• Wycieczka szkolna do Poręby Wielkiej
          • Wycieczka szkolna do Poręby Wielkiej

          • „BY PRZEZ HART ZDROWIA I HART MYŚLI, Z PORĘBY MŁODZI - TĘŻSI WYSZLI”.

            Władysław Koch

            Kierujac się dobrem naszych uczniów w dniach od 13.02.17r. - 17.02.17r. została zorganizowana wycieczka w góry do Poręby Wielkiej.Wzięli w niej udział uczniowie kl.Va, Vb oraz VI. Miejscem docelowym był Ośrodek Wczasów Dziecięcych, który bierze aktywny udział w procesie edukacyjno-wychowawczym. W pierwszym dniu zostaliśmy podzieleni na grupy i udaliśmy się na spacer do zabytkowego Parku Wodzickich oraz na Stramówkę. Zapoznano nas z historią Poręby Wielkiej oraz obejrzeliśmy pomniki przyrody i poznaliśmy miejscowość gminną Niedźwiedź.

            Drugiego dnia jeździlismy na nartach biegowych i łyżwach a następnie bawiliśmy się w gry świetlicowe i rozgrywlaiśmy turnieje piłki ręcznej i nożnej na sali gimnastycznej. Wieczorem chłopcy integrując się z kolegami ze Szczecina rozegrali turniej piłki nożnej a dziewczęta przepięknie śpiewając zaprezentowały swoje talenty muzyczne i zachwyciły wszystkich opiekunów. W trzecim dniu zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy do Zakopanego. Trasa wiodła przez ciekawe podhalańskie miejscowości takie jak: Rabka Zdrój czy Chochołów. Z okna autokaru widzieliśmy drewniane zabudowy, zabytkowe kościoły. W Zakopanem odwiedziliśmy Sanktuarium na Krzeptówkach, Muzeum Przyrodnicze TPN a w nim salę odkryć oraz piękną wystawę prezentujacą tatrzańskie zwierzęta. Po krótkim spacerze po Krupówkach pojechaliśmy kolejką na Gubałówkę, z której podziwialiśmy piękną panoramę Tatr. Zakupiliśmy pamiątki i spacerem udaliśmy się do miejscowości Ząb – rodzinnej wsi Kamila Stocha oraz ukochanej wsi naszego patrona H.M.Góreckiego. Po kolacji odbyła się prelekcja o tematyce przyrodniczej przeprowadzona przez pracownika GPN. W czwartek udaliśmy się pieszo na Groń skąd również podziwialiśmy panoramę Gorców, Beskid Wyspowy i Żywiecki. Dostrzec można było nawet Babią Górę. Odwiedziliśmy wysoko położone Muzeum lokalnego pisarza Władysława Orkana, którego mieszkańcy szanują za jego twórczość. Po południu odbyła się Olimpiada Sportowa z wieloma konkurencjami indywidualnymi. Wieczorem wyszaleliśmy się na wspólnej dyskotece.

            W piątek na apelu pożegnalnym nasza pani koordynator wręczyła nagrody za konkurs czystości, dyplomy sportowe oraz wyróżnienia za uważne zdobywanie wiedzy. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki. Spacerem do Poręby Wielkiej zakończyła się nasza przygoda z górami. Sprawujace opiekę nad nami panie Zenobia Mrozek, Ilona Paluch oraz Aleksandra Niesobska doceniły nas za wspaniałą zdyscyplinowaną postawę, aktywność i kulturę osobistą wyrażając swoje uznanie i zadowowlenie. Teraz pełni energii musimy się uczyć, ażeby znowu zapracować na ciekawą wycieczkę szkolną.


            link do galerii

        • Konkurs „Mój ulubiony miś”
          • Konkurs „Mój ulubiony miś”

          • Uczniowie klas II wzięły udział w plastycznym konkursie bibliotecznym pt. „Mój ulubiony miś”. Oto nagrodzone prace i ich autorzy:

            Milena Marszolik, Emilian Mróz, Marceli Świerczek, Zuzanna Żydek, Justyna Łukaszewska, Miłosz Pasierbski, Wiktoria Łysik, Kamila Donga, Maciej Regulski.

          • Konkurs „Śladami Stasia i Nel” - rozwiązany

          • Konkurs na najciekawszego lapbooka rozwiązany!

            Przedmiotem konkursu było samodzielne wykonanie na podstawie lektury  „W pustyni i w puszczy” lapbooka*,  którego temat brzmiał:  „Śladami Stasia i Nel”.

            *Lapbook, czyli książka na kolanach jest rodzajem teczki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości na wybrany temat. Informacje te jednak nie są gromadzone jak wycinki z gazet. Taka teczka pełni raczej funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy, zdjęcia.  To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na karteczkach.

