Aktualności
Wykład Uniwersytetu Dzieci
Uczniowie klasy II A i II B i III A w nagrodę za realizację projektów edukacyjnych, otrzymali zaproszenie od Uniwersytetu Dzieci na wykład online pt.: „W jakim języku mówią zwierzęta?". Spotkanie odbyło się w formie online przez platformę Clickmeeting.
5Wykład pt.: „W jakim języku mówią zwierzęta?” poprowadziła dr Magdalena Jarzębowska. Uczniowie dowiedzieli się z niego, w jaki sposób zwierzęta okazują złość, radość, strach, jak poprzez swoją pozę, kolor, odgłosy, a nawet zapach przekazują innym różne informacje. Podczas wykładu słuchacze rozwiązywali zagadki, odgadywali różne dźwięki oraz próbowali naśladować taniec zwierząt. Po wykładzie była możliwość zebrania pytań od uczniów i przesłania ich do ekspertki w specjalnym formularzu. Już wkrótce uczniowie otrzymają odpowiedzi w formie nagrania na nurtujące ich pytania.
Konkurs Mistrz Szybkiego Mnożenia
W kwietniu 2021 roku odbył się w naszej szkole po raz pierwszy konkurs Mistrz Szybkiego Mnożenia. Konkurs skierowany był do uczniów klas drugich, trzecich i czwartych. Konkurs miał na celu rozwijanie i promowanie uzdolnień matematycznych wśród uczniów oraz popularyzację umiejętności sprawnego mnożenia w zakresie 100. Zadaniem uczestników konkursu było poprawne rozwiązanie jak największej liczby przykładów mnożenia do 100 w ciągu 5 minut. Uczniowie mogli na specjalnej do tego przeznaczonej aplikacji ćwiczyć przez ok. 3 tygodnie. Pozwoliło to wyłonić z każdej klasy najlepszych.
Projekt „Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?”
Uczniowie kl. III a we wrześniu przystąpili do realizacji edukacyjnego projektu „Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł” stworzonego przez Fundację Uniwersytet Dzieci.
Głównym założeniem projektu było rozwinięcie w uczniach postawy przedsiębiorczości, bazując na bajkowych bohaterach! Przedsiębiorczość to nie tylko wiedza na temat mechanizmów ekonomicznych i rynkowych. Jej fundamentem jest umiejętność skutecznego planowania, organizacji oraz efektywnego działania. Poprzez udział w realizowanych zajęciach, uczniowie rozwijali ważne kompetencje społeczne, takie jak: kreatywność, samoświadomość, elastyczność, współpraca oraz empatia. W ramach projektu dzieci wspólnie planowały i realizowały wydarzenia projektowe, skierowane do wybranej grupy oraz poznawały różne aspekty oraz etapy procesu dążenia do celu. W ramach projektu zrealizowaliśmy cykl 8 scenariuszy lekcji.
Radość czerpana z czasu razem
Gry planszowe, stolikowe, zręcznościowe zagościły w klasie I a na szkolnych ławkach. Dzieci świetnie się bawiły, poznały nowe gry i sprawdzały swoje umiejętności współpracując z kolegami i koleżankami. A wszystko w oparciu o szacunek i relacje. Świat gier jest niezwykły i niesamowity jak umysły naszych uczniów. To była fajna lekcja, taka nietypowa, pełna emocji i śmiechu. Znowu jesteśmy razem!
E-karta
Rodzice którzy nadal planują dojazd dziecka z Łukowa Śl. autobusem szkolnym do Czernicy mogą uzyskać doładowanie E-karty w Zarządzie Transportu Zbiorowego w Rybniku. Kwota doładowania wynosi 12,00 zł. Bilet okresowy ważny 30 dni od momentu aktywacji w autobusie.
KOMUNIKAT!
Od poniedziałku 17 maja br. uczniowie klas IV-VI przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.), co oznacza, że połowa uczniów klas IV -VI będzie uczyła się stacjonarnie w szkole, połowa zaś zdalnie na dotychczasowych zasadach.
W związku z różną liczebnością poszczególnych klas ustalam następujący podział tygodniowy:
,,Najbrzydszy kręgowiec zmiennocieplny"
Uczniowie klas szóstych na lekcjach biologii poznawali kręgowce zmiennocieplne: ryby, płazy i gady. Jest to bardzo liczna grupa zwierząt. Niektóre z nich wzbudzają nasz podziw, inne strach, a jeszcze inne obrzydzenie. Jest to oczywiście indywidualna sprawa.
Wyobraźcie sobie, że istnieje lista najbrzydszych zwierząt świata. Prowadzi ja "Towarzystwo Ochrony Brzydkich Zwierząt". Jego eksperci podkreślają, że wszystkie zwierzęta potrzebują wsparcia, nawet te niezbyt piękne, często bowiem nie zdajemy sobie sprawy z ich pożyteczności. Wszystkie zwierzęta są bardzo ważne dla środowiska, mają znaczenie zarówno w przyrodzie jak i dla człowieka.
