• Program SKS druga edycja

          • Od stycznia w naszej szkole ponownie jest realizowany program SKS. Jest to już druga edycja. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach.

            Dziewczęta :

            wtorek i piątek 13.35-14.35

            Chłopcy :

            wtorek i piątek 14.40-15.40

        • Warsztaty plastyczne metodą decoupage
          • Warsztaty plastyczne metodą decoupage

          • We wtorek 20 lutego uczniowie klasydrugiej pojechali do Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Jejkowicach na warsztaty plastyczne.Mali artyści pod czujnym okiem wychowawców tworzyli prace metodą decoupage.
            Polega ona na użyciu motywów z papierowych serwetek i ozdabianiu nimi różnych przedmiotów. Dzięki fachowemu instruktażowi przeprowadzonemu przez panią Sylwię Hyla uczestnicy warsztatów zapoznali się krok po kroku z  kolejnością wykonywania zdobień tą metodą. Wszyscy aktywnie i chętnie wykonywali kolejne czynności, wykazując się ogromną inwencją i pomysłowością. Efekty pracy były zaskakujące, gdyż pod koniec warsztatów można było podziwiać prawdziwe dzieła sztuki.
            Serdecznie dziękujemy pani Dyrektor Annie Porwoł za zaproszenie nas na warsztaty i pani Sylwii Hyla za przeprowadzenie warsztatów w miłej atmosferze.


            link do galerii

        • Doliną Białej Wisełki...
          • Doliną Białej Wisełki...

          • Hu,hu,ha nasza zima nie jest taka zła, bo jej miłośnicy wiedzą, że nawet w tę porę roku można znaleźć dla siebie coś wyjątkowego. Dzieciaki naszej szkoły z kl.III oraz IV tych pojechały na kulig do Wisły Czarne. Pogoda dopisywała a w Wiśle czekały już na nas trzy furmanki z dwukonnym zaprzęgiem. Takimi saniami wielu uczestników wycieczki jechało po raz pierwszy w życiu, więc nie mogły opanować emocji i zaciekawieniem obserwowali otaczającą przyrodę. Po przejażdżce zaproszono nas na pieczenie kiełbasek i ciepłą herbatkę.

            Potem pojechaliśmy pod wiślańską skocznię gdzie zachwycaliśmy się jej wielkością i wyobrażaliśmy sobie, że Kamil Stoch skacze dla nas.:) W końcu dotarliśmy do rynku w Wiśle i jak przystało na prawdziwych turystów spacerkiem doszliśmy do Muzeum A. Małysza. Widok jego trofeów sportowych wprawił wszystkich w ogromny zachwyt i jak sądzę w niejednej głowie zrodziły się marzenia, żeby choć troszkę być takim sportowcem jak On. Zakupiliśmy pamiątki i poszliśmy jeszcze zobaczyć rynek. Udaliśmy się podziwiać Adama Małysza wykonanego z białej czekolady.Jego czekoladowa waga to 185kg. więc padało wiele pytań czy ktoś go już np. polizał. Niestety jest to niemożliwe bo znajduje się w hermetycznie zamkniętej gablocie. Mała skocznia w Wiśle również została przez dzieci zauważona i podziwiana. Po zakupieniu pamiątek udaliśmy się do autokaru. Tu czekała na nas słodka niespodzianka ufundowana przez pana Sołtysa Adama Mroza, która dodatkowo zaspokoiła apetyt. Pobyt na świeżym, zmiana otoczenia, widok gór to niecodzienność dla nas, dlatego też troszkę pozytywnie zmęczeni z rozpromienionymi buziami i głową pełną wrażeń spokojnie wróciliśmy do szkoły gdzie czekali już rodzice. Nasze Panie były z nas bardzo zadowolone i bardzo nas pochwaliły!!!

            Wycieczkę dofinansowało Stowarzyszenie "Olimp" ( transport),a opiekę nad uczniami sprawowały panie: Bożena Papierok, Bernadeta Starzyńska, Katarzyna Mandrysz oraz Zenobia Mrozek.

