Samorząd uczniowski przeprowadza akcję charytatywnaną rzecz osób niepełnosprawnych, malujących kartki świąteczne za pomocą nóg i ust. Kartki będą rozprowadzane po klasach na początku lekcji. Zachęcamy do ich zakupu.
Samorząd uczniowski
„Bajeczne obrazy i melodie”
15 marca 2017 r. odbył się konkurs pod wdzięczną nazwą „Bajeczne obrazy i melodie”. To pierwszy taki konkurs organizowany w naszej szkole. Było to bajkowe spotkanie z piosenką, a raczej z piosenkami. O tym dowiecie się sami z relacji fotograficznej. Na początku wystąpiła klasa III b z przedstawieniem teatralnym pt. „Bajkowe psikusy”. Przedstawienie się skończyło… ale nie kończyła się wcale ta uczta dla ducha. Teraz dopiero trzeba było nadstawić ucha. Bo występowali przed nami zdolni wokaliści, zobaczycie sami!
Najpierw dokonaliśmy prezentacji szanownego jury, które na obradach miało dochodzić swoich racji, bo przecież kto zwycięzcą zostanie… Otrzyma nagrodę za piękne wykonanie!
Przewodniczącą jury była Pani Paulina Kowalczyk – wokalistka, instrumentalistka waltorni oraz nauczycielka wokalu w Rydułtowskim Ognisku Muzycznym przy Prywatnej Szkole Muzycznej im. Pawła Świętego.
Członkinią jury była również Pani Roksana Durczok – wokalistka prężnie działająca na terenie naszej gminy, udzielająca się wokalnie w Duecie IMBIR i zespole Znak Pokoju. Ukończyła również Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie skrzypiec.
Jury swoim głosem i niezwykłą czułością na dźwięki wsparł również Pan Mateusz Piecowski – wokalista zespołu SINGERS , laureat wielu prestiżowych nagród zdobytych na krajowych i zagranicznych festiwalach, uczestnik znanego programu Bitwa na Głosy.
Co nieco o samym konkursie…
Pomysłodawczyniami były nasze Panie: Iwona Kwiatoń i Patrycja Żydek. Tak sobie wymyśliły, że konkurs składać się będzie z dwóch części – stąd też nazwa OBRAZY i MELODIE. Pierwszą częścią - czyli OBRAZAMI – zajęła się Pani Iwona. Zaś MELODIE pod swe skrzydła wzięła Pani Patrycja. Każda szkoła chcąca wziąć całkowity udział musiała nadesłać prace plastyczne oraz wystawić solistów do naszej bajkowej podróży z piosenką. W konkursie brały udział Szkoły Podstawowe z Rydułtów, Szczerbic, Gaszowic i oczywiście z Czernicy.
BAJKOWY OBRAZ
W części plastycznej Międzyszkolnego Konkursu „Bajkowe obrazy i melodie "
w kategorii klas I-III zostali nagrodzeni:
I miejsce Milena Procek - Szkoła Podstawowa w Gaszowicach
II miejsce Emilia Klimanek - Szkoła Podstawowa w Szczerbicach
III miejsce Nicola Donga - POPP przy Szkole Podstawowej w Czernicy
Wyróżnienie otrzymali:
Klaudia Poręba - Zespół Szkół w Rydułtowach
Jakub Inowłodzki – Zespół Szkół w Rydułtowach
Oliwier Przeliorz – Zespół Szkół w Rydułtowach
Bartosz Olszyna - POPP przy Szkole Podstawowej w Czernicy
Kacper Skowronek - POPP przy Szkole Podstawowej w Czernicy
W kategorii klas IV - VI:
I miejsce Justyna Rudek - Szkoła Podstawowa w Szczerbicach
II miejsce Agata Jordan – Zespół Szkół w Rydułtowach
III miejsce Klaudia Śmieja- Szkoła Podstawowa w Gaszowicach
Wyróżnienie otrzymali:
Julia Gatnar – Zespół Szkół w Rydułtowach
Marcelina Bienek - Szkoła Podstawowa w Gaszowicach
Kamil Milanowski – Zespół Szkół w Rydułtowach
Kacper Achtelik – Zespół Szkół w Rydułtowach
Julia Nosiadek - POPP przy Szkole Podstawowej w Czernicy
BAJKOWA MELODIA
W części wokalnej Międzyszkolnego Konkursu „Bajkowe obrazy i melodie "
W kategorii klas I - III zostali nagrodzeni:
I miejsce Liwia Jordan - Zespół Szkół w Rydułtowach
II miejsce Milena Procek - Szkoła Podstawowa w Gaszowicach
III miejsce Milena Żuchowicz - Szkoła Podstawowa w Czernicy
Wyróżnienie otrzymali:
Tymoteusz Skiba - Szkoła Podstawowa w Czernicy
Marcelina Durczok - Zespół Szkół w Rydułtowach
W kategorii klas IV - VI
I miejsce Wiktoria Lach - Zespół Szkół w Rydułtowach
II miejsce Kinga Woźnica - Zespół Szkół w Rydułtowach
III miejsce Julia Worek - Szkoła Podstawowa w Czernicy
Wyróżnienie otrzyamali:
Alicja Dziuba – Szkoła Podstawowa w Szczerbicach
Karolina Mańczyk - Szkoła Podstawowa w Gaszowicach
Anna Wala - Szkoła Podstawowa w Czernicy
Dziękujemy serdecznie za tak liczny udział w naszym bajkowym spotkaniu. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym artystom i mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze w niejednej bajce!
