• Wyniki rekrutacji – klasa I

Informujemy, że wyniki naboru do klasy I w roku szkolnym 2024/2025 dostępne są na drzwiach wejściowych szkoły w części głównej budynku. Rodziców kandydatów do I klasy prosimy o potwierdzenie woli przyjęcia wpostaci pisemnego oświadczenia w terminie od 04.04.2024 r. do 12.04.2024 r. Niezłożenie w/w oświadczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z przyjęcia dziecka do szkoły.

• Targi Edukacyjne 2024

W dniu 21 marca 2024 roku, uczniowie klasy 8A z SP w Czernicy wraz ze swoim wychowawcą oraz opiekunem wyruszyli na niezwykłą podróż po świecie edukacji podczas Targów Edukacyjnych zorganizowanych w Zespole Szkół Budowlanych w Rybniku. Wydarzenie to przyciągnęło tłumy ósmoklasistów, którzy stoją przed ważnym wyborem dotyczącym ich dalszej ścieżki edukacyjnej.

• Informacja

Informujemy, że kwota opłaty za obiady za miesiąc kwiecień wynosi 18 dni x 8 zł = 144.

Informacje na temat odliczeń zostały rozesłane poprzez e-dziennik.

Wpłaty należy dokonać w terminie do 25 kwietnia br.

Nr rachunku: 28 8470 0001 2001 0051 5168 0004.

W tytule: Imię i nazwisko dziecka, klasa, dopisek: „opłata za obiady

• Wielkanocne Śniadanie

Wielkanoc jest największym świętem chrześcijańskim obchodzonym na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. Ludzie chcą dzielić się radością ze Zmartwychwstania Pańskiego i budzącej się do życia przyrody. Spotykają się, by w radosnym i podniosłym nastroju przekazać sobie świąteczne życzenia.

Koszyczek wielkanocny, pisanki, zajączek - to zwyczaje, które najwięcej radości dają dzieciom.🙂 Klasa I a i I b postanowiły tę radość przenieść na wspólnie przygotowane śniadanie świąteczne. 🐰🐇🐣🐣 Na stole znalazły się baby, babeczki, mazurki, wędlinka, serek, sałatka ziemniaczana, świeże warzywa, serki, pachnące świeże bułeczki a także wielkanocny żurek z jajkiem i kiełbaską. Wszystko to zostało przygotowane przez rodziców oraz wychowawców. Tak podane śniadanie zniknęło w sekundę z naszych talerzy 😉 Oczywiście nie mogło zabraknąć niespodzianek od Wielkanocnego Zająca. Uczniowie wykonali również świąteczne de

• Przygody z lekturami w klasie IVa

Lektury w klasach czwartych cieszą się uznaniem uczniów i są przez nich dość chętnie czytane. Do faworytów należą niestarzejąca się „Akademia Pana Kleksa” Jana Brzechwy oraz „Charlie i fabryka czekolady” Roalda Dahla. Obie pozycje omówiła już w tym roku szkolnym klasa IVa.

Na zakończenie pracy z lekturą Brzechwy czwartoklasiści mieli okazję wziąć udział w lekcji kleksografii. Podczas tych zajęć uczniowie poznawali dawne narzędzia pisarskie takie jak stalówki, obsadki i kałamarze. Na własnych zabrudzonych palcach doświadczyli niedogodności związanych z koniecznością ciągłego maczania stalówki w kałamarzu i zrozumieli dlaczego w dawnym szkolnictwie kleksy były utrapienie uczniów. Mieli też za zadanie stworzyć z premedytacją najwymyślniejsze kleksy, które następnie opisywali.

• Wiosenny spacer do kina

21 marca klasa Va nie tylko wzięła udział w szkolnych obchodach Dnia Świętego Patryka, ale wybrała się na wiosenny spacer do kina, by uczcić pierwszy dzień wiosny. Aura pogodowa była niezwykle sprzyjająca, więc do Rydułtowskiego Centrum Kultury uczniowie dotarli pieszo i wzięli udział w seansie filmu „Za duży na bajki 2”.

• Zielono-kwiatowy zawrót głowy

21 marca w naszej szkole odbyło się niecodzienne święto, które było połączeniem obchodów pierwszego dnia wiosny oraz Dnia Świętego Patryka – patrona Irlandii. Wszędzie królował zielony kolor, połączony z wiosennymi kwiatowymi dodatkami.

Uczniowie klas młodszych skorzystali ze słonecznej pogody i tak, jak tradycja nakazuje, spalili marzannę – symbol zimy. Mamy nadzieję, że ich starania nie pójdą na marne i będziemy mogli od tej pory cieszyć się z pięknej, wiosennej pogody. Co więcej, klasy I-III postanowiły uczcić ten dzień słodkościami w postaci lodów, na które udali się do pobliskiego Zameczku. Trudno o lepsze zestawienie. Łącząc pyszne lody z przyjemnym spacerkiem, uczniowie witali nadchodzącą wielkimi krokami, najpiękniejszą z pór roku.

• „Mały OKR 2024”

19 marca br. w Dworze w Łukowie Śląskim odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Mały OKR 2024”.

Naszą szkołę reprezentowali: Hanna Święty (klasa Vb), Aleksandra Kokot i Kacper Miłota (klasa VIa), Franciszek Klimsza (klasa VIIa), Nadia Kołodziej i Kinga Kunkel (klasa VIIIa). Młodzi recytatorzy deklamowali wiersz oraz fragment prozy. Wszyscy zaprezentowali się niesamowicie, a jury postanowiło szczególnie docenić uczniów naszej szkoły:

• Suchy lód w akcji i reakcji

Wspaniałe doświadczenia chemiczne w wykonaniu naszych uczniów

👨‍🔬💥🔬👩‍🔬

W ostatnich dniach mieliśmy przyjemność zorganizować pokaz doświadczeń chemicznych, który nazwaliśmy „Suchy lód w akcji i reakcji". Podczas tych zajęć uczniowie starszych klas mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności z zakresu chemii, eksperymentując z zestalonym dwutlenkiem węgla. Profesjonalnie, jak prawdziwi laboranci, wykonali szereg fascynujących doświadczeń, które pokazali uczniom młodszych klas.

• Szkolny Konkurs Matematyczny

W dniu 18 marca br. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas drugich i trzecich pod hasłem: „Matematyka - królową nauk”. Z każdej z klas mogły wziąć udział maksymalnie 3 osoby, które osiągnęły najlepszy wynik w eliminacjach klasowych. W poniedziałkowe przedpołudnie na konkurs zgłosili się najlepsi matematycy.

• Wielka Liga Czytelników

Wielka Liga Czytelników to wieloetapowy konkurs czytelniczy pełen wyzwań. Siódma edycja tych ogólnopolskich zmagań wymagała od każdego uczestnika zdobycia co najmniej pięciu sprawności czytelniczych. By móc je uzyskać, każdy uczeń musiał przeczytać wybraną przez siebie książkę z listy konkursowych propozycji a następnie rozwiązać szczegółowy test dotyczący jej treści.

• Partnerzy i realizowane projekty

• VULCAN