• REKRUTACJA 2024

          • REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ

            Szkoły Podstawowej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Czernicy na rok szkolny 2024/25

            od 4 marca 2024r.

            Poniżej zamieszczono Regulamin rekrutacji i formularze związane z rekrutacją. Prosimy o pobranie odpowiednich dla kandydata formularzy, uzupełnienie, podpisanie przez obojga rodziców / opiekunów prawnych i dostarczenie do szkoły w opisanej kopercie lub przesłanie skanu podpisanych formularzy za pośrednictwem poczty elektronicznej spczernica@gaszowice.pl. Formularze w wydruku wraz z załącznikami będą też dostępne w organizerach przy wejściu do szkoły.

            W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt z sekretariatem szkoły; tel.: 324305060, e-mail: spczernica@gaszowice.pl

            1. Kandydaci zamieszkali w obwodzie Szkoły Podstawowej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Czernicy (Czernica, Łuków Śl.), którzy ubiegają się o przyjęcie do szkoły przyjmowani są z urzędu na podstawie zgłoszenia.Rodzice / opiekunowie prawni kandydata zamieszkałego w obwodzie szkoły, składają do dyrektora szkoły Zgłoszenie o przyjęcie dziecka do szkoły (zał.1) oraz Oświadczenie o miejscu zamieszkania (zał.2)

            2. Rodzice / opiekunowie prawni kandydata spoza obwodu zainteresowani przyjęciem dziecka do szkoły składają do dyrektora: Wniosek o przyjęcie dziecka (zał.3) oraz Oświadczenie o spełnianiu kryteriów (zał.4)

            3. Terminy postępowania rekrutacyjnego:

            a) składanie zgłoszeń / wniosków o przyjęcie dziecka do szkoły podstawowej: od 4.03.2024r. do 22.03.2024r.

            b) weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym: do 27.03.2024r.

            c) podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych: od 4.04.2024r.

            d) potwierdzenie przez rodzica woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia: od 4.04. - 12.04.2024r.

            e) podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych: od 19.04.2024r.

            4. Terminy postępowania uzupełniającego:

            a) składanie zgłoszeń / wniosków o przyjęcie dziecka do szkoły podstawowej: od 15.04. do 26.04.2024r.

            b) weryfikacja przez komisję rekrutacyjną  wniosków o przyjęcie do szkoły i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym: do 30.04.2024r.

            c) podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych: od 6.05.2024r.

            d) potwierdzenie przez rodzica woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia: od 06.05.2024r. do 10.05.2024r.

            e) podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych: od 17.05.2024r.

            Załączniki i dokumenty do pobrania:

            Regulamin_rekrutacji.doc

            Zgloszenie_dziecka_-_zal.1.doc

            Oswiadczenie_o_zamieszkaniu_-_zal.2.doc

            Wniosek_o_przyjecie_dziecka_-_zal.3.doc

            Oswiadczenie_spelaniu_kryteriow_-_zal.4.docx

            Potwierdzenie_woli_przyjecia_-_zal.5.doc

          • Kreatywne szaleństwo w klasach drugich

          • Kreatywne szaleństwo w klasach drugich: nauka angielskiego z kaszą manną, papierem toaletowym i kubeczkami!

            ​​​​​​​Zajęcia w klasie drugiej to nie tylko siedzenie w ławkach i czytanie podręczników. Nasi uczniowie dosłownie wpadli w wir twórczej pracy, a zajęcia z angielskiego stały się niezapomnianą przygodą pełną śmiechu, nauki i pomysłowości.

            Utrwalanie nazw członków rodziny z kubeczkami

            Dzieci, korzystając z kolorowych kubeczków, układały wieże, nazywając przy tym członków swojej rodziny po angielsku. To było nie tylko ćwiczenie językowe. Uczniowie również doskonalili umiejętność koordynacji oko-ręka.

            Nazwy części ciała i papier toaletowy?

            Podczas zajęć powtórkowych pod koniec rozdziału, w którym uczniowie poznali różne części ciała oraz twarzy, Pani Martyna Somerlik-Przybyła przykuła szczególną uwagę dzieci, przynosząc na zajęcia papier toaletowy, miskę oraz marker. Dzieci były zachwycone, gdy po wrzuceniu do miski z wodą skrawek papieru toaletowego ukazywał obrazek. Ich zadaniem było błyskawiczne podanie odpowiedniego słowa w j. angielskim zanim kawałek opadł na dno.

            Powtórzenie nazw mebli z kaszą manną

            Podczas zajęć konsolidujących słownictwo związane z domem, uczniowie otrzymali pudełka wypełnione kaszą manną, w których pisali różne, angielskie słówka. Ćwiczenie to miało na celu rozwinięcie umiejętności pisania, a także stworzenie połączeń pomiędzy zmysłem dotyku a procesem uczenia się.

