Aktualności
Występy naszych uczennic
Za nami dwa pracowite dni…
Młode pokolenie artystek naszej szkoły zaprezentowało swoje talenty!
To Paulina i Zuzia, które biorą udział w zajęciach POPP w naszej szkole, umiliły Jubilatom świętowanie swoim występem.
Dziewczyny 25 i 26 października 2022r. zaprezentowały się muzycznie w lokalu „Ewa” w Piecach podczas tegorocznych obchodów Jubileuszy Małżeństwa w naszej gminie.
Gminny Konkurs Przyrodniczo - Ekologiczny
W październiku troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w Gminnym Konkursie Przyrodniczo - Ekologicznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. T. Kościuszki w Gaszowicach.
Reprezentanci naszej szkoły zajęli następujące miejsca:
– w kategorii klas I – III: drugie miejsce zdobyła Paulina Machulec,
Warsztaty regionalne
22 października uczniowie klasy 1a wzięli udział w warsztatach regionalnych, które odbyły się w czernickim zamku. Pani prowadząca spotkanie opowiedziała dzieciom o śląskiej chałupie. Pokazała uczniom zdjęcia wiejskiego domu i jego wyposażenia. Druga część spotkania polegała na wykonaniu przez dzieci ozdobnego lampionu, który może oświetlać wnętrze domu. Wszyscy świetnie się spisali. Wyszły przepiękne lampiony! Kończąc nasze spotkanie, pani Monika zaprosiła dzieci na lody. Uśmiechnięte buzie wypełniły całą kawiarenkę.
Kolejne niespodzianki!
Instytut Szkoły Myślenia Pozytywnego kolejny raz bardzo pozytywnie nas zaskoczył. Otrzymaliśmy przesyłkę, w której znalazło się wiele pomocnych materiałów dydaktycznych oraz sprzętów. Z pewnością pomogą nam one podczas zajęć, aby mogły być jeszcze ciekawsze i bardziej urozmaicone.
Szkolna Koordynatorka
Monika Łukoszek
„W krainie mitów”
„W krainie mitów”, czyli spotkanie z Syzyfem, Prometeuszem i nie tylko…
21 października obie klasy V pojechały do RCK w Rydułtowach, by móc zobaczyć spektakl „W krainie mitów”, który był oparty na mitologii greckiej. Źródłem i inspiracją były nie tylko mity, ale też znane lektury, takie jak „Sposób na Alcybiadesa” czy „Szatan z siódmej klasy”.
Wyjazd do teatru
W piątkowy poranek 21 października br. uczniowie klas I–III pojechali do RCK na spektakl ,,Plastusiowy pamiętnik”, oparty na najciekawszych wątkach znanej i lubianej lektury autorstwa Marii Kownackiej. To jedna z najciekawszych książek dzieciństwa, poruszająca w sposób szczególny wyobraźnię – niezależnie od wieku.
Spektakl ,,Balladyna"
Fragmenty spektaklu pt.: ,,Balladyna" wystawionego przez szkolne koło teatralne ,,TREMA".
Film powstał dzięki sprzętowi i oprogramowaniu zakupionemu w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".
#laboratoriaprzyszlosci
„Witajcie w naszej bajce!”
„Witajcie w naszej bajce!” – czyli odwiedziny klas piątych u Pana Kleksa!
W czwartek klasy piąte pojechały z wizytą do niezwykłego gościa. Uczniowie wraz z paniami opiekunkami wybrali się na wycieczkę do Katowic, by zajrzeć do „Bajki Pana Kleksa”.
30Zanim jednak odwiedzili to wyjątkowe miejsce, udali się na zabytkowe osiedle Nikiszowiec. Ta dzielnica Katowic ma niepowtarzalny i urzekający klimat. Dowiedzieliśmy się, że ma aż dziewięć tak zwanych „pierścieni” i mieszka tam około siedmiu