• Wyniki rekrutacji – klasa I

• Informujemy, że wyniki naboru do klasy I w roku szkolnym 2024/2025 dostępne są na drzwiach wejściowych szkoły w części głównej budynku. Rodziców kandydatów do I klasy prosimy o potwierdzenie woli przyjęcia wpostaci pisemnego oświadczenia w terminie od 04.04.2024 r. do 12.04.2024 r. Niezłożenie w/w oświadczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z przyjęcia dziecka do szkoły.

Wzór potwierdzenia: potwierdzenie woli przyjęcia klasa I

• Targi Edukacyjne 2024

• W dniu 21 marca 2024 roku, uczniowie klasy 8A z SP w Czernicy wraz ze swoim wychowawcą oraz opiekunem wyruszyli na niezwykłą podróż po świecie edukacji podczas Targów Edukacyjnych zorganizowanych w Zespole Szkół Budowlanych w Rybniku. Wydarzenie to przyciągnęło tłumy ósmoklasistów, którzy stoją przed ważnym wyborem dotyczącym ich dalszej ścieżki edukacyjnej.

Targi Edukacyjne w Zespole Szkół Budowlanych w Rybniku okazały się spektakularnym sukcesem, czego dowodem był zaangażowanie uczniów oraz bogate zaplecze przygotowane przez szkołę. Dla naszej klasy 8A był to nie tylko dzień pełen atrakcji, ale także szansa na zdobycie cennych informacji na temat różnorodnych szkół ponadpodstawowych oraz ich oferty edukacyjnej.

Podczas targów nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w licznych prezentacjach, warsztatach i spotkaniach z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych z Rybnika. Dzięki temu mogli zgłębić tajniki różnorodnych dziedzin nauki oraz dowiedzieć się, jakie możliwości rozwoju stoją przed nimi po ukończeniu szkoły podstawowej.

Warto podkreślić, że udział klasy 8A w Targach Edukacyjnych nie był tylko okazją do zdobycia wiedzy na temat dalszej ścieżki edukacyjnej, ale również doskonałą okazją do integracji i wspólnego spędzenia czasu. Działania te wzmacniają więzi wewnątrzklasowe oraz kształtują postawy odpowiedzialności i samodzielności u naszych uczniów.

Dorota Malon

• Wielkanocne Śniadanie

• Wielkanoc jest największym świętem chrześcijańskim obchodzonym na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. Ludzie chcą dzielić się radością ze Zmartwychwstania Pańskiego i budzącej się do życia przyrody. Spotykają się, by w radosnym i podniosłym nastroju przekazać sobie świąteczne życzenia.

Koszyczek wielkanocny, pisanki, zajączek  - to zwyczaje, które najwięcej radości dają dzieciom.🙂 Klasa I a i I b postanowiły tę radość przenieść na wspólnie przygotowane śniadanie świąteczne. 🐰🐇🐣🐣 Na stole znalazły się baby, babeczki, mazurki, wędlinka, serek, sałatka ziemniaczana, świeże warzywa, serki, pachnące świeże bułeczki a także wielkanocny żurek z jajkiem i kiełbaską. Wszystko to zostało przygotowane przez rodziców oraz wychowawców. Tak podane śniadanie zniknęło w sekundę z naszych talerzy 😉 Oczywiście nie mogło zabraknąć niespodzianek od Wielkanocnego Zająca. Uczniowie wykonali również świąteczne dekoracje w słoikach, które będą ozdobą ich stołu w domu.

Nasze wspólne, wielkanocne śniadanie było tak naprawdę wielkim, rodzinnym spotkaniem. Wytworzyła się miła i serdeczna atmosfera i tylko życzyć, aby nastrój świątecznej radości przetrwał w nas jak najdłużej.

Katarzyna Mandrysz

Klaudia Doleżych