• Nasza szkoła bierze udział w programie rządowym “Laboratoria Przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Szkoła Podstawowa im. H. M. Góreckiego w Czernicy otrzymała 76 800 zł.

W ramach programu Laboratoria przyszłości za powyższą kwotę w 2021 roku zakupiliśmy m.in.:

- drukarkę 3D wraz z akcesoriami i filamentem,

- sprzęt do robienia zdjęć i filmowania (aparat, gimbal, statyw, mikrofon i mikroporty) wraz z oprogramowaniem do edycji filmów,

- oświetlenie do realizacji nagrań,

- stację lutowniczą z akcesoriami do lutowania,

- zestaw mikrokontrolerów FORBOT z czujnikami i akcesoriami,

- zestaw 8 robotów MAKEBLOCK z modułami Bluetooth,

- zestaw 8 gogli VR,