            Z.M.

        • Poczta walentynkowa
          • Poczta walentynkowa

          • 14 lutego obchodzimy święto zakochanych, czyli walentynki. Z racji tego, że tradycję należy celebrować, w naszej szkole w tym dniu z ramienia Samorządu Uczniowskiego działała poczta walentynkowa.

            Akcja została ogłoszona kilka dni wcześniej, każdy więc miał okazję, by kupić bądź wykonać samodzielnie kartkę po to, by 14 lutego specjalni wysłannicy poczty walentynkowej dostarczyli ją do wskazanej osoby. Kartek było bardzo dużo, toteż nasze listonoszki miały ręce pełne roboty. Spisały się jednak na medal i każdy otrzymał walentynkę od swojej sympatii czy cichego wielbiciela.

            W tym dniu Samorząd Uczniowski ogłosił dodatkowo akcję „ubierz się na czerwono”.


            link do galerii

          • Poczta walentynkowa w j.angielskim

          • W styczniu uczniowie klas trzecich po raz kolejny wzięli udział w wymianie kartek z SP w Rozdrażewie. Podczas warsztatów językowo-plastycznych trzecioklasiści własnoręcznie wykonali kartki walentynkowe, a także nauczyli się, jak opisać siebie w j. angielskim. 36 pięknych, barwnych i pomysłowych kartek zostało wysłanych w dużej kopercie jeszcze przed feriami, aby na czas dotrzeć do naszych korespondencyjnych przyjaciół.

        • Ferie zimowe 2018 w czernickiej szkole
          • Ferie zimowe 2018 w czernickiej szkole

          •             Po raz kolejny w Szkole Podstawowej w Czernicy zorganizowano półkolonie zimowe. Uczestniczyło w nich 45 dzieci z klas I-V. Uczestnicy półkolonii brali udział w szczegółowo przygotowanym programie, który składał się z wielu atrakcyjnych propozycji wypoczynku oraz zajęć o charakterze profilaktycznym. Właściwie dobrane formy aktywności i metody pracy pozwoliły na stworzenie pozytywnego klimatu zachęcającego do rekreacji, zabawy i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

            W pierwszym dniu zapoznaliśmy naszych uczestników półkolonii z regulaminem, kodeksem postępowania podczas zabaw zimowych, podróżowania autokarem oraz zachowania w miejscach publicznych. Uczestnicy poznali plan zajęć na każdy dzień.

            Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od wyjazdu na basen. Dzieci na uczyły się pływać, wykonywały ćwiczenia i bawiły się w wodzie. Wyjazd ten został zorganizowany w celu zaprezentowania uczniom alternatywnej formy spędzania czasu wolnego, innej od preferowanej przez dzieci i młodzież w postaci wielogodzinnego spędzania czasu przy komputerze. Uczestnicy wyjazdu skorzystali z bogatej oferty parku wodnego „Aquarium” w Żorach: zjeżdżalni, jacuzzi, „rwącej rzeki”, basenu rekreacyjnego i sportowego, licznych biczów wodnych. Nie zabrakło też wrażeń na wycieczce do Kopalni Królowej Luizy w Zabrzu, która odbyła się we wtorek. Tam uczestnicy półkolonii zwiedzili podziemia kopalni, przechodzili przez labirynt chodników i wyrobisk, z których najniższe ma 90 cm. Po drodze spotkali skarbnika, oglądali maszyny górnicze, grali w gry edukacyjne. Przewodnik opowiadał o pracy górników, tłumaczył dzieciom znaczenie niektórych słów w gwarze śląskiej, odpowiadał na zadanie pytania. Wielką frajdę sprawiła dzieciom przejażdżka kolejką Karlik. Na koniec odbyło się krótkie spotkanie z górnikiem w stroju galowym. Dzieci miały okazję zobaczyć górniczy mundur, opisywały jego wygląd, nazywały poszczególne elementy stroju. Na powierzchni dokonały zakupu pamiątek. W drodze powrotnej ,,zaliczyliśmy” wizytę w McDonald’s. Kolejny dzień półkolonii spędziliśmy w Czernicy, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach regionalnych na terenie Ośrodka Kultury „Zameczek”. Na początku naszej wyprawy powitały nas elfy, które opiekowały się nami przez całą naszą wizytę. Uczniowie razem z elfami musieli wykonać różne zadania oraz uczestniczyli w zabawie z tańcami, pląsami i mnóstwem śmiechu. To była ciekawa przygoda. Po udanej zabawie spędziliśmy czas przy ognisku, gdzie piekliśmy kiełbaski i śpiewaliśmy znane nam piosenki. Piątek był ostatnim dniem półkolonii w którym udaliśmy się  do Rydułtowskiego Centrum Kultury „Feniks”, gdzie nastąpiła projekcja filmu  „Fernando”. Dodatkową atrakcją był przepyszny popcorn i coca-cola, które umiliły spędzony w kinie czas. Uśmiechnięci wróciliśmy na miejsce zbiórki.

