Aktualności
A wszystko to… bo Ciebie Kocham!
Walentynki to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych osób. Jest to szczególny dzień, na który warto przygotować coś wyjątkowego dla wzmocnienia przyjaźni. Z tej okazji Samorząd Uczniowski w naszej szkole zorganizował Pocztę Walentynkową. W klasach młodszych zebrane były kartki, które uczniowie wysyłali do kolegów, koleżanek, swoich sympatii i ulubionych nauczycieli. Następnie zostały one przekazane adresatom przez listonosza, który miał w tym roku dużo pracy, gdyż uczniowie wysłali wiele serdecznych życzeń. Tak się złożyło, że dzisiaj przypada również Święto Poczty Polskiej, także wszystkim pracownikom poczty, życzymy wszystkiego dobrego.
Wyniki konkursu „Moja ulubiona postać z bajki”
Świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczny „Moja ulubiona postać z bajki”. W konkursie wzięło udział 25 uczniów. Dostaliśmy wiele pięknych i bardzo kreatywnych prac.
Zwycięzcami zostali:I miejsce - Wiktoria Procek klasa IIb
II miejsce – Wiktoria Olszówka klasa IIIb
III miejsce – Mateusz Keler klasa Ib
Innowacja „Mały odkrywca”
Innowacja w klasie I b
„Mały odkrywca” to innowacja o charakterze społeczno – przyrodniczo – kulturowym, której zadaniem jest poznawanie, odkrywanie, badanie - przez przeżywanie. Dzieci poprzez swoją aktywność, działanie poznają bliżej walory przyrodnicze, geograficzne, kulturowe, historyczne naszych okolic i regionu. Poszerzają swoje zainteresowania przyrodnicze. Na zajęciach starają się odkrywać, poznawać różne zjawiska przyrodnicze, chemiczne oraz rozwiązywać napotkane problemy badawcze. Uczniowie rozwija również swoje własne zainteresowania, wyobraźnię, badają świat za pomocą swoich własnych zmysłów. Projekt jest również idealną okazją do kształtowania umiejętności pracy w grupie oraz polepszania kontaktów z rówieśnikami. Zajęcia odbywają się od września 2020 r. do czerwca 2021 r. Innowacja jest realizowana w ramach zajęć pozalekcyjnych w wymiarze 1 godziny tygodniowo w klasie I b.
Innowacja w klasie 3b
,,Podróże po krajach Unii Europejskiej”
Zajęcia są realizowane w roku szkolnym 2020/21 od września do czerwca w wymiarze 1 godz. tygodniowo. Jest to swoista podróż po krajach Unii Europejskiej, mająca na celu rozwijanie u uczniów zainteresowania światem oraz zdobywanie wiedzy o omawianych państwach. Realizacja zamierzeń edukacji europejskiej ma charakter wychowawczy i służy przede wszystkim kształtowaniu u uczniów pozytywnych postaw, takich jak poszanowanie godności innych, tolerancja czy szacunek do odrębności narodowej. Dlatego też głównym zamiarem niniejszej innowacji jest wyposażenie uczniów w wiedzę i umiejętności niezbędne do kształtowania właściwej postawy społecznej Polaka i Europejczyka.
Pasowanie na czytelnika
Początkiem lutego uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelników.
Zanim to jednak nastąpiło, zadaniem uczniów było odkodowanie z działań matematycznych hasła „biblioteka”. Wspólnie zastanawiali się z czym się kojarzy to szczególne miejsce. Podczas uroczystości odnaleziono również tajemniczy list, którego nadawcą była… książka. Z listu dzieci dowiedziały się, jak książki powinny być traktowane i czego z nimi absolutnie nie można robić.
Czytam sobie. Pierwsza klasa!
Akcja skierowana jest do uczniów i uczennic klas pierwszych szkoły podstawowej, a także do rodziców i nauczycieli. Program ma na celu zachęcać dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać, że czas z książką może być przyjemny, aktywny i twórczy oraz wywierać pozytywny wpływ na przyszłość młodego czytelnika. Jej zadaniem jest dotrzeć do wszystkich dzieci, z różnymi doświadczeniami i temperamentami. U jednych wzmacniać nawyki i pomagać w nauce czytania, a u drugich rozbudzać i budować je na nowo. Oprócz bakcyla czytelniczego uczniowie i uczennice biorący udział w akcji „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”, otrzymają książki z serii, plany lekcji, naklejki, dyplomy. Rodzice, którzy aktywnie będą wspierać i kibicować klasie uczestniczącej w projekcie, będą mieli przyjemność obserwować sukcesy szkolne swojego dziecka – ciekawość, otwartość, bogate słownictwo, empatię. Z czasem docenią też chwi
Dzień filmowy w naszej szkole
Szkoła to nie tylko miejsce, w którym odbywają się lekcje. Jak się okazuje, można też spotkać się w jej murach z nauczycielami, koleżankami i kolegami z ławki na wspólnym oglądaniu filmów. Klasy II i III naszej szkoły zorganizowały dzień filmowy w szkole.