Wolontariat
Zachęcamy do udziału w akcji: „Opatrunek na ratunek” potrzebne nowe środki opatrunkowe przynieść do szkoły do 20 marca 2017r. Szczegóły w zakładce Wolontariat.
Wolontariat
Akcja Kółka Misyjnego: adopcja szkoły w Republice Środkowej Afryki - modlitwa i pomoc materialna 100 zł rocznie. Szczegóły w zakładce Wolontariat.
Zebranie rodziców
Zebranie rodziców odbędzie się 22.03.2017r. o godzinie 17.00.
Od godziny 16.30 nauczyciele przedmiotowi są dostępni do kontaktu indywidualnego.
Szczegóły w zakładce Informacje dla rodziców.
Konkurs fotograficzny pt. "H2O – moja "
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rybniku oraz Szkoła Podstawowa w Czernicy ogłasza konkurs fotograficzny dla uczniów pt. „H2O – moja ”.
Szczegóły konkursu w załączniku. Wszystkich zachęcamy do udziału oraz prosimy o zapoznanie się z regulaminem.
Samorząd uczniowski
15 marca Dzień Postaci z Bajek!
Chętni uczniowie przychodzą przebrani za postać z bajki
lub przynoszą przedmiot należący do jakiejś bajkowej postaci.
ZAPRASZAMY DO WSPÓNEJ ZABAWY!!!
Mistrzostwa Powiatu w Łyżwiarstwie Szybkim!
08.03.2017r. na lodowisku w Pszowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w łyżwiarstwie szybkim w kategorii szkół podstawowych oraz gimnazjów. Naszą szkołę godnie reprezentowały dwie drużyny. Dziewczęta w składzie: Worek Julia, Karolina Gryt, Roksana Szweda, Nikola Żuchowicz, Anna Wala już po pierwszym biegu na 100m wysunęły się na prowadzenie przed szkołą z Lysek i Zwonowic. W drugim biegu na 300 m potwierdziły doskonałą formę i nie pozwoliły odebrać sobie zwycięstwa. II miejsce zajęły kol. z SP Lyski a III z SP Zwonowice. Nasze reprezentantki uzyskały awans na Finał Wojewódzki, który odbędzie się 29.03.2017 w Jastrzębiu Zdroju.
Bardzo dobrze spisała się także reprezentacja chłopców w składzie: Filip Szmajduch, Mikołaj Mróz, Radek Niemiec, Kamil Kolonko przegrywając tylko z SP Zwonowice. Chłopcy walczyli na dystansie 200m i 400m.
Klasyfikacja indywidualna dziewcząt:
I miejsce - Karolina Gryt
II miejsce - Julia Worek
III miejsce - Roksana Szweda
V miejsce - Anna Wala
VII miejsce - Nikola ŻuchowiczKlasyfikacja indywidualna chłopców:
I miejsce - Filip Szmajduch
VII miejsce - Mikołaj Mróz
XII miejsce - Radek Niemiec
XIII miejsce - Kolonko KamilWszystkim dziękujemy za sportową walkę i gratulujemy sukcesu!
Dzień Kobiet w kl.Vb
8.03 to święto nieobce nawet młodym mężczyznom. Dlatego też koledzy dziewczynek z naszej klasy postanowili uczcić go bardzo uroczyście. Ośpiewali swoim koleżankom 100 lat a następnie zaprosili do wspólnego poczęstunku. Było nim truskawkowe ciastko domowej roboty. Po degustacji dziewczęta otrzymały upominki wraz z pięknymi życzeniami, za które podziękowały serdecznymi uśmiechami.
Obchody Dnia Kobiet w klasie Va
Z okazji Dnia Kobiet chłopcy obdarowali swoje koleżanki upominkiem w postaci kubka z wypisanym imieniem oraz mnóstwem słodkości. Zorganizowano także wybory klasowej Miss. O ten zaszczytny tytuł walczyło 8 dziewczyn. Do zadań kandydatek należało: popisanie się talentem aktorskim, wystylizowanie super chłopaka, udawanie odgłosów wylosowanych zwierząt oraz wystąpienie w reklamie wybranego produktu. Chłopcy, pełniący rolę jury przyznali najwięcej punktów Marcelinie Masarczyk, która drugi rok z rzędu otrzymała tytuł „Miss klasy Va”. Gratulacje!!!