            Martyna Somerlik-Przybyła

          • Wycieczka klas trzecich do Londynu

          • Dzięki magicznej mocy Internetu i aplikacji Google Maps, trzecioklasiści pod czujnym okiem Pani Martyny Somerlik-Przybyłej odbyli niezwykłą podróż przez jedno z najbardziej znanych miast na świecie!

            Zapomnijcie o tradycyjnych mapach i samolotach - teraz wirtualne wycieczki są na topie! Klasy trzecie postanowiły zanurzyć się w dziedzictwie kulturowym Londynu bez wychodzenia z klasy. I co najważniejsze, bez żadnego ryzyka, że w długiej kolejce na lotnisku ktoś zgubi walizkę! I choć może brzmieć to trochę jak science-fiction, to uwierzcie nam, to było możliwe!

            Nasza wyprawa rozpoczęła się od Green Park, gdzie nasi trzecioklasiści mogli zobaczyć zielone trawniki, drzewa oraz kwiaty w pełnym rozkwicie. Chociaż nie czuliśmy zapachu trawy i nie dotykaliśmy drzew, to dzięki Google Maps mogliśmy poczuć klimat tego miejsca.

            Następnie przeszliśmy do jednego z najbardziej znanych budynków na świecie - Buckingham Palace! Wirtualnie oczywiście. Ale uwierzcie mi, widok był równie imponujący! 

            Później, ruszyliśmy w kierunku słynnej Oxford Street. Wirtualnie poszliśmy na zakupy i wyobrażaliśmy sobie, jakby to było, gdybyśmy mogli dotknąć tych kolorowych ubrań i poczuć zapach nowych butów. Ale poczekajcie, czy to nie znaczy, że zrobiliśmy zakupy bez portfela? ;)

            Nie mogliśmy zapomnieć o kultowych zabytkach, które każdy z nas kojarzy z Londynem. Big Ben okazał się być jeszcze bardziej fascynujący w wersji Google Maps, a London Eye zrobiło wrażenie na całej klasie. Uczniowie wręcz rywalizowali, kto dłużej potrafi patrzeć na to olbrzymie koło!

            Dzięki pani Martynie i Google Maps, nasze klasy trzecie przeżyły niezapomnianą przygodę w Londynie, nie ruszając się nawet z ławki! Kto by pomyślał, że świat wokół nas może być tak fascynujący? Teraz tylko musimy wszyscy trzymać kciuki, żeby następnym razem uczniowie nie zapomnieli zabrać ze sobą wirtualnych parasoli na wirtualny deszcz!

            Na koniec czas na zadanie domowe: odkryjcie, jakie tajemnice kryje Wasza własna okolica - bez wychodzenia z domu!  :)

          • Każdy AS ma fajne imię

          • W ramach innowacji uczniowie klasy 6a zrealizowali kolejne zadanie z projektu „Jestem AS – Akceptuję Siebie”. Tym razem tematem były imiona. Uczestnicy otrzymali od wychowawczyni karteczki, na których to znajdowało się wyjaśnienie każdego imienia. Zarówno chłopcy, jak i dziewczyny mogli dowiedzieć się tego, co oznacza ich imię, jakimi cechami charakteryzuje się osoba, która je nosi. Co ciekawe, wiele osób zaznaczyło, że faktycznie są takie, jak te opisane na karteczce. Jednakże byli też uczniowie, którzy kategorycznie się z tym nie zgadzali, mówiąc, że to ich całkowite przeciwieństwo.

            Kolejnym punktem było stworzenie krzyżówki, której hasło to imię, zaś do liter trzeba było dopisać swoje cechy charakteru. Zadanie to pokazało, jak różnymi jesteśmy ludźmi, a także uświadomiło to, że każdy człowiek ma zarówno wady, jak i zalety.

            Monika Drąg

          • Sok pomarańczowy

          • Uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej, postanowili samodzielnie wykonać pyszny sok pomarańczowy. Wyciskanie soku, wywołało wiele pozytywnych emocji. Najprzyjemniejsza była jednak, degustacja. Oby taki sposób podawania owoców zachęcił uczniów do sięgania po nie tak w domu, jak i podczas przerw śródlekcyjnych w szkole.

            Agnieszka Szweda

          • Szkoła Myślenia Pozytywnego – grudzień

          • To już styczeń?! Nowy Rok? Kto obudził się dziś z tą myślą, na pewno nie jest sam :). Musimy podsumować jeszcze grudniowe zadania ze Szkoły Myślenia Pozytywnego. Święta to był czas, kiedy dbaliśmy o relacje z innymi, Instytut zaprosił Nas do zadania specjalnego. W tym miesiącu hasło było jedno: RATUJEMY GWIAZDKĘ. W realizacji tego zadania pomogła Pani Sandra Kuriata, Pani Małgorzata Głazik oraz Pani Monika Łukoszek.

