• Krajowe odznaki jakości

• Szkoła Podstawowa im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Czernicy  nagrodzona Krajową Odznaką Jakości
          za zrealizowany projekt eTwinning.

Już od siedmiu lat nasza placówka realizuje projekty językowe w ramach europejskiej współpracy szkół eTwinning. W ubiegłym roku szkolnym współpracowaliśmy z Hiszpanią nad projektem „Express yourself through art” („Wyraź się przez sztukę”). Był to projekt skierowany do uczniów klas starszych. Szkołą partnerską naszej placówki była C. P. „SAN GREGORIO”, Guareña, Spain (Szkoła Podstawowa „SAN GREGORIO” w Guareña, Hiszpania).

Głównymi celami owego projektu było: wzajemne poznanie się jego uczestników oraz ukazanie piękna hiszpańskiej i polskiej kultury poprzez różnego rodzaju prace plastyczno-techniczne. Dzieci nie tylko robiły zdjęcia lub pisały e-maile, ale także używały swej kreatywności i wyobraźni w celu przedstawienia powyższych zagadnień za pomocą prezentacji multimedialnych, malunku, rysunku, rzeźby, kolażu, itp.

30 listopada 2016 roku projekt otrzymał Krajową Odznakę Jakości. Owe odznaczenie jest konkretnym wyrazem uznania dla nauczycieli i uczniów za wysoki poziom działań
          poświęconych eTwinningowi. Dla uczniów jest to wspaniała motywacja do dalszej pracy,
          a dla szkoły publiczne uznanie poświęcenia się, jakości i otwarcia się na współpracę europejską. Więcej informacji o realizowanych projektach można znaleźć na stronie internetowej szkoły http://czernicasp.edupage.org w zakładce eTwinning.