Aktualności
SPOTKANIE ORGANIZACYJNE NA NOWY ROK SZKOLNY 2024/2025
Wychowawcy klas pierwszych (rok szkolny 2024/2025)
zapraszają na spotkanie organizacyjne rodziców dzieci, które uczęszczać będą do I klasy17.06.2024 r. (poniedziałek) godz. 17:00 - Sala Radosna
Celem spotkania jest omówienie najważniejszych spraw organizacyjnych
przed rozpoczęciem roku szkolnego 2024/2025.
Pieszy spacer na Rafę
31 maja klasy I – III wybrały się wspólnie z klasami IV na pieszą wycieczkę w stronę Rydułtów. Wycieczka odbyła się w ramach obchodów Dnia dziecka na wesoło i sportowo. Głównym celem wycieczki były zabawy na RAFIE, integracja zespołów klasowych oraz aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.
Mimo zapowiedzi deszczów pogoda była wspaniała. Wszyscy z radością maszerowali by miło spędzić wspólnie czas. Po drodze oczywiście zaliczyliśmy lody w McDonald. Wiele się działo, nie sposób opisać wszystkiego, ale z pewnością dokładamy do naszego plecaka szkolnego kolejne, miłe wspomnienia.
Problem hejtu – przedstawienie profilaktyczne dla uczniów
29 maja chętni uczniowie klas VI – VIII pojechali do Rydułtowskiego Centrum Kultury „FENIKS”, by zobaczyć spektakl „Hejter”, autorstwa Teatru Profilaktycznego ALERT. Przedstawienie miało na celu uświadomienie uczniom, czym jest hejt oraz jak niebezpieczny może być kontakt z kimś, kto staje się naszym hejterem.
Akademia Bezpiecznego Puchatka
Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Głównym celem jest pokazanie dzieciom jak unikać zagrożeń podczas codziennych aktywności –w szkole, w domu, na drodze, w internecie a także bezpieczne relacje z rówieśnikami.
Wycieczka klas szóstych do Wrocławia
23 maja uczniowie klas szóstych wyruszyli o godzinie 7.00 na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. Po prawie trzech godzinach w końcu dotarliśmy do celu.
23Pierwszym punktem wycieczki był Ogród Botaniczny. Tam uczniowie mogli podziwiać przepiękną roślinność. Następnie mieli okazję poznać nieco bliżej Wrocław. Pani przewodnik opowiedziała o najważniejszych miejscach tego miasta. Widzieliśmy Most Grunwaldzki, byliśmy na rynku i na starówce. Dodatkowo poznaliśmy różne obiekty sakralne.
SZKOŁA MYŚLENIA POZYTYWNEGO – MAJ
W tym miesiącu zajęliśmy się rozwijaniem u uczniów i uczennic umiejętności autoprezentacji, budowania postawy przedsiębiorczej oraz pobudzaniem rozumienia nowych mediów. Rok 2023 to Rok Edukacji Ekonomicznej ogłoszony przez Senat Rzeczypospolitej we wrześniu 2023 roku.
W związku z tym klasa VII b została zaproszona do udziału w wyjątkowym badaniu na temat świadomości finansowej, przedsiębiorczości, samodzielności i proaktywności uczniów i uczennic. Badanie jest skierowane do uczniów z całej Polski w wieku od 10 do 18 lat. Było realizowane internetowo i jest całkowicie anonimowe. Kierownikiem projektu badawczego jest dr Agata Trzcińska, adiunkt na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Po wypełnieniu ankiety uczniowie wzięli udział w lekcji na temat umiejętności świadomego zarządzania pieniędzmi, samodzielności i nowych mediów.
Konkurs plastyczny: „W rodzinie siła i moc”
W międzyszkolnym konkursie plastycznym
„W rodzinie siła i moc”
zorganizowanym w naszej szkole,
w kategorii klas młodszych zostali nagrodzeni:
I miejsce Mikołaj Mrosek – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jejkowicach
II miejsce Jakub Gańszczyk – Szkoła Podstawowa nr 2 w Rydułtowach
III miejsce Aleksandra Jakubowska - Szkoła Podstawowa w Czernicy
Wyniki konkursu „Jezus mówi …”
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Jezus mówi” zorganizowanym przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej „WOM” w Rybniku.
Konkurs podzielony był na 3 kategorie:
- klasy 1-3 szkoły podstawowej miały za zadanie zrobienie książeczki przedstawiającej treść wybranej przypowieści Jezusa
Spotkanie z pilotem
21 maja uczniowie klas I-III mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z emerytowanym pilotem - panem Wiesławem Dziubą.
Podczas prawie godzinnego spotkania, pan Wiesław opowiadał o początkach swojej kariery w lotnictwie. Wspominał, od czego rozpoczęła się jego wielka pasja. Nie zabrakło opowieści o podróżach, które dzięki wykonywanej profesji, miał okazję odbyć.
Ortograficzni Mistrzowie i Wicemistrzowie w naszej szkole!
22 maja nasi szkolni, ortograficzni specjaliści, wzięli udział w Międzygminnym Konkursie Ortograficznym, organizowanym przez szkołę podstawową w Szczerbicach.
Podczas naszego szkolnego etapu konkursu wyłoniono dwie najlepsze osoby z każdej kategorii wiekowej. W kategorii klas:
I – III reprezentowali nas: Milena Blinda z klasy 2b oraz Eryk Hałas z klasy 3b;
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny
Sukces w międzyszkolnym konkursie plastycznym! Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny „Świat widziany na niebiesko”. Konkurs był adresowany dla klas IV – VIII. Do udziału w konkursie został zaproszony Zespół Szkolno – Przedszkolny w Adamowicach.
„Bohater literacki z recyklingu”
W szkolnej bibliotece zorganizowany został konkurs literacko-plastyczny zatytułowany „Bohater literacki z recyklingu”. Zadaniem uczniów, biorących udział w konkursie, było stworzenie i zbudowanie wybranej przez siebie postaci książkowej z materiałów, które w większości zostałyby wyrzucone.
Do konkursu zgłosiło się 16 uczniów i każdy z nich wykonał bardzo ciekawą pracę, przez co wybór zwycięzców był nie lada wyzwaniem dla jury.
Lekcja z pszczelarzem
20 maja z okazji Światowego Dnia Pszczół odwiedził naszą szkołę pszczelarz. Uczniowie klas pierwszych i trzecich oraz członkowie koła regionalnego zobaczyli, na czym polega praca w pasiece i poznali narzędzia pracy pszczelarza a także produkty, jakie pozyskuje się z ula.
6Dzieci dowiedziały się, jak wygląda życie w ulu i mogły podziwiać krzątające się pszczoły w przeszklonym ulu pokazowym. Pszczelarz zaznajomił dzieci ze szczegółami życia pszczelego roju, zaprezentował różnice między trutniem, pszczołą robotnicą i pszczelą królową. Wyjaśnił rolę tych owadów w procesie zapylania roślin oraz przybliżył cykl życia pszczoły od jajeczka złożonego przez królową, aż do wylotu z ula. Zdradził również, jak udaje się od tych żądlących owadów pozyskać miód, bez narażania się na bolesne ukąszenia. Na koniec pokazu dzieci miały okazję przymierzyć stroje pszczelarskie oraz posmakować świeżego miodu p
Uczeń z pasją
Tym razem w projekcie "Uczeń z pasją” prezentujemy Nadię Kołodziej - uczennicę klasy VIII.
3Każdą wolną chwilę stara się spędzać - opiekując się swoimi ukochanymi zwierzętami. Jej oddanie i pasja sprawiają, że jest wzorem dla swoich rówieśników. Postawa Nadii pokazuje, jak ważne jest, by podążać za swoimi marzeniami i poświęcać się temu, co się kocha.
Rajd Górska Wiosna
17 maja chętni uczniowie naszej szkoły z klas IV – VIII wzięli udział w pieszej wędrówce na Błatnią. Rajd Górska Wiosna został zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze oddział w Rybniku.
11Wędrówkę rozpoczęliśmy w Brennej kierując się czarnym szlakiem. Początek drogi był dość stromy jednak po chwili znaleźliśmy się w lesie, zmieniając szlak na zielony. I ten kolor towarzyszył nam do samego szczytu. Po dotarciu do Schroniska na Błatniej każdy uczestnik rajdu otrzymał los, pod którym kryła się niespodzianka. Na uczniów czekały również konkursy. Dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę w konkursie krajoznawczym, wziąć udział w konkursie strzeleckim czy turnieju darta. Po zmaganiach na uczestników czekało pyszne jedzenie. Pomimo zmiennej pogody w świetnych humorach wróciliśmy tym samym szlakiem do centrum Brennej.
Lekcje
Czwartek 24.04.2025Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1216183Galeria zdjęć
brak danychKalendarz
brak danychNasz Facebook