Angielski XXL
Lutowe zajęcia koła j. angielskiego przybrały format XXL! Uczniowie zostali podzieleni na grupy, w których pracowali nad stworzeniem dużego plakatu. Dzieci z należytą starannością kolorowały nawet najmniejsze szczegóły obrazków. Następnie, kolorowanki posłużyły jako barwne arkusze do nauki słówek. Zabawa również była w formacie XXL.
Miasta i miasteczka
Podczas zajęć języka angielskiego, uczniowie klas III zostali poproszeni o wykonanie projektu swojego wymarzonego miasta. Celem projektu była konsolidacja wcześniej poznanego słownictwa oraz jego wzbogacenie. Dzieciaki wykazały się ogromną kreatywnością, a efekty ich pracy są imponujące!
Bookmarks – zakładki do książek
Za nami kolejne z zadań związanych z realizowanym w tym roku szkolnym projektem eTwinning „Books, books everywhere!”. Celem lutowych spotkań było stworzenie zakładek do książek (ang. bookmarks). Uczniowie stosując szeroki wachlarz technik plastycznych oraz materiałów wykonali piękne prace, których motywem przewodnim była kończąca się zima lub też obchodzone w lutym Walentynki. Prace dzieci zostały wyeksponowane na gazetce. Obecnie trwają prace nad następnym zadaniem, jakim jest stworzenie wiersza o SZCZĘŚCIU.
„Od uprawy do potrawy”
28.02.2017r. klasy I i III a wybrały się do Tesco, gdzie realizowały program edukacyjny „Od uprawy do potrawy”. Ekspedycja miała formę gry terenowej podczas której zadaniem uczniów było odnalezienie ukrytych między produktami naklejek. W czasie poszukiwań zmotywowani wychowankowie mieli możliwość dowiedzieć się wiele o żywności, jej pochodzeniu, zdobyli wiedzę o prawidłowym nawadnianiu organizmu.
Obie klasy mogły spróbować wielu produktów, poznać nowe smaki i odkryć różnorodność zdrowych produktów. Po prawie półtora godzinnym spacerze po Tesco całą grupą przygotowaliśmy zdrowe przekąski, a zdobyte naklejki przykleiliśmy na piramidę zdrowia. Na sam koniec naszej wyprawy każdy uczeń otrzymał paczkę ze zdrowymi przekąskami, napojem oraz książeczkę edukacyjną. Myślę, że wycieczka była kolejną, fajną i nową przygodą pogłębiającą świadomość dzieci dotyczącą zdrowego odżywiania się.
Wycieczka na kręgle
Dnia 23 lutego br. Stowarzyszenie „Olimp” dofinansowało uczniom klas starszych wyjazd na kręgielnię do Rydułtów. Większość dzieci po raz pierwszy grała w prawdziwe kręgle. Początkowe rzuty kulą były trochę niezdarne, lecz z każdym kolejnym rzutem przewracało się coraz więcej kręgli, a na tablicy przy imionach dzieci pojawiały się punkty. Głównym celem i założeniem wycieczki było poznanie nowej, dotychczas nieznanej większości wychowanków, alternatywnej formy spędzania czasu wolnego. Gra w kręgle uczy dyscypliny oraz koncentracji. Nasi wychowankowie mieli do dyspozycji dwa tory dzięki czemu mogli zmierzyć się między sobą i poczuć nutkę zdrowej rywalizacji. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą. Dwie godziny gry szybko minęły. Niektórzy z podopiecznych mogą pochwalić się satysfakcjonującymi wynikami dzięki czemu wzmocnili swoje poczucie wartości i zaszczepili w sobie chęć powrotu na kręgielnię i kontynuację rywalizacji w tej dyscyplinie sportowej w przyszłości .
Wycieczkę zakończyliśmy o godzinie 16.00 w drodze powrotnej wszyscy byli podekscytowani i wymieniali się przeżyciami i refleksjami związanymi z wyjściem .
Bernadeta Starzyńska
Tłusty Czwartek na świetlicy
W Tłusty Czwartek na świetlicy szkolnej wychowankowie mieli okazję piec faworki. Dzieci same wałkowały ciasto, wycinały i formowały faworki. Po upieczeniu wszyscy bardzo chętnie przystąpili do degustacji :) Jednak zanim do tego doszło, pani Klaudia Doleżych przedstawiła historię tej pysznej tradycji. Uczniowie mogli zobaczyć film o tym, jak ten szczególny dzień wygląda w cukierniach i piekarniach, czyli jak powstają pączki.