            Oto zwycięzcy i ich lapbooki:

            I miejsce Paulina Appel

            II miejsce Julia Krakowczyk i Karolina Miłota

            III miejsce Julia Osika

        • Przygoda trzecioklasistów z Duolingo
          • Przygoda trzecioklasistów z Duolingo

          • W pierwszym semestrze roku szkolnego do naszych trzecioklasistów zawitała sympatyczna zielona sowa. Wraz z nią, uczniowie przenieśli się do ciekawego świata języka angielskiego. Duolingo to jedna z najbardziej popularnych platform do nauki języków, z której korzystają uczniowie z całego świata, w tym również nasza placówka. Nauka oparta na zasadzie grywalizacji staje się ciekawa i przyjemna. Uczniowie zbierają punkty, zaliczają kolejne zadania i biją swoje rekordy, a przy okazji szlifują swoje zdolności językowe.

        • Zimowe półkolonie
          • Zimowe półkolonie

          • Sprawozdanie z przebiegu półkolonii zimowych w Szkole Podstawowej im. H. M. Góreckiego w Czernicy

            Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci. Ważne, by ta oczekiwana chwila odpoczynku od nauki nie zamieniła się w nudę i bezczynność. O tym właśnie pomyśleli organizatorzy półkolonii zimowych, które miały miejsce w naszej szkole.

            Chętni uczniowie Szkoły Podstawowej w Czernicy spędzili pierwszy tydzień zimowego wypoczynku bardzo aktywnie. Wszystkie wyjazdy, a było ich aż pięć odbyły się według założonego planu. Uczestnicy codziennie otrzymywali prowiant, aby móc w pełni sił korzystać z zaplanowanych atrakcji. Nauczyciele, którzy też odpoczywają w tym czasie, chętnie i nieodpłatnie zgłosili się do pomocy w organizowanych półkoloniach.  

            Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od wyjazdu na lodowisko w Pszowie. Tam spędziliśmy aż dwie godziny! Uczestnicy mogli tego dnia spróbować swoich sił na łyżwach, korzystali z pomocy i wskazówek opiekunów, a niektórzy ćwiczyli przy pomocy pingwinków. Atmosfera panująca na lodowisku sprzyjała dobrej zabawie. Następnego dnia łyżwy zamieniliśmy na wrotki, a lodowisko na parkiet. Podzieleni na dwie grupy mogliśmy spędzić aktywnie czas w klubie muzycznym „Wrotka” w Radlinie. W czasie, gdy jedna z grup bawiła się na parkiecie pozostali spacerowali w kierunku radlińskiej Tężni. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, uśmiechnięci i nie ukrywali, że zostaliby na parkiecie jeszcze dłużej. W środę pojawiła się całkiem nowa rozrywka. Pod opieką ratowników i nauczycieli dzieci mogły przez dwie godziny korzystać z wodnych atrakcji Parku wodnego „Aquarion” w Żorach. Oczywiście największą frajdę przyniosły dzieciom zjazdy na zjeżdżalniach oraz korzystanie z armaty wodnej. W czasie pobytu spędzonego na aktywnych zabawach w wodzie, każdy z naszych podopiecznych spalił mnóstwo kalorii, a zabrane kanapki, owoce i napoje były jak na wagę złota. Nie mniej atrakcyjny okazał się czwartek, kiedy to chętne dzieci mogły spróbować swoich sił w Centrum wspinania Cechownia w Niedobczycach. Pomimo, iż niektórzy pierwszy raz znaleźli się w takim miejscu, wszystkim poszło bardzo dobrze. Każdy miał cel - zdobyć cukierka, który był zawieszony na samej górze! Możemy uznać, że ten dzień był niesamowitą przygodą. Piątek był ostatnim dniem półkolonii, który spędziliśmy w Rydułtowskim Centrum Kultury „Feniks”, gdzie nastąpiła projekcja filmu animowanego „Trolle”. Zarażeni uśmiechem i radością podsumowaliśmy wspólnie spędzony tydzień zabaw i aktywnego wypoczynku.

            Dziękujemy sponsorom zimowego wypoczynku: Panu Jerzemu Kawulokowi, Panu Sołtysowi Czernicy Adamowi Mrozowi, Pani Agnieszce Pytlik, Pani Irenie Menżyk oraz Państwu Monice i Ireneuszowi Porwołom. Słowa podziękowania kierujemy również do nauczycieli prowadzących zajęcia oraz osób, które przyczyniły się do tak mile spędzonego czasu.

