duma, że w swojej szkole na przerwach myją zęby. Wiedzą, że dzięki temu w przyszłości będą mogły szczycić się pięknym uśmiechem. Opowiadali im o tym dentyści z Polski, którzy przyjeżdżają do ich miejscowości już od siedmiu lat i leczą zęby mieszkańcom ich wioski.

            Muszą przyjeżdżać z tak daleka gdyż w Kamerunie najbliższy gabinet stomatologiczny znajduje się w stolicy – aż 200 kilometrów od tego miejsca! A i tak ceny są w nim tak wysokie, że nikt z ich rodziny nawet tam nigdy nie był…

            Co zbieramy? Nowe szczoteczki i pasty do zębów

            Dla kogo? Dla afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli

            Do kiedy? Do 13 października 2017 r. (piątek)

            Przyniesione przez was pasty i szczoteczki można przekazać wychowawcom klas lub bezpośrednio do pani Klaudii Doleżych

            Zachęcamy do licznego udziału w akcji !!!

        • Zbiórka karmy dla zwierząt
          • Zbiórka karmy dla zwierząt

          • Samorząd Uczniowski organizuje zbiórkę karmy i potrzebnych rzeczy dla fundacji „Jestem głosem tych, co nie mówią”. Akcja będzie trwać od 2 do 23 października. Karmę i inne akcesoria (koce, miseczki, zabawki) dla potrzebujących zwierząt należy przynosić do pań sprzątaczek bądź do pań Moniki Drąg lub Iwony Kwiatoń.

            Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę!

            Szczegóły w zakładce Samorząd uczniowski

          • DZIEŃ CHŁOPCA W KL.VI b

          • Tegoroczny Dzień Chłopca obchodzony w naszej klasie  w tak wspaniałym gronie koleżanek i kolegów po raz ostatni był bardzo wesoły. Zorganizowaliśmy go razem z rodzicami. Jedna z mam, jak zawsze kiedy odbywają się klasowe imprezy upiekła pyszne ciasto. Mamy z Trójki Klasowej razem z dziewczynkami przygotowały wspaniałe prezenciki. Każdy chłopak otrzymał pamiątkowy kubek ze zdjęciem koleżanek i wychowawczyni. Dziewczęta przygotowały sportowe konkursy, które przeprowadziliśmy na boisku. Chłopcy walczyli o tytuł Mistera Klasy. Po wielu zmaganiach został nim Szymon Gunia. Największą atrakcją było pieczenie kiełbasek na grilu.Tutaj dziękujemy panu woźnemu, który pilnował nam ognia.  Każdy zjadł je naprawdę z wielkim smakiem. Będzie co wspominać po latach. 

              
              
             

        • GMINNE BIEGI PRZEŁAJOWE
          • GMINNE BIEGI PRZEŁAJOWE

          • 29.09.17r. przy szkolnym boisku w Szczerbicach odbyły się międzyszkolne zawody w biegach przełajowych. Na starcie stanęły dwie szkoły: gospodarze i my. Otwarcia zawodów dokonała pani dyrektor Edyta Knapik, życząc wszystkim biegaczom dużo radości z biegania i sportowej rywalizacji. Pierwsze na starcie stanęły dziewczęta, które bardzo szybko objęły prowadzenie i pokonały swoje koleżanki. Skład drużyny: Worek Julia, Gryt Karolina, Szweda Roksana, Krakowczyk Julia,Strupowska Agnieszka, Knura Natalia.Wspaniale zaprezentował nasz drugi zespół, który biegł poza konkurencją. Skład drużyny: Żuchowicz Nikola, Kukuczka Amelia, Kolarczyk Wiktoria, Pasierbska Milena, Tomeczek Agata, Łukaszewska Dominika. Dziewczęta przybiegły do mety na drugiej pozycji. Pierwszy zespół będzie reprezentował naszą gminę na zawodach rejonowych w Tworkowie.Gratulujemy i dziękujemy za sukces, z którego możemy wszyscy się cieszyć.

            W kategorii chłopców również wystartowały trzy drużyny w tym dwie z naszej szkoły. Pierwszy skład: Gunia Szymon (kl. VI), Kukuczka Hubert (kl. VI), Łanoszka Szymon(kl. V), Olszyna Wojciech (kl. IV), Olszyna Bartosz (IV),Machnik Wiktor (IV) zajął II miejsce po wyrównanej walce z gospodarzami. W naszej drugiej drużynie zadebiutowali także chłopcy kl. IV i spisali się znakomicie. Skład drużyny: Tlon Wojciech (kl. VI),Mandrysz Mateusz (kl.IV),Konsek Jarosław (kl. IV), Materzok Michał (kl. IV), Porwoł Paweł (kl. IV), Żuchowicz Marek (kl.IV). Oby tak dalej!!


