• Mikołajki w szkole

          • Święty Mikołaj - kto z nas go nie oczekuje? Tradycyjnie 6 grudnia zawitał więc i do naszej szkoły.  Wszyscy uczniowie zasłużyli w tym roku na prezenty. Dzięki wsparciu Rady Rodziców, każdy uczeń otrzymał słodki upominek oraz czapkę Św. Mikołaja.

            Opiekunowie SU

          • Zbiórka dla bezdomnych

          • "Bezdomność jest nie tylko brakiem własnego kąta, ale w jeszcze większej mierze pozbawieniem oparcia w drugim człowieku”.

            Dziękujemy, że jak zwykle stanęliście Państwo na wysokości zadania i podaliście pomocną dłoń!

            Jesteśmy wdzięczni za dary przekazane dla potrzebujących bezdomnych mężczyzn. Ciepłe kurtki, swetry i wiele innych rzeczy, podarowane przez Państwa, pomogą znieść trudy zimy i ułatwią życie osobom, które znalazły się w dramatycznej życiowej sytuacji.

            Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

          • Odkrywanie Korzeni Rodzinnych

          • Tworzenie Drzew Genealogicznych w Klasie Drugiej

            W ostatnim czasie uczniowie klas drugich wykonali piękne drzewa genealogiczne w języku angielskim. Celem projektu było rozwijanie umiejętności językowych, ale także wpajanie poczucia tożsamości i przynależności. Wyposażeni w markery, kredki i kolorowy papier, uczniowie z zapałem tworzyli kolejne gałęzie swoich rodzinnych drzew. Projekt pozwolił uczniom wyrazić swoją kreatywność, jednocześnie utrwalając pojęcie dotyczące pokrewieństwa.

            Martyna Somerlik - Przybyła

          • SZKOŁA MYŚLENIA POZYTYWNEGO – LISTOPAD

          • Zadania w listopadzie były skupione wokół Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. W pomoc w realizacji zadania zaangażowała się Pani Martyna Skorupa, Pani Ewa Wojtyczko oraz Pani Monika Łukoszek.
            Pierwsze zadania skupiało się wokół przeprowadzenia warsztatów pokazujących znaczenie praw dziecka i ich przełożenie na poczucie własnej wartości u dzieci, poczucie sprawczości oraz bezpieczeństwa psychicznego. Warsztaty zostały przeprowadzone w klasach: VIa, VIb oraz VIIa. Pedagog specjalny przeprowadziła z uczniami rozmowę na temat praw dziecka. Następnie po podziale na grupy, każda z grup przygotowała plakat na temat wylosowanego prawa dziecka.

            Drugie zadanie koncentrowało się na dostrzeganiu sukcesów oraz poczuciu realizacji celów. Do realizacji zadania klasa IVb wykorzystała cykl lekcji o lekturze „Charlie i fabryka czekolady”. Na zakończenie lekcji uczniowie i uczennice dokańczali zdanie: Dzisiaj dowiedziałem się, że... Odpowiedzi dotyczyły zachowania i postępowania, które powinniśmy eliminować. Zadanie certyfikacyjne pomogło uczniom zrozumieć, jak na każdej lekcji możemy nauczyć się w jaki sposób można postępować oraz to, że w lekturze możemy znaleźć wiele wskazówek, które możemy wykorzystać na co dzień.
            Natomiast klasa Va zastanawiała się nad odpowiedzią na pytanie, z czego są naprawdę dumni. Większość uczniów oraz uczennic nie miało większego problemu ze sformułowaniem odpowiedzi na to pytanie. Dzieci chwaliły się drobnymi sukcesami i osiągnięciami z ostatnich kilku dni. Przynajmniej połowa tychże osiągnięć dotyczyła nauki w szkole, ale pojawiały się też odpowiedzi dotyczące życia rodzinnego i stosunków z kolegami i koleżankami.

            Szkolna Koordynatorka

            Monika Łukoszek

          • Było i kino

          • 29 listopada wszyscy chętni uczniowie wzięli udział w pokazach kina sferycznego. Projekcja polegała na wyświetlaniu filmu edukacyjnego wewnątrz kopuły w technologii 360°. Wyemitowane zostały dwa filmy.