            Kierownik półkolonii K. Dobrowolska


            link do galerii

        • Kolędnicy misyjni
          • Kolędnicy misyjni

          • Wstajemy z kanapy i ruszamy w drogę…

            29 grudnia 2016 roku grupa misyjna działająca w naszej szkole przyłączyła się ogólnopolskiej akcji Kolędników Misyjnych. Uczniowie, przebrani w  odpowiednie  stroje, szli jak przystało kolędnikom za gwiazdą betlejemską ulicami Czernicy i Łukowa Śl. by przedstawić krótki misyjny program, pośpiewać kolędy i prosić o drobną ofiarę na cele misyjne.

            „Wszyscy przyjęli nas bardzo życzliwie, starsi wzruszali się widząc nasze zaangażowanie. Domownicy razem z nami  śpiewali kolędy. Udział w akcji Kolędników Misyjnych sprawił nam wszystkim wiele radości. To było wielkie przeżycie, że możemy zrobić coś dobrego dla innych.” - relacjonowali wolontariusze. W tym roku pomoc była przeznaczona dla dzieci z Tajlandii. Zebraną kwotę  840 zł przesłaliśmy na konto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

            Opiekunka  E. Boczek




        • Sukcesy uczniów
          • Sukcesy uczniów

          • Wyniki ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego LEON

            W listopadzie 2016 roku uczniowie klas III-VI wzięli udział w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego.

            Wyniki w zakładce Sukcesy uczniów.

        • Zmiany w świetlicy!
          • Zmiany w świetlicy!

          • W naszej świetlicy szkolnej zaszły niemałe zmiany! A wszystko związane jest z niedawno przeprowadzoną akcją sprzedaży „cegiełek”. Organizatorka – pani Monika Drąg zgłosiła naszą szkołę do konkursu „Laptop dla szkoły”. Konkurs organizowała fundacja „Pomóż i Ty”, dla których zbieraliśmy pieniążki. Nagrodą główną był laptop. Dzięki temu, że uzbieraliśmy aż 970 złotych, udało nam się! WYGRALIŚMY!!! 

            Zajęliśmy pierwsze miejsce w całej Polsce, w kategorii „szkoła średnia”, czyli licząca od 150 do 400 osób. Wyniki można również sprawdzić na stronie internetowej fundacji.

                     Wygrana trafiła oczywiście do świetlicy szkolnej, a Pani Dyrektor dołożyła do tego tablicę interaktywną. Teraz zajęcia będą jeszcze ciekawsze! Dodatkowo warto się pochwalić, że mieliśmy małe przemeblowanie. Szczegóły w galerii:


            link do galerii

        • Samorząd uczniowski
          • Samorząd uczniowski

          • Samorząd uczniowski ogłasza akcje pt.:

            TYDZIEŃ CISZY I SPOKOJU

            Przez cały tydzień będziecie otrzymywać od nauczycieli, z którymi macie lekcje oraz nauczycieli, którzy dyżurują na przerwach PIEGI w postaci naklejek. Naklejki wklejacie do zeszytu np. z korespondecji. W czwartek podliczacie piegi i przekazujecie informacje o zebranej ilości swojemu wychowawcy.

            Osoba, która zbierze najwięcej piegów z klasy może liczyć na niespodziankę przygotowaną przez opiekunów samorządu.

            Zasady:

            Na lekcjach piegi otrzymujecie za aktywność, a na przerwach za wzorowe zachowanie.

            Życzymy powodzenia!!!

        • Wigilii czas ...
          • Wigilii czas ...

          • Tradycyjnie, jak co roku świetlica szkolna zorganizowała dla swoich wychowanków uroczystą wigilię. Nauczycielki świetlicy zaprosiły na to wyjątkowe spotkanie Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Łukowa Śląskiego. Dzieci, dzięki ciekawym opowieściom zaproszonych gości mogły dowiedzieć się, jak kiedyś obchodzono Święta Bożego Narodzenia.

            Następnie wszyscy usiedliśmy do pięknie nakrytego stołu, na którym pojawiły się m.in. upieczone wcześniej przez wychowanków ciasteczka. Atmosfera była wyjątkowa. Dzieci chętnie słuchały o dawnych i współczesnych Tradycjach Bożonarodzeniowych. Składamy serdeczne podziękowania Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Łukowa Śląskiego za poświęcony czas, podzielenie się z nami pięknymi wspomnieniami oraz za wspólne kolędowanie.


            link do galerii

             

        • Podziękowanie za udział w „Szlachetnej Paczce”
          • Podziękowanie za udział w „Szlachetnej Paczce”

          • Serdeczne podziękowania składam uczniom, rodzicom, pracownikom naszej szkoły oraz wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do zorganizowania Szlachetnej Paczki. Jak zwykle nie zawiedliście. Pokazaliście, że los drugiego człowieka nie jest Wam obojętny i spełniliście marzenia wybranej przez nas rodziny.

            W ubiegłą niedzielę 21 paczek przygotowanych przez naszą społeczność szkolną trafiło do rodziny. Wspólnie zebraliśmy wszystkie niezbędne rzeczy oraz upominki dla jej członków. Razem daliśmy rodzinie nadzieję na lepsze jutro.

            Jeszcze raz dziękuję wszystkim darczyńcom i życzę dużo zdrowia, radości i spokoju na nadchodzące  Święta Bożego Narodzenia.

            Pedagog szkolny: A. Kuśnierek






        • Zbiórka okularów dla misji w Afryce
          • Zbiórka okularów dla misji w Afryce

          • We wrześniu 2016r. wysłaliśmy poprzez Fundację "Dzieci Afryki" kolejną partię okularów na misje. Poprzednia partia została przekazana dla biednych mieszkańców Jamajki.

            Do końca roku szkolnego 2016/2017 zbieramy niepotrzebne okulary w dobrym stanie, które także trafią do potrzebujących.

            E.Boczek

             

             

             

        • „Books, books everywhere!” - nowy projekt eTwinning
          • „Books, books everywhere!” - nowy projekt eTwinning

          • W tym roku szkolnym uczniowie klas piątych po raz kolejny uczestniczą w zajęciach europejskiej współpracy szkół eTwinning. Jest to internetowe partnerstwo szkół, które stanowi część programu Comenius – unijnego programu dla szkół. Dzięki portalowi eTwinning szkoły z różnych krajów europejskich mają możliwość szukania partnerów i realizowania projektów o dowolnej tematyce.

            Tytuł tegorocznego projektu to „Books, books everywhere!” („Książki, książki wszędzie!”). Szkołą partnerską naszej placówki jest OŠ Veliki Bukovec, Croatia (Szkoła Podstawowa „OŠ Veliki Bukovec”, Chorwacja). Nauczycielem koordynującym z ramienia Chorwacji jest pani Marinka Mlinarić, bibliotekarz szkolny biegle posługujący się językiem angielskim.

            Głównymi celami tego projektu są: wzajemne poznanie się jego uczestników oraz promocja czytelnictwa. Partnerskie grupy nie tylko rozwijają swoje umiejętności językowe, lecz także używają swej kreatywności i wyobraźni w procesie wykonywania poszczególnych zadań projektowych. Jednym z zadań, z którymi zmierzyli się już uczestnicy zajęć była autoprezentacja poszczególnych osób w postaci książki „A book about myself”. Obecnie efekty ich pracy można podziwiać w szkolnej bibliotece, na specjalnej wystawce. Uczniowie wykonali także bożonarodzeniowe kartki, które zostały wysłane do chorwackich znajomych. Obecnie trwają prace nad projektem okładki anglojęzycznej książki o tematyce świątecznej. Wystawa już wkrótce!

             

             

             

        • Górniczy stan
          • Górniczy stan

          • 7 grudnia 2016 roku do naszej szkoły zawitali niecodzienni goście. Byli nimi dwaj górnicy wraz z tajemniczym Skarbnikiem. Przyjechali po to, aby przybliżyć nam trud górniczej pracy oraz opowiedzieć o zwyczajach związanych z ich świętem, czyli Barbórką. Podczas spotkania mogliśmy na własne oczy podziwiać roboczy oraz galowy strój górniczy, a także zapoznać się z kolorystyką hełmów oraz pióropuszy. Dowiedzieliśmy, jaki stopień na kopalni oznaczają poszczególne kolory. Poznaliśmy Skarbnika. Opowiedział nam jaką pełni rolę wśród górników. Momentami było strasznie, ale całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze.  Nawet zdarzyło się, że Skarbnik potrafił nas rozśmieszyć. Wizyta naszych gości odbyła się we współpracy KWK Rydułtowy "Anna". Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas oraz pozdrawiamy górniczym „Szczęść Boże”!


            link do galerii

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. H.M. Góreckiego w Czernicy
      • (32) 4305060
      • ul. Wolności 41,
        44-282 Czernica
        Poland
      • mgr Iwona Witek,
        wicedyrektor:
        mgr Kamila Dobrowolska
      • http://fb.me/SPwCzernicy
      • Inspektor Ochrony Danych :
        Aleksandra Cnota-Mikołajec
        adres e-mail: aleksandra@eduodo.pl
      • AE:PL-54050-80271-HHURU-23
  • Galeria zdjęć

      brak danych