        • Dyskoteka szkolna
          • Dyskoteka szkolna

          • Z okazji Dnia Chłopaka została zorganizowana dyskoteka szkolna dla klas IV – VI. Wszyscy świetnie się bawili, o czym świadczyły uśmiechy na twarzach każdego uczestnika. Panie zadbały też o to, by nie tylko były tańce, ale też ciekawe konkursy. Jednym z ulubionych była oczywiście „zabawa krzesełkowa” przy muzyce. Każdy chciał wziąć w niej udział! Emocji było co niemiara!

            Oprócz dobrej muzyki i zabawy była okazja, by kupić sobie coś pysznego do jedzenia i picia. Mamy nadzieję, że każdy wyszedł zadowolony, a przede wszystkim wytańczony!


            link do galerii 

             

        • Dzień Chłopaka
          • Dzień Chłopaka

          • 28 września w naszej szkole w ramach pracy Samorządu Uczniowskiego odbył się Dzień Chłopaka.  Jak wiadomo, w tym dniu chłopcy musieli się czymś wyróżniać.  Toteż zadaniem każdego z nich było przyjście do szkoły z wąsami. Większość chłopaków spisała się na medal! Były nie tylko namalowane, ale nawet zakupione specjalnie na tę okazję wąsy samoprzylepne! W tym dniu dziewczynom również było bardzo wesoło, gdy obserwowały  w trakcie lekcji wąsiatych kolegów z klasy!
            Szczegóły w zakładce Samorząd uczniowski

          • KONKURS JĘZYKOWY

          • http://edl.ecml.at/Portals/33/basic/topbanner/top-banner-2015_PL.jpg
            Dobiega końca konkurs językowy zorganizowany z okazji Europejskiego Dnia Języków. Zadaniem chętnych uczniów jest podanie odpowiedzi w jakich językach wykonywane są utwory. Poniżej prezentujemy nagrania prezentowane podczas mijającego tygodnia. Odpowiedzi można wrzucać do poniedziałku (2 październik).

            1.mp3
            2.mp3
            3.mp3
            4.mp3
            5.mp3

        • Ubezpieczenie uczniów
          • Ubezpieczenie uczniów

          • Uwaga! Ubezpieczenie uczniów od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków jest nieobowiązkowe. Jeśli rodzice wyrażają chęć dodatkowego ubezpieczenia dziecka od NWW w szkole i poza nią mogą skorzystać z oferty ubezpieczenia grupowego, wybranego przez Radę Rodziców. Szczegóły w zakładce Informacje dla rodziców.

          • Pokaz gadów

          • 26 września br. odbył się w naszej szkole pokaz gadów. Ta niecodzienna lekcja żywej przyrody przeznaczona była dla wszystkich klas. Pokazy odbyły się w godzinach 8.55 – 10.35 - klasy IV – VI i 10.50 – 12.30 - klasy I – III. Warto było uczestniczyć w tych zajęciach. Pan Andrzej Pająk, który już od 23 lat odwiedza ze swoimi zwierzętami naszą szkołę, wciąż nie traci energii i zapału, by „wkręcić” kolejne pokolenia przyrodników w  zainteresowanie się światem zwierząt.

            Tym razem prezentował nam zwyczaje świata gadów. No i wcale nie chodziło o naszych kolegów! (;-) Z okragłych skrzynek wyglądały żółwie, jaszczurki i węże. Także te naprawdę wielkie, prawie 30-kilogramowe pytony i boa dusiciele!

            Wielką frajdą było pogłaskać takiego „zwierzaczka”. :-) Nie wszyscy się jednak na to pisali ;-)


            link do galerii

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. H.M. Góreckiego w Czernicy
      • (32) 4305060
      • ul. Wolności 41,
        44-282 Czernica
        Poland
      • mgr Iwona Witek,
        wicedyrektor:
        mgr Kamila Dobrowolska
      • http://fb.me/SPwCzernicy
      • Inspektor Ochrony Danych :
        Aleksandra Cnota-Mikołajec
        adres e-mail: aleksandra@eduodo.pl
      • AE:PL-54050-80271-HHURU-23
  • Galeria zdjęć

      brak danych