            Pierwszy, dla klas młodszych pt. „Magiczny globus - 4 pory roku” opowiadał o tym jak zmieniają się pory roku oraz jakie wtedy zachodzą zmiany na Ziemi. Jak zwierzęta i roślinność przystosowuje się do tych zmian, a także jak zmienia się położenie słońca względem pór roku. Uczniowie klas IV-VIII oglądali film pt. „Jak powstało Życie”. Seans prezentował wiele ostatnich odkryć naukowych związanych z tą dziedziną wiedzy. Film w porządku chronologicznym opowiadał o początku życia we Wszechświecie, o formowaniu się gwiazd i Układu Słonecznego oraz o pierwszym życiu na Ziemi. Mobilne kino z pewnością dało niesamowitą możliwość odczuwania wielu emocji, pogłębiania swojej wiedzy i wesołego spędzenia czasu.

            Kamila Dobrowolska

          • Zajęcia sensoryczne z udziałem rodziców

          • Zabawy sensoryczne to rodzaj aktywności dostarczający różnorodnych bodźców pobudzających i rozwijających zmysły. Wbrew pozorom czynności nie muszą być skomplikowane ani trudne do zorganizowania. Z powodzeniem można wykorzystywać codziennie używane przedmioty, materiały, które każdy ma w swoim domu.

            Przekonali się o tym rodzice jak wielka frajdą może być zabawa z pianką do golenia, czy zabawy w kisielu, ryżu, mące. Dziecko podczas zabawy uczy się, w jaki sposób uporządkować i zorganizować bodźce docierające do niego za pośrednictwem różnych zmysłów. Najintensywniej dziecięce zmysły pobudzają wszelkie materiały i substancje naturalne, jak woda, piasek, kamyki.

            Znakomite zabawy sensoryczne, które tak dobrze wpływają na harmonijny rozwój dziecka, a w dodatku nie wymagają kosztownych akcesoriów, generują zwykle… spory bałagan. Na pociechę warto jednak dodać, że sam proces sprzątania również może być cennym doświadczeniem sensorycznym. Wycieranie rozlanych płynów, czy zgarnianie rozsypanych ziaren również można zamienić w interesującą zabawę.

            Uczniowie klasy Ia zaprosili na takie zajęcia swoich rodziców. Uśmiech, gwar i radość królowała na twarzach wszystkich uczestników zajęć.

            Katarzyna Mandrysz

          • „Na straganie”

          • Klasa Ia oraz II a przez ostanie tygodnie przygotowywała przedstawienie pod tytułem „Na starganie”. Każda z klas zaprezentowała je w inny sposób. Uczniowie klasy II przygotowali przedstawienie kukiełkowe, zaś klasa pierwsza wystąpiła w roli małych aktorów.

            Zaprezentowali się znakomicie przed koleżankami i kolegami z innych klas. Na przedstawienie w wykonaniu pierwszaków przybyła również grupa przedszkolaków „Jeżyki” z sąsiedniego przedszkola. Wszyscy z zapartym tchem słuchali przygotowanych występów. Klasa Ia dała też swój popis dla rodziców podczas wspólnego spotkania. To dzięki nim powstały przepiękne stroje za co im bardzo dziękujemy.

            Katarzyna Mandrysz
            Iwona Kwiatoń

          • „To nie była bajka…”

          • Dnia 10 listopada 2023 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Akademia została przygotowana przez uczniów klasy VIb, którzy opowiedzieli historię walki o wolność. Uczniowie opowiedzieli historię Polski w formie bajki o królu, który utracił swoją przepiękną krainę, a jego poddani zapadli w sen, w którym trwali 123 lata. Po tak długim czasie w końcu nadeszła upragniona Wolność, która tańcem zbudziła króla i jego poddanych ze snu. Akademię dopełniły również piosenki patriotyczne, obrazując Nam uczucia i rozterki ówczesnych Polaków.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. H.M. Góreckiego w Czernicy
      • (32) 4305060
      • ul. Wolności 41, 44-282 Czernica Poland
      • mgr Iwona Witek, wicedyrektor: mgr Kamila Dobrowolska
      • http://fb.me/SPwCzernicy
      • Inspektor Ochrony Danych : Aleksandra Cnota-Mikołajec adres e-mail: aleksandra@eduodo.pl
      • AE:PL-54050-80271-HHURU-23
  • Galeria zdjęć

      brak danych