            Na zajęciach rewalidacyjnych uczniowie zabrali się za świąteczne ciasteczka. Wykazali się ogromem cierpliwości i kreatywności. A ich ciasteczka były nie tylko pięknie ozdobione, ale również bardzo smaczne.

            „Kto dostarczy prezenty?” tak brzmiała nazwa pierwszego zadania, które mogli zrealizować uczniowie klas I-III przebywający na świetlicy szkolnej.  Uczniowie zamienili się w pomocników Mikołaja, ich zadaniem było pokonać napotkane na drodze przeszkody aby dostarczyć prezenty na czas. Dzieci miały okazję przejść po linie, przeczołgać się pod klockami, poćwiczyć skoki obunóż oraz sprawdzić swoją precyzję i celność w rzutach lotkami. Wszystkim towarzyszył dobry humor oraz uśmiech na twarzy.

            Kolejne zadanie nawiązywało do wartości jakie niosą za sobą własnoręcznie przygotowane prezenty dla naszych  najbliższych. Uczniowie klasy VI wykonali gwiazdkową kostkę – na każdym boku kostki narysowali  jeden rysunek symbolizujący jakiś przedmiot, rzecz, osobę, aktywność lub miejsce. Gra polega na wymyślaniu opowieści ze słowem wylosowanym na kostce. Po minucie kostką rzucała następna osoba i starała się pociągnąć dalej historię stworzoną przez poprzednika. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o sobie czegoś nowego.

            Szkolna Koordynatorka

            Monika Łukoszek

          • Nagrody za talenciaki trafiły do szkoły.

          • Dziękujemy za tysiące przekazanych talenciaków. To dzięki Państwa zaangażowaniu, nasza szkoła odebrała wspaniałe nagrody rzeczowe w postaci m.in.: różnego rodzaju piłek do gry. Za zebrane w akcji punkty odebraliśmy również 2 piękne kolorowe pufy. Na co dzień swoją miękkością służą zmęczonym świetliczakom. 

            Drodzy Uczniowie! Jeżeli macie ochotę zakosztować chwil relaksu w wygodnych pufach…

            Zapraszamy!

            Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

          • Pomoc dla samotnych matek

          • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy samotnym kobietom z dziećmi. Dary przekazane zostały w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia do Domu dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Rybniku. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy w stronę Pań z KGW z Łukowa, które jak zwykle, chętnie pospieszyły z pomocą.

            Panie dowiedziały się o naszej szkolnej zbiórce i sprawiając wielką niespodziankę zorganizowały pomoc, dostarczając najpotrzebniejsze rzeczy. Przekazanie darów, które szkoła dostarczyła potrzebującym, zbiegło się z występem koła instrumentalnego i nastąpiło podczas spotkania wigilijnego w Łukowie Śląskim.

            Jeszcze raz wielkie DZIĘKUJEMY!

            Opiekunowie Szkolnego Koła  Wolontariatu

          • Zapachniało świętami

          • Grudzień to wyjątkowy miesiąc w szkole. Nie tylko ze względu na przerwę świąteczną, ale również dla tego, że na uczniów czeka kilka szczególnych uroczystości. 6 grudnia Mikołajki- spotkanie z patronem Henrykiem Mikołajem Góreckim, Uczniowie mieli okazję poznać sylwetkę naszego patrona oraz wysłuchać i pośpiewać hymn szkolny, który to związany jest właśnie z nim. Była to też okazja do obdarowywania się upominkami. A tuż przed samymi świętami uczniowie klasy I a wraz z wychowawcą tworząc świąteczny nastrój samodzielnie przygotowali i wspaniale ozdobili świąteczne ciasteczka. Zapach unosił się w całej szkole. Razem też podczas spotkania wigilijnego w klasie przygotowali wspaniałe świąteczne stroiki, które ozdobią stoły w ich domach. ​​​​​​​​​​​​​​

            Wigilia w szkole to namiastka tej prawdziwej, dlatego warto zadbać o to, żeby była wyjątkowa. Udekorowanie sali świątecznymi ozdobami i przygotowanie stołu, pełnego tradycyjnych smakołyków i dań zapewnia naprawdę magiczną atmosferę i pozwala wczuć się w klimat nadchodzących Świąt. Jest to także świetna okazja na zacieśnienie więzi z kolegami oraz z wychowawcą, na spędzenie czasu w miłej i serdecznej, niemal rodzinnej atmosferze.