2Był to strzał w dziesiątkę! Dzieci były zachwycone spędzeniem czasu w szkole "inaczej niż zwykle" przy okazji oglądając wybrane wcześniej przez siebie produkcje kinowe. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Pełna paleta różnorodnych filmów pozwoliła zaspokoić nawet najbardziej wybrednego kinomaniaka. Zapach popcornu unosi się w szkole po dziś dzień, a wrażenia wszystkich tych, którzy zdecydowali się spędzić ten dzień przy dobrym filmie na pewno jeszcze długo nie opadną. Całe spotkanie rozpoczęliśmy od wielkiego przemeblowania sal, przygotowania wygodnego miejsca dla każdego ucznia w swoich salach. Ci, którzy chwilowo nie znaleźli dla sie
Dzień Bezpiecznego Internetu 2021
9 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu.
Z tej okazji zachęcam do udziału w konkursach:
- dla klas 1 - 3 konkurs plastyczny pt.: ,,PLUSY i MINUSY INTERNETU".
Technika prac dowolna, format kartki z bloku rysunkowego. Podpisane prace oddajecie wychowawcy.
Termin: do poniedziałku 15 lutego.
- dla klas 1 - 3 konkurs plastyczny pt.: ,,PLUSY i MINUSY INTERNETU".
Innowacja w kl. IA „MAŁY SZACHISTA”
Głównym celem innowacji jest wspomaganie rozwoju dziecka w zakresie rozbudzania zaciekawienia dzieci grą w szachy. Edukacja przez szachy pozwala w nowy, ciekawy sposób rozwijać umiejętności uczniów i przyswajać treści zawarte w nowej podstawie programowej. Gra w szachy uczy współpracy w zabawie i nauce szkolnej, w sytuacjach życiowych, przestrzegania reguł obowiązujących w społeczności dziecięcej. Zajęcia odbywają się od września 2020 r. do czerwca 2021 r. Innowacja jest realizowana w ramach zajęć pozalekcyjnych w wymiarze 1 godziny tygodniowo w klasie Ia.
Projekt dla kobiet: „Stawiam na rozwój!”
Stowarzyszenie LYSKOR wraz z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS zapraszają do udziału w projekcie „Stawiam na rozwój!”
#lekcjahigieny pt.: ,,Wirusoochrona"
Wirusowi mówimy STOP!, czyli lekcja higieny w klasach młodszych!
W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej uczniowie przypominali sobie zagadnienia związane z profilaktyką zdrowotną, higieną oraz zasadami bezpieczeństwa w czasie pandemii, ale i nie tylko. W trakcie zajęć dzieci mogły pogłębić wiedzę z zakresu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy. Nasi podopieczni wiedzą, jak chronić się przed wirusami, teraz pozostaje stosować tą wiedzę w praktyce.
Dzień Piżamy 2021
W tym rok po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy stacjonarnie i online Dzień Piżamy! Szkolne sale stały się na ten jeden dzień dużo bardziej kolorowe i roześmiane niż zwykle, gdyż wystąpienie w tak niecodziennym jak na szkolne warunki stroju sprawiało, że uśmiech gościł właściwie na każdej twarzy. Uczniom BAAARDZO podobał się ten nietypowy dzień. Było przyjaźnie, domowo, dziecinnie i momentami sennie 😊 Wszyscy chętnie też pozowali do piżamowych zdjęć. Inicjatywa Samorządu Uczniowskiego spotkała się ze sporym zainteresowaniem. Jednocześnie przypominamy, że nasza szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale również zabawy, budowania pozytywnych relacji i dobrej atmosfery, a takie działania jak dzisiejsze temu sprzyjają. Wszystkim dziękujemy za wspólnie spędzony dzień!
Zbiórka baterii
Od wielu lat w naszej szkole zbieramy zużyte baterie. Tym razem w akcję ekologiczną zaangażowały się 77 osoby z klas I-VI. Przez ostatni rok zebraliśmy ponad 500 kg baterii, a najaktywniejsi „zbieracze” zostali nagrodzeni upominkami. Są to:
Lp. Imię i nazwisko Klasa Ilość baterii
- Krzyszt
Przyjaciel na każdą pogodę
Koniec stycznia to doskonały moment na podsumowanie kolejnego wyzwania fotograficzno-językowego w ramach projektu wymiany europejskiej: „Always be yourSelfie”. Tym razem uczniowie zaprezentowali swoich przyjaciół. Okazało się, że przyjaciel to nie tylko kolega lub koleżanka, ale również członek rodziny, czworonożny przyjaciel, czy książka. A kto jest Waszym najlepszym przyjacielem?
Komunikat!
Od poniedziałku 18 stycznia br. uczniowie klas I-III będą realizowali nauczanie w formie stacjonarnej w szkole w szczególnym reżimie sanitarnym. Uczniowie klas IV-VI nadal będą uczyć się zdalnie według planu.
Organizacja zajęć w klasach I-III będzie opierać się o wytyczne MEiN, MZ i GIS. Dla każdej klasy został ustalony indywidualny tygodniowy plan zajęć ze wskazaniem godziny przychodzenia i wychodzenia ze szkoły oraz korzystania z przerw tak, aby w trakcie przebywania w szkole ograniczyć do minimum kontakt z pozostałymi klasami. Plany dla poszczególnych klas z ustalonymi godzinami przychodzenia i wychodzenia ze szkoły zostaną zamieszczone na platformie edukacyjnej Google Classroom przez wychowawców poszczególnych klas.
Lekcje
Wtorek 29.04.2025Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1220181Galeria zdjęć
brak danychKalendarz
brak danychNasz Facebook