• Informacja – bilety za przejazd autobusem

Wydział Komunikacji Urzędu Miasta Rybnik poinformował Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Czernicy, że rodzice powinni we własnym zakresie nabywać bilety za przejazd dla swoich dzieci. W sytuacji, gdy odległość z domu rodzinnego do szkoły przekracza 3 km (uczniowie kl. I-IV) i 4 km (uczniowie kl. V-VIII) – art. 39 ust. 3 pkt 1 w zw. z art. 39 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 roku Prawo oświatowe (tekst jednolity Dz.U. 2023 poz.900), wówczas obowiązek zapewnienia transportu spoczywa na gminie. Koszt 30-dniowego biletu ulgowego obejmującego przejazd na terenie Gminy Gaszowice wynosi 54 zł. W załączeniu pismo z Wydziału Komunikacji.

• Stołówka Szkolna

Informujemy, że żywienie uczniów w Szkole Podstawowej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Czernicy rozpocznie się 11 września 2023 r.

Osoby zainteresowane żywieniem dzieci w szkole prosimy o dokonywanie pisemnych zgłoszeń.

Kartę zgłoszenia dziecka na obiady oraz druk Zgody na dokonywanie zwrotu można pobrać w wersji papierowej w sekretariacie szkoły lub wydrukować ze szkolnej strony internetowej - zakładka Żywienie.

• Pożegnanie klas VIII

23 czerwca o godzinie 11.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. H. M. Góreckiego w Czernicy odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 klas ósmych. Uczestniczyli w nim oczywiście absolwenci, Dyrekcja szkoły, przewodniczący GZOSZ iP, wychowawcy, grono pedagogiczne, rodzice oraz delegacja klasy VII.

• Bezpieczne wakacje z OSP w Łukowie Śląskim

W ramach praktycznego przygotowania do bezpiecznych wakacji, klasy IIIa i IIIb wybrały się na pieszą wycieczkę do Łukowa Śląskiego. Uczniowie odwiedzili strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łukowie Śląskim.

W trakcie spotkania, strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Uczniowie dowiedzieli się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną oraz, że strażacy gaszą nie tylko pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków. Jak zawsze, największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki. Uczniowie mogli go z bliska oglądać. Podziwiali wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy ludzie, którzy wykonują tę trudną misję. Dzięki uprzejmości strażaków, wszyscy uczestnicy wycieczki przez chwilę mogli poczuć się jak strażacy. Z ochotą pr

• Dzień Pustej Klasy

Przyjemnie spędzony dzień to powód do radości i wdzięczności

Dziś przyszła kolej na klasy szóste i siódmą, by pójść do Zameczku na dzień Pustej Klasy. Gospodarze przygotowali dla dzieci wiele atrakcji. Były gry terenowe, sportowe i prace plastyczne. Był także poczęstunek. Uczniom bardzo się podobało, zwłaszcza, że mogli spędzić czas na świeżym powietrzu.

• Wycieczka do Brennej

ZDOBYWAMY KOTARZ!

16.06.2023r zwieńczeniem naszych szkolnych sukcesów sportowych była niecodzienna wyprawa do Brennej. W nagrodę za reprezentowanie szkoły w wielu dyscyplinach sportowych Stowarzyszenie „Olimp” postanowiło docenić wysiłek uczniów i zorganizowało wycieczkę do Brennej. Głównym jej celem było zdobycie szczytu „Kotarz”.

• Na sali sądowej...

W piękny, czerwcowy dzień uczniowie z klas 3a i 3b naszej szkoły mieli niezwykłą przyjemność uczestniczyć w fascynującej wycieczce do Sądu w Raciborzu.

Wyjazd odbył się pociągiem, co dla wielu było ekscytującym przeżyciem. Jeszcze większym było towarzystwo p. adwokata Kamila Machulca, który towarzyszył nam podczas całej tej podróży. Pierwszym punktem zwiedzania była wizyta w Kancelarii Adwokackiej p. Kamila Machulca, w której mogliśmy stanąć twarzą w twarz z setkami akt sądowych oraz dowiedzieć się, na czym polega praca prawnika. Następnie udaliśmy się w kierunku Sądu Rejonowego - perły śląskiej architektury, gdzie zostaliśmy serdecznie powitani przez pracownika Sądu, który przygotował dla nas interesujący program zwiedzania. I tak zwiedziliśmy salę rozpraw, gdzie mogliśmy wyobrazić sobie jak wygląda prawdziwe posiedzenie sądowe. W głównej sali posiedzeń, podziwialiśmy XIX wieczne poli

• Kangur Matematyczny 2023

W dniu 8 maja odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Konkurs ten jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i średnich. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez międzynarodową komisję. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Test ten nie należy do łatwych, jednak jak co roku wielu chętnych uczniów wzięło w nim udział. Na wyniki musieliśmy trochę poczekać ale już je mamy.

• Wizyta w chorzowskim skansenie

7 czerwca uczniowie koła regionalnego i miłośnicy tradycji uczestniczyli w wycieczce do Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie. Przewodnik opowiedział dzieciom o życiu naszych przodków i zabrał ich do najciekawszych obiektów.

Uczniowie zobaczyli m.in. zagrody dawnych gospodarzy, szkołę, młyn wodny i kościół. Odwiedzili również stado owiec i kóz. W czasie lekcji muzealnej dowiedzieli się, co to jest: pasieka, podkurzacz i barć. Zajęcia poświęcone pszczelarstwu, połączone były z warsztatami tworzenia świec z wosku. Wycieczka pozwoliła uczniom na poszerzenie wiedzy o naszym regionie, umożliwiła zdobycie nowych umiejętności, rozwijając w nich nie tylko wyobraźnię, ale i sprawność manualną.

• 1 CZERWCA - Dzień Sportu

1 czerwca, jak co roku, obchodziliśmy równocześnie Dzień Dziecka i Dzień Sportu.

Z tej okazji Zenobia Mrozek i Szymon Skupień przygotowali dla uczniów wiele atrakcji i zabaw, bo przecież któż nie lubi się bawić?

A bawili się wszyscy: młodsi i starsi, uczniowie i nauczyciele, którzy tego dnia przypomnieli sobie, jak to fajnie być dzieckiem!

• Partnerzy i realizowane projekty

• VULCAN