            Katarzyna Mandrysz

            Obraz znaleziony dla: świąteczne ciasteczka Obraz znaleziony dla: świąteczne ciasteczka

          • Warsztaty w Zameczku

          • W przeddzień przerwy świątecznej, uczniowie klas pierwszych mieli okazję uczestniczyć w warsztatach organizowanych w pobliskim Zameczku.

            Pod okiem instruktorów wykonywali karmnik dla ptaków i niebanalne bożonarodzeniowe szopki.

            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

            Klaudia Doleżych

          • „Ludzie listy piszą…”

          • Uczniowie klasy 6a biorą udział w ogólnopolskim projekcie „Napisz, proszę, chociaż kilka słów”. Polega on na wymianie listownej pomiędzy uczniami z innej szkoły.

            Klasa 6a bardzo chętnie bierze udział w tymże projekcie. Dotarły już pierwsze listy, w których były zawarte informacje na temat samych siebie. Każdy uczestnik miał za zadanie opisać się – kim jest, czym się interesuje.

            Motywem przewodnim były słowa „Poznajmy się”.

            Kolejne listy już są napisane i w najbliższym czasie adresaci – uczniowie z Podkarpacia otrzymają przesyłkę. Tym razem każdy opisuje to, jak spędza Boże Narodzenie.

            Już nie możemy się doczekać kolejnych listów!

            Uczniowie nie tylko ćwiczą poprawne pisanie listów, ale przede wszystkim chętnie integrują się z innymi.

            Monika Drąg

          • Kartki świąteczne

          • "Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem…"

            Alighieri Dante

            Wielobarwne kartki świąteczne przygotowywane przez uczniów naszej szkoły oraz uczniów zrzeszonych w SKW, zagoszczą na wigilijnych stołach. Odwiedzą domy ludzi, którzy w tym szczególnym świątecznym czasie potrzebują naszego duchowego wsparcia, naszej nadziei.

            Kartki świąteczne wysłane zostały do podopiecznych Hospicjum Świętego Franciszka w Katowicach i ukoją serca ludzi, dla których być może to już ostatnie święta w życiu. Kartki z życzeniami uczniów oraz opłatek, otrzymają również mieszkańcy Czernicy i Łukowa Śląskiego. Przekazane one zostaną przez ks. Proboszcza podczas objazdu chorych.

            Kochani Uczniowie dziękujemy, że daliście nadzieję!

            Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

          • InstaLogik

          • Dwoje uczniów naszej szkoły: Wiktoria Procek i Tymoteusz Tumułka awansowało do ostatniego, 3 etapu  konkursu InstaLogik. Gratulujemy i życzymy sukcesu w finale!

            InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, którzy interesują się również programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

            Maciej Mrozek

          • SUKCES UCZENNICY KLASY I

          • Uczennica klasy Ib, Natalia Święty zdobyła 2 miejsce w konkursie plastycznym na  najpiękniejszą bombkę w konkursie organizowanym przez Śląską Krajową Administrację Skarbową.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

            Klaudia Doleżych

          • Ozdoby choinkowe z drukarki 3D

          • Uczniowie koła robotyki zaprojektowali ozdoby choinkowe, które później zostały wydrukowane na szkolnej drukarce 3D. Różnokolorowy materiał (biodegradowalny filament PLA) wraz z drukarką 3D MakerBot zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Prace uczniów można podziwiać na świetlicowej choince.
            #LaboratoriaPrzyszłości 

            Maciej Mrozek

          • Koło instrumentalne

          • Koło instrumentalne kolędowało dla Pań z KGW z Łukowa Śląskiego.

            Uczennice koła instrumentalnego, działającego przy naszej szkole, zostały zaproszone do uświetnienia spotkania opłatkowego Pań z KGW z Łukowa Śląskiego. Uczennice wspaniale zaprezentowały się, kolędując i prezentując przy tym swój świąteczny repertuar.

            Mimo lekkiego stresu jaki nam towarzyszył a który związany był z występem przed tak szerokim audytorium, świąteczna atmosfera i przemiłe przyjęcie spowodowały, że wieczór ten wspominamy bardzo ciepło. Ogromnym wyróżnieniem dla nas, było przyjęcie słów pochwały z ust Pana Starosty Damiana Mrowca, który przygotował dla nas świąteczne upominki. Dziękujemy Paniom z KGW za obdarzenie nas zaufaniem, jak również - polecamy się na przyszłość.

            Agnieszka Szweda

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. H.M. Góreckiego w Czernicy
      • (32) 4305060
      • ul. Wolności 41, 44-282 Czernica Poland
      • mgr Iwona Witek, wicedyrektor: mgr Kamila Dobrowolska
      • http://fb.me/SPwCzernicy
      • Inspektor Ochrony Danych : Aleksandra Cnota-Mikołajec adres e-mail: aleksandra@eduodo.pl
      • AE:PL-54050-80271-HHURU-23
  • Galeria zdjęć

      brak danych