Aktualności
Mikołajki w szkole
Święty Mikołaj - kto z nas go nie oczekuje? Tradycyjnie 6 grudnia zawitał więc i do naszej szkoły. Wszyscy uczniowie zasłużyli w tym roku na prezenty. Dzięki wsparciu Rady Rodziców, każdy uczeń otrzymał słodki upominek oraz czapkę Św. Mikołaja.
4Opiekunowie SU
Zbiórka dla bezdomnych
"Bezdomność jest nie tylko brakiem własnego kąta, ale w jeszcze większej mierze pozbawieniem oparcia w drugim człowieku”.
Dziękujemy, że jak zwykle stanęliście Państwo na wysokości zadania i podaliście pomocną dłoń!
Jesteśmy wdzięczni za dary przekazane dla potrzebujących bezdomnych mężczyzn. Ciepłe kurtki, swetry i wiele innych rzeczy, podarowane przez Państwa, pomogą znieść trudy zimy i ułatwią życie osobom, które znalazły się w dramatycznej życiowej sytuacji.
Odkrywanie Korzeni Rodzinnych
Tworzenie Drzew Genealogicznych w Klasie Drugiej
W ostatnim czasie uczniowie klas drugich wykonali piękne drzewa genealogiczne w języku angielskim. Celem projektu było rozwijanie umiejętności językowych, ale także wpajanie poczucia tożsamości i przynależności. Wyposażeni w markery, kredki i kolorowy papier, uczniowie z zapałem tworzyli kolejne gałęzie swoich rodzinnych drzew. Projekt pozwolił uczniom wyrazić swoją kreatywność, jednocześnie utrwalając pojęcie dotyczące pokrewieństwa.
SZKOŁA MYŚLENIA POZYTYWNEGO – LISTOPAD
Zadania w listopadzie były skupione wokół Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. W pomoc w realizacji zadania zaangażowała się Pani Martyna Skorupa, Pani Ewa Wojtyczko oraz Pani Monika Łukoszek.
Pierwsze zadania skupiało się wokół przeprowadzenia warsztatów pokazujących znaczenie praw dziecka i ich przełożenie na poczucie własnej wartości u dzieci, poczucie sprawczości oraz bezpieczeństwa psychicznego. Warsztaty zostały przeprowadzone w klasach: VIa, VIb oraz VIIa. Pedagog specjalny przeprowadziła z uczniami rozmowę na temat praw dziecka. Następnie po podziale na grupy, każda z grup przygotowała plakat na temat wylosowanego prawa dziecka.
Było i kino
29 listopada wszyscy chętni uczniowie wzięli udział w pokazach kina sferycznego. Projekcja polegała na wyświetlaniu filmu edukacyjnego wewnątrz kopuły w technologii 360°. Wyemitowane zostały dwa filmy.
Pierwszy, dla klas młodszych pt. „Magiczny globus - 4 pory roku” opowiadał o tym jak zmieniają się pory roku oraz jakie wtedy zachodzą zmiany na Ziemi. Jak zwierzęta i roślinność przystosowuje się do tych zmian, a także jak zmienia się położenie słońca względem pór roku. Uczniowie klas IV-VIII oglądali film pt. „Jak powstało Życie”. Seans prezentował wiele ostatnich odkryć naukowych związanych z tą dziedziną wiedzy. Film w porządku chronologicznym opowiadał o początku życia we Wszechświecie, o formowaniu się gwiazd i Układu Słonecznego oraz o pierwszym życiu na Ziemi. Mobilne kino z pewnością dało niesamowitą możliwość odczuwania wielu emocji, pogłębiania swojej wiedzy i wesołego spędzeni
Zajęcia sensoryczne z udziałem rodziców
Zabawy sensoryczne to rodzaj aktywności dostarczający różnorodnych bodźców pobudzających i rozwijających zmysły. Wbrew pozorom czynności nie muszą być skomplikowane ani trudne do zorganizowania. Z powodzeniem można wykorzystywać codziennie używane przedmioty, materiały, które każdy ma w swoim domu.
„Na straganie”
Klasa Ia oraz II a przez ostanie tygodnie przygotowywała przedstawienie pod tytułem „Na starganie”. Każda z klas zaprezentowała je w inny sposób. Uczniowie klasy II przygotowali przedstawienie kukiełkowe, zaś klasa pierwsza wystąpiła w roli małych aktorów.
14Zaprezentowali się znakomicie przed koleżankami i kolegami z innych klas. Na przedstawienie w wykonaniu pierwszaków przybyła również grupa przedszkolaków „Jeżyki” z sąsiedniego przedszkola. Wszyscy z zapartym tchem słuchali przygotowanych występów. Klasa Ia dała też swój popis dla rodziców podczas wspólnego spotkania. To dzięki nim powstały przepiękne stroje za co im bardzo dziękujemy.