VII Powiatowy Konkurs Plastyczny
Zapraszamy do udziału w VII Powiatowym Konkursie Plastycznym o tematyce religijnej pt: ,,Jezu ufam Tobie".
Prace na konkurs można oddać w szkole katechetce do 28 maja.
Do pobrania: Regulamin.docx
Harmonogram spotkań online
Harmonogram spotkań wychowawców z rodzicami oraz konsultacji indywidualnych
W terminie 10-13 maj br. planowana jest organizacja spotkań z rodzicami, których celem jest omówienie postępów edukacyjnych dzieci i przekazanie bieżących informacji o pracy zespołu klasowego. Wszystkie spotkania odbędę się w formie online za pośrednictwem Google Meet. Wychowawcy prześlą rodzicom poprzez dziennik elektroniczny informację o organizowanym spotkaniu oraz możliwości udziału w konsultacjach indywidualnych z poszczególnymi nauczycielami. W treści wiadomości zostanie podany także link do spotkania z wychowawcą.
Wakacje 2021!
Uczniowie klas szóstych na lekcji geografii, która dotyczyła rejonów turystycznych Europy Południowej zamarzyli o wakacjach. Zaprojektowali ulotki, w których znalazły się atrakcje turystyczne, interesujące zabytki, możliwości spędzenia wolnego czasu oraz wiele innych ciekawych informacji, które mają nas zachęcić do odwiedzenia niesamowitych miejsc w Europie Południowej.
UWAGA KOMUNIKAT!
Od dnia 4 maja br. uczniowie klas I – III wracają do nauki stacjonarnej w szkole zgodnie z ustalonym tygodniowym harmonogramem zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych, który zostanie zamieszczony na platformie Google Classroom.
Organizacja pracy szkoły będzie opierała się na „Wytycznych MEiN, MZ, GIS dla klas I-III szkół podstawowych (aktualizacja 4.05.2021r.)”.
Nie wyrzucaj - wykorzystaj
Uczniowie klasy II b zaciekawieni recyklingiem i dbałością o stan naszej planety, postanowili pokazać jak można stare, na pozór niepotrzebne rzeczy wykorzystać jeszcze raz.
Gratulujemy pomysłowości i kreatywności 😊
4
Ikony na lekcji plastyki
Lekcje plastyki nie muszą być nudne! Proces twórczy pomaga nam rozwinąć wyobraźnię, kształtować myślenie wizualne i pozwala uwolnić się naszej kreatywności i emocjom. Jednak oprócz rysowania, malowania, wyklejania i wielu innych działań, warto poznawać ciekawostki z historii sztuki. Na jednych z zajęć, czwartoklasiści mieli okazję zobaczyć jak powstają średniowieczne ikony! O procesie ich tworzenia, który niewiele zmienił się od czasów bizantyjskich, opowiedziała Katarzyna Gembalczyk, która na co dzień pisze ikony.
English Language Day
23 kwietnia obchodzimy English Language Day. Z tej okazji podczas zajęć eTwinningu uczniowie wybrali się na niezapomnianą wycieczkę po krajach anglojęzycznych... oczywiście online, za pomocą Google Maps oraz Youtube'a. Chodziliśmy ulicami Nowego Jorku, weszliśmy do Białego Domu, a nawet zobaczyliśmy słynną w każdym amerykańskim filmie pralnię! Zaznaczyliśmy również swoją obecność w Hollywood. Poznaliśmy wiele ciekawostek kulturowych, nurkowaliśmy i podziwialiśmy piękną rafę koralową, a także wygrzewaliśmy się na jednej z najpiękniejszych plaż w Australii. Nie wierzycie? Sami zobaczcie!
23 kwietnia DZIEŃ KSIĄŻKI
DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH
„Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera” Monteskiusz
To wyjątkowe święto miłośników książek ustanowiono oficjalnie w 1995 roku przez UNESCO. Święto promuje czytelnictwo i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.
Data 23 kwietnia nie została wybrana przypadkowo, w tym dniu przypada rocznica urodzin lub śmieci wielu wybitnych pisarzy.
Wideokonferencja w klasach I-III
22 kwietnia 2021 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłej lekcji w formie wideokonferencji pt.: ,,Bezpieczna Szkoła Krokodyla Tirka”. Pani prowadząca zajęcia wspólnie z dziećmi omówiła przepisy i zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego istotne z punktu widzenia najmłodszych.
Lekcje
Sobota 26.04.2025Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1217986Galeria zdjęć
brak danychKalendarz
brak danychNasz Facebook