Wycieczka szkolna do Poręby Wielkiej
„BY PRZEZ HART ZDROWIA I HART MYŚLI, Z PORĘBY MŁODZI - TĘŻSI WYSZLI”.
Władysław Koch
Kierujac się dobrem naszych uczniów w dniach od 13.02.17r. - 17.02.17r. została zorganizowana wycieczka w góry do Poręby Wielkiej.Wzięli w niej udział uczniowie kl.Va, Vb oraz VI. Miejscem docelowym był Ośrodek Wczasów Dziecięcych, który bierze aktywny udział w procesie edukacyjno-wychowawczym. W pierwszym dniu zostaliśmy podzieleni na grupy i udaliśmy się na spacer do zabytkowego Parku Wodzickich oraz na Stramówkę. Zapoznano nas z historią Poręby Wielkiej oraz obejrzeliśmy pomniki przyrody i poznaliśmy miejscowość gminną Niedźwiedź.
Drugiego dnia jeździlismy na nartach biegowych i łyżwach a następnie bawiliśmy się w gry świetlicowe i rozgrywlaiśmy turnieje piłki ręcznej i nożnej na sali gimnastycznej. Wieczorem chłopcy integrując się z kolegami ze Szczecina rozegrali turniej piłki nożnej a dziewczęta przepięknie śpiewając zaprezentowały swoje talenty muzyczne i zachwyciły wszystkich opiekunów. W trzecim dniu zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy do Zakopanego. Trasa wiodła przez ciekawe podhalańskie miejscowości takie jak: Rabka Zdrój czy Chochołów. Z okna autokaru widzieliśmy drewniane zabudowy, zabytkowe kościoły. W Zakopanem odwiedziliśmy Sanktuarium na Krzeptówkach, Muzeum Przyrodnicze TPN a w nim salę odkryć oraz piękną wystawę prezentujacą tatrzańskie zwierzęta. Po krótkim spacerze po Krupówkach pojechaliśmy kolejką na Gubałówkę, z której podziwialiśmy piękną panoramę Tatr. Zakupiliśmy pamiątki i spacerem udaliśmy się do miejscowości Ząb – rodzinnej wsi Kamila Stocha oraz ukochanej wsi naszego patrona H.M.Góreckiego. Po kolacji odbyła się prelekcja o tematyce przyrodniczej przeprowadzona przez pracownika GPN. W czwartek udaliśmy się pieszo na Groń skąd również podziwialiśmy panoramę Gorców, Beskid Wyspowy i Żywiecki. Dostrzec można było nawet Babią Górę. Odwiedziliśmy wysoko położone Muzeum lokalnego pisarza Władysława Orkana, którego mieszkańcy szanują za jego twórczość. Po południu odbyła się Olimpiada Sportowa z wieloma konkurencjami indywidualnymi. Wieczorem wyszaleliśmy się na wspólnej dyskotece.
W piątek na apelu pożegnalnym nasza pani koordynator wręczyła nagrody za konkurs czystości, dyplomy sportowe oraz wyróżnienia za uważne zdobywanie wiedzy. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki. Spacerem do Poręby Wielkiej zakończyła się nasza przygoda z górami. Sprawujace opiekę nad nami panie Zenobia Mrozek, Ilona Paluch oraz Aleksandra Niesobska doceniły nas za wspaniałą zdyscyplinowaną postawę, aktywność i kulturę osobistą wyrażając swoje uznanie i zadowowlenie. Teraz pełni energii musimy się uczyć, ażeby znowu zapracować na ciekawą wycieczkę szkolną.
Konkurs „Mój ulubiony miś”
Uczniowie klas II wzięły udział w plastycznym konkursie bibliotecznym pt. „Mój ulubiony miś”. Oto nagrodzone prace i ich autorzy:
Milena Marszolik, Emilian Mróz, Marceli Świerczek, Zuzanna Żydek, Justyna Łukaszewska, Miłosz Pasierbski, Wiktoria Łysik, Kamila Donga, Maciej Regulski.
Konkurs „Śladami Stasia i Nel” - rozwiązany
Konkurs na najciekawszego lapbooka rozwiązany!
Przedmiotem konkursu było samodzielne wykonanie na podstawie lektury „W pustyni i w puszczy” lapbooka*, którego temat brzmiał: „Śladami Stasia i Nel”.
*Lapbook, czyli książka na kolanach jest rodzajem teczki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości na wybrany temat. Informacje te jednak nie są gromadzone jak wycinki z gazet. Taka teczka pełni raczej funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy, zdjęcia. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na karteczkach.
Oto zwycięzcy i ich lapbooki:
I miejsce Paulina Appel
II miejsce Julia Krakowczyk i Karolina Miłota
III miejsce Julia Osika
Archiwum Aktualności