            Taka forma wypoczynku i spędzania czasu wolnego podczas ferii była trafiona i zaspokoiła oczekiwania jej uczestników. Ferie zimowe były dla dzieci okazją do wzajemnych spotkań, zabaw, integracji, a także doskonałą lekcją regionalną, przyrody i bezpieczeństwa. Wszystkim uczestnikom ferii dopisywał dobry humor i ani na moment ich nie opuszczał. Było to możliwe dzięki funduszom otrzymanym z Urzędu Gminy w Gaszowicach i wsparciu sponsorów: Radnych Gminy: p. P. Góreckiego,  p. A. Pytlika, sołtys p. A. Mroza, mieszkańców Czernicy: p. I.Menżyk, państwu: J. i S. Appel, M. i I. Porwoł, p. R. Durczok, p. Z. Troszka, p. M. Gebel, Ośrodka Kultury „Zameczek”, hurtowni budowlanej „Safer” w Tworkowie.                                                           

            Pani dyrektor i organizator półkolonii dziękują serdecznie wszystkim dobroczyńcom, dzięki którym program półkolonii był atrakcyjniejszy. Słowa podziękowania kierujemy również do nauczycieli, którzy służyli pomocą w opiece nad dziećmi.


            link do galerii

          • Ferie to jest świetna sprawa, lecz bezpieczeństwo to podstawa!

          • Każdy z nas nie może się już doczekać upragnionych ferii. W związku z tym Samorząd Uczniowski postanowił przypomnieć nam najważniejsze zasady, związane z zachowaniem bezpieczeństwa podczas wypoczynku. Te istotne informacje zapewne przydadzą się nie tylko podczas zimowego wyjazdu, ale też w trakcie spędzania ferii w środowisku domowym.

            Opiekunki Samorządu przygotowały krótką prezentację multimedialną, w której znalazły się wszystkie zasady pozwalające nam spędzić te ferie nie tylko przyjemnie, ale przede wszystkim bezpiecznie. 

            Życzymy wszystkim udanego wypoczynku!

                 

          • Program SKS zakończony!

          •       Sukcesem dla uczestników zakończył się Ministerialny Program SKS realizowany w SP w Czernicy. Wzięło w nim udział 16-tu uczestników, którzy systematycznie uczestniczyli w zajęciach. Większość stanowiły dziewczynki. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu. Systematycznie uprawiane ćwiczenia bardzo dobrze wpłynęły na rozwój psychomotoryczny ćwiczących. Program adresowany był do dzieci nie biorących udziału  w rozwijaniu umiejętności w klubach sportowych. Dzieci bardzo chętnie przychodziły pograć w różne gry sportowe. Bardzo lubiły rywalizować także podczas zajęć z lekkiej atletyki. Uczestnicy cieszyli się z czynionych przez siebie postępów i z radością o nich rozmawiali. Dzieci ze smutkiem przyjęły wiadomość o zakończonej edycji programu.

            Z.M.

             

          • Jak skakać to wysoko do góry!

          • 24.01.18r. pojechaliśmy do Katowic w niecodziennym celu. Spełniło się marzenie wielu uczestników wycieczki do JUMPCITY. To miejsce nowoczesne, niezwykłe dające przyjemność i radość bo można tu skakać na „milion” sposobów. Skacze się na różnych trampolinach w górę, w przód, wkoło siebie,robiąc salto do basenu z gąbkami, a nawet z odbiciem od ściany. Skacząc można pograć w koszykówkę, chodzić po równoważni czy linie. Oczywiście najpierw należy się porządnie rogrzać pod okiem instruktorów.

             

            W naszej grupie wszyscy okazali się być najlepsi!!!! Każdy po godzinnym treningu z euforią prezentował swoje nowe umiejętności. Z potem na czole lecz z uśmiechem na ustach pragnął pochwalić się przed paniami Aleksandrą Niesobską, Aleksandrą Tkocz i Zenobią Mrozek ewolucjami na trampolinach. Było miło, wesoło, sympatycznie i baaaardzo sportowo.

             

            Wycieczkę dofinansowało Stowarzyszenie „Olimp” działające przy naszej szkole.

             


            link do galerii

        • Wojsko polskie w XX wieku - żywa lekcja historii
          • Wojsko polskie w XX wieku - żywa lekcja historii

          • 23 stycznia w naszej szkole odbyło się kolejne działanie związane z realizacją ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej ” Roku dla Niepodległej” Uczniowie wzięli udział w „Żywej lekcji historii”, której tematem było „Wojsko polskie w XX wieku”

            Prezentację prowadził członek Stowarzyszenia Szlachty Wielkopolskiej - pan Krzysztof Banaś. W sali ustawione były eksponaty –hełmy i broń używana w XX wieku. Uczniowie mogli przymierzać elementy uzbrojenia, przyjrzeć się szablom i  broni palnej. Celem prezentacji było ukazanie historii jako pasji, która niekoniecznie musi polegać na pracy z podręcznikiem. Lekcja bardzo się podobała, uczniowie wykazali się dużą aktywnością. Chętnie prezentowali na swoich głowach kolejno omawiane hełmy.


            link do galerii

          • Impreza środowiskowa "Dzieci – Seniorom"

          •    Nasza szkoła dba o dobre relacje międzypokoleniowe. A któż jest ważniejszy niż babcia i dziadek dla wnuka? Dlatego postanowiliśmy z okazji ich święta zaprosić szanownych Seniorów do naszej szkoły na występy przygotowane przez uczniów pod opieką nauczycieli.
               19 stycznia br. w hali sportowej odbyła się impreza pod hasłem "Dzieci – Seniorom".
            Gdy sala zapełniła sie gośćmi pani dyrektor Iwona Witek oraz konferansjerzy powitali zebranych i złożyli życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Następnie rozpoczął się program artystyczny. Wykonywało go prawie 90 uczniów. Klasa III b zaśpiewała kolędę "Pójdźmy wszyscy do stajenki", klasa I b zaśpiewała i zatańczyła "Taniec zimowych postaci", zespół Koral dał trzy atrakcyjne popisy taneczne, utrzymane w klimacie świąteczno – karnawałowym. Młodsi uczestnicy kółka tanecznego pokazali się w tańcu "Crazy frog" i bardzo wdzięcznie poruszali się jako tańczące rytmicznie żabki. Pojawił się także znany i lubiany zespół Czerwone Gitary, który na ten występ przypomniał sobie swoje młode (a nawet bardzo młode) lata i w chłopięcym stylu zaprezentował piosenkę "Jest taki dzień".

                Dominującym punktem programu były jasełka, a więc przedstawienie o narodzeniu Jezusa pt. "Blask nad Judeą". Wystąpiły koło teatralne i koło wokalne. Treścią spektaklu była wędrówka przedstawicieli różnych stanów, wieku i zamożności do nowonarodzonego Jezuska. Przesłaniem widowiska był przekaz, że do stajenki mogą pójść wszyscy, bo Boża Dziecina czeka zarówno na biednych, jak i bogatych, zdrowych i chorych, dorosłych i dzieci, uczonych i prostych ludzi, a także na zwierzęta. Występy teatralne wzbogacone były niezwykłymi piosenkami, które wzruszały widzów. Niejednej babci zakręciła się łezka w oku.
            Dodatkową atrakcją były przepiękne dekoracje w wykonaniu pana Marka Graniecznego i pani Agnieszki Chowaniec. 

                Bardzo cieszymy się, że społeczność wiejska tak chętnie odwiedza naszą szkołę. Na pewno dodaje nam to zapału i motywuje uczniów i nauczycieli do kolejnych wystepów. Tym razem w przygotowanie imprezy zaangażowane były panie: Zenobia Mrozek, Patrycja Czeszyk, Bożena Papierok, Katarzyna Mandrysz, Beata Wawoczny – Kloc i Aleksandra Tkocz.

                Dziękujemy bardzo Rodzicom, którzy na tę okoliczność upiekli i podarowali szkole ciasta, które potem mamy z Rady Rodziców sprzedawały w szkolnej kawiarence. W ciągu pół godziny wszystkie zniknęły!

               Chcemy też bardzo podziękować za oprawę dźwiękową i efekty świetlne, które były dziełem firmy UNISTER SOUND. Dzięki profesjonalnemu nagłośnieniu występy uczniów były doskonale słyszalne, a muzyka podana w smaczny sposób.


            link do galerii
                

        • 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
          • 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

          • Już w najbliższą niedzielę 14 stycznia 2018r. wolontariusze Szkoły Podstawowej w Lyskach będą kwestować pod kościołami na terenie gmin Lyski, Gaszowice, Jejkowice oraz w Górkach Śląskich podczas 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

            Tego roku zbieramy pieniądze dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.
            Zapraszamy wszystkich do włączenia się w zbiórkę. Liczymy na Waszą hojność i dobre serce.

            W ubiegłych latach wolontariusze z Gimnazjum w Lyskach zebrali:

            29 450,27 zł w 25 finale
            24 707,91 zł w 24 finale
            16 843,01 zł w 23 finale
            17 026,51 zł w 22 finale
            19 619,51 zł w 21 finale
            14 672,13 zł w 20 finale
            12 848,57 zł w 19 finale

          • Kolędnicy Misyjni

          • 29 grudnia 2017 roku grupa misyjna działająca w naszej szkole przyłączyła się ogólnopolskiej akcji Kolędników Misyjnych. Uczniowie, przebrani w  odpowiednie  stroje, szli jak przystało kolędnikom za gwiazdą betlejemską ulicami Czernicy i Łukowa Śląskiego,  by przedstawić krótki misyjny program, pośpiewać kolędy i prosić o drobną ofiarę na cele misyjne. W tym roku Kolędników Misyjnych zaprosiło 10 rodzin, Przedszkole i Biblioteka. Zebrana kwota 385 zł. zostanie przekazana do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci  jako pomoc dla dzieci ofiar wojny w Syrii.

            Dziękujemy wolontariuszom za nauczenie się krótkiej scenki, przygotowanie pięknych strojów i poświęcony czas podczas świątecznej zimowej przerwy.

            Katechetka E. Boczek



          • II edycja „Bitwy na głosy” zakończona!

          • 22 grudnia podczas świątecznego przedstawienia odbyła się II edycja „Bitwy na głosy” pod tytułem „Hej kolęda, kolęda!”. Poszczególne klasy zmierzyły się z sobą, śpiewając świąteczne piosenki. Walka była bardzo zacięta!

            Ostatecznie do kolejnego etapu przeszły następujące klasy:

            II

            III c

            VI a

            VI b

            Gratulujemy!

        • „Marzycielska Poczta” – kartki świąteczne dla chorej Wiktorii
          • „Marzycielska Poczta” – kartki świąteczne dla chorej Wiktorii

          • Ostatnio uczniowie klasy IV a postanowili zrobić dobry uczynek. Pewna chora dziewczynka o imieniu Wiktoria bardzo chciałaby otrzymywać listy i kartki. Dlatego też klasa IV a zrobiła mnóstwo pięknych, świątecznych kartek. Wszystkie zostały wykonane własnoręcznie, niektóre miały też dopisane życzenia. Dodatkowo do prac został dołączony wspólny list, skierowany do dziewczynki.

            Jeszcze przed samymi Świętami wychowawczyni klasy wysłała wszystko na podany adres, by Wiktoria mogła poczuć magię tego wyjątkowego czasu.

            Mamy nadzieję, ze choć przez chwilę na jej twarzy pojawił się uśmiech!


            link do galerii

          • Samorząd uczniowski

          • Ogłoszenia Samorządu Uczniowskiego

            STYCZEŃ

            Akcja SU „Nakrętki zbieramy, Tymkowi pomagamy dobiega końca”. Od 8.01 do 19.01 przynosimy do szkoły zebrane nakrętki. Informację o ilości zebranych nakrętek przekazujemy wychowawcy. 

            Szczegóły w zakładce Samorząd uczniowski

          • "Olimp" blisko dzieci!

          • STOWARZYSZENIE „OLIMP” działające przy Szkole Podstawowej im. H.M.Góreckiego w Czernicy ukończyło swoje zadania zamierzone na realizację  projektu  w 2017r.

             

            „SPORT  TO  NAJLEPSZA CHOROBA  I  NAJZDROWSZE  UZALEŻNIENIE”

                                                                                               /ixpedia.pl

             

            Powstaliśmy w listopadzie 2016r. Jesteśmy nauczycielami, rodzicami oraz mieszkańcami naszej wioski. Pragniemy wspierać działania szkoły i przyczyniać się do lepszego wzrastania naszych uczniów. Wyznaczyliśmy sobie zdania związane z organizacją czasu wolnego wpływając na podniesienie stanu zdrowia, rozwijając zainteresowania i umiejętności. Umożliwialiśmy naszym uczniom w ciekawy i pożyteczny sposób spędzać czas wspólnie z rówieśnikami. Napisaliśmy projekt na kwotę 3000zł i zrealizowaliśmy go organizując sportowo-edukacyjne wycieczki.

            Na żadną z nich nie brakowało chętnych. Dzieci młodsze wyjeżdżały na basen do Gorzyc gdzie mogły wyszaleć się w wodzie. Dzieci starsze wybrały atrakcje na basenie „H2 Ostórg” w Raciborzu  Niewątpliwie dzięki temu nabyły umiejętności pływania, a wspólne zabawy wpłynęły na koleżeńskość i współpracę między sobą. Wyjazdy te pozwalały zapomnieć o towarzyszącym nauce stresie i rozładowały napięcia co oczywiście przyczynia się do lepszej i efektywniejszej nauki. Organizacja wyjazdów na basen znacznie poprawia stan zdrowia hartując ciało i umysł. Dzieci stawały się samodzielne i odważne a więc wzbocały się o wartościowe cechy charakteru niezbędne do radzenia sobie w życiu.

            W okresie zimowym odbyły się trzy wyjazdy na lodowisko do Pszowa. Na początku było trudno lecz z każdym kroczkiem stawianym na lodzie dało się zauważyć radość i zadowolenie na buziach uczestników. Jazda na łyżwach bardzo dobrze wpływa na rozwój koordynacji, równowagi, uczy pokonywania lęków i nieśmiałości. Po takich wyjazdach z rozżaleniem łyżwiarze przyjmowali wiadomość, że muszą czekać  do następnej zimy.

            Kolejną atrakcyjną wycieczkę zorganizowano do Parku Linowego „Leśna Przygoda” w Radlinie. Wszyscy uczestnicy bardzo chętnie pokonywali zawieszone na drzewach przeszkody. Dla niektórych przejście było wyzwaniem i właśnie tu mogli odnieść swój wielki sukces.

            Klub Wrotka w Radlinie również rozwija psychomotorycznie nie tylko dzieci ale nawet dorosłych. Jazda na wrotkach rozwija ciało bo wzmacnia wszystkie mięśnie oraz umysł bo wpływa na równowagę i koordynację.

            Podczas gry w kręgle w Klubie Platinium w Rydułtowach dzieci sprawdzały się w rzutach do celu .Większość z nich po raz pierwszy grała w prawdziwe kręgle. Początkowe rzuty kulą były trochę niezdarne, lecz z każdym kolejnym rzutem przewracało się coraz więcej kręgli. a na tablicy przy imionach dzieci pojawiały się punkty. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą. Uczniowie mieli możliwość poznawania sporo sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczyli się kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

            W każdej z wycieczek uczestniczyło około 40 uczestników.

            Pragniemy podkreślić , że podczas wycieczek opiekę nieodpłatnie sprawowali nasi nauczyciele. Serdecznie w imieniu  dzieci  dziękujemy  paniom : Zenobii Mrozek, Bernadecie Starzyńskiej, Grażynie Musiolik, Bożenie Papierok, Kamili Dobrowolskiej, Iwonie Kwiatoń, Katarzynie Mandrysz, Joannie Olszyna, Aleksandrze Niesobskiej, Aleksandrze Tkocz.

             

            Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji projektu. Przede wszystkim: Urzędowi Gminy Gaszowice, Radzie Rodziców przy  Szkole Podstawowej w Czernicy oraz  pani Dyrektor  Iwonie Witek.

             

             

                                                                                                        Stowarzyszenie „Olimp”

        • Świąteczna „Bitwy na głosy”
          • Świąteczna „Bitwy na głosy”

          • „Na próżno Chrystus rodzi się w żłobie, jeśli nie narodził się w tobie” -  tym mottem  22 grudnia rozpoczęło się spotkanie z okazji  Świąt Bożego Narodzenia.  Uczestnicy mieli okazję przypomnieć sobie o zwyczajach wigilijnych i  świątecznej tradycji. Wiersze o Bożym Narodzeniu nawiązywały do uniwersalnej prawdy bycia dobrym dla innych. Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do II etapu „Bitwy na głosy” zaprezentowali swoje talenty podczas śpiewania kolęd i świątecznych piosenek. Na zakończenie spotkania  wszyscy zaśpiewali radośnie i głośno kolędę: „Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Życząc sobie spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, uczniowie pod opieką swoich wychowawców udali się do sal na klasowe wigilijki.

            Do trzeciego etapu „Bitwy na głosy” przechodzą klasy:

            II

            III c

            VI a

            VI b

            Gratulujemy!

        • Świetlicowa wigilia
          • Świetlicowa wigilia

          • Tradycyjne, jak co roku w świetlicy szkolnej odbyła się wspólna wigilia. W świąteczny klimat wprowadziły nas Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Czernicy oraz Łukowa Śląskiego. Dzieci miały okazję zobaczyć i wykonać ozdoby, które dawnej wieszano na choince. Poznały współczesne, a także zapomniane już może trochę tradycje i zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem. Po ciekawych opowieściach naszych gości, wszyscy usiedliśmy do wigilijnego stołu. Nie zabrakło oczywiście pysznych ciasteczek przygotowanych przez wychowanków. Świąteczna dekoracja również pozwoliła poczuć magię zbliżających się Świąt. Serdecznie dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Czernicy i Łukowa Śląskiego za przyjęcie zaproszenia do naszego wigilijnego stołu.


            link do galerii

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. H.M. Góreckiego w Czernicy
      • (32) 4305060
      • ul. Wolności 41,
        44-282 Czernica
        Poland
      • mgr Iwona Witek,
        wicedyrektor:
        mgr Kamila Dobrowolska
      • http://fb.me/SPwCzernicy
      • Inspektor Ochrony Danych :
        Aleksandra Cnota-Mikołajec
        adres e-mail: aleksandra@eduodo.pl
      • AE:PL-54050-80271-HHURU-23
  • Galeria zdjęć

      brak danych