Świetlicowe ANDRZEJKI
„Piosenkarz spod prysznica”, „Strażnik mrowiska” czy „Zawijacz sreberek” to tylko część zawodów jakie udało się wylosować uczniom, podczas zabaw andrzejkowych na świetlicy szkolnej. Dzieci poznały również przepowiednię na przyszłość, w zależności od wylosowanego przez siebie koloru. Aleksandra, Magdalena a może Maria? Chłopcy poznali imię przyszłej wybranki. Maciej, Igor, Adrian u dziewczyn również pojawiło się wiele imion, które mogły wylosować, aby poznać imię przyszłego męża. Zabawą towarzyszyło mnóstwo śmiechu.
Projekt BohaterON
Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "BohaterOn". W ramach projektu klasa 8 wykonała plakaty dotyczące Powstania Warszawskiego. Uczniowie szukali odpowiedzi na pytania dotyczące przebiegu walk w Warszawie czy też dociekali przyczyn małego wsparcia dla walczącej Warszawy ze stron aliantów.
VII Ogólnopolski Konkurs Językowo-Plastyczny „Idiom…ink”
Regulamin konkursu:
Idiom czyli wyrażenie językowe (najczęściej kilkuwyrazowe), którego znaczenie jest inne, niż wynika to ze znaczenia poszczególnych wyrazów wchodzących w skład idiomu oraz z reguł językowych. Jest ono właściwe dla danego języka i rzadko istnieje możliwość dosłownego przetłumaczenia go na inny język.
Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Ortograficzny”
23 listopada chętni uczniowie z klas IV – VII wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Ortograficzny”. Każdy uczestnik otrzymał zadania konkursowe, zgodnie ze swoją kategorią wiekową. Zmagania polegały głównie na tym, że trzeba było rozwiązać zagadki ortograficzne i zaznaczyć prawidłowe odpowiedzi, kodując je na specjalnie przeznaczonej do tego karcie.
INFORMATYKA Z OZOBOTEM w klasie 3b
Ozobot - to nowa, fantastyczna pomoc edukacyjna, która pojawiła się w naszej szkole, a ostanie dni były czasem, gdzie bliżej poznawaliśmy specyfikę jego pracy, działania i sposób użytkowania. To mały, ale bardzo inteligentny robot do nauki programowania, który zabiera dzieci w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów programowaliśmy zadania, które później wykonywał robot.
NA SPORTOWO JEST ZDROWO – SZKOLNY PROGRAM WYCHOWANIA ZDROWOTNEGO
Kolejne zadanie już za nami. Tematem przewodnim były: „ZABURZENIA STANU ZDROWIA I ROZWOJU ZWIĄZANEGO Z NIEPRAWIDŁOWYM ODŻYWIANIEM”. Zadanie udało się zrealizować dzięki zaangażowaniu szkolnej pani higienistki.
3Uczniowie przebywający na świetlicy w pierwszej kolejności mieli okazję zapoznać się z podstawowymi pojęciami takimi jak: otyłość, nadwaga, niedobór masy ciała czy anoreksja. Dowiedzieli się również, co to jest siatka centylowa oraz jakie jest jej zastosowanie.
Angielskie kalendarze
W ostatnim czasie uczniowie klas III wykonali piękne kalendarze w j. angielskim. To zadanie było świetnym przykładem tego, jak można połączyć naukę języka obcego z kreatywnością i sztuką. Jednym z najbardziej fascynujących aspektów tego projektu była różnorodność technik, jakie zostały wykorzystane do stworzenia kalendarzy. Nie tylko korzystano z tradycyjnych metod, takich jak rysunek, ale również z nowoczesnych, komputerowych narzędzi. Uczniowie mieli możliwość tworzenia projektów przestrzennych, co pozwoliło im rozwijać swoje zdolności manualne i wyobraźnię. Niektóre z kalendarzy zdobią kolorowe naklejki, inne zaś zaskakują otwieranymi okienkami lub ruchomymi elementami. Wśród projektów znalazł się także świecący kalendarz z diodami.
Programowanie Ozobotów
Uczniowie klasy IIIa mieli możliwość programowania Ozobotów na różne sposoby - od rysowania kolorowych linii na kartce papieru po których poruszały się roboty, przez układanie kolorowych bloczków programu w prostym graficznych systemie programistycznym opartym o popularny Scratch. Zabawa nie miała końca.
Dzień Życzliwości
Jak co roku, 21 listopada nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie najpierw poszukiwali odpowiedzi na pytania: Czym jest życzliwość?, Czy warto być życzliwym? oraz Co życzliwość zmienia w naszym życiu? Następnie tworzyli plakaty na temat „Nasze pomysły na życzliwość”.
Lekcje
Czwartek 24.04.2025Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1216728Galeria zdjęć
brak danychKalendarz
brak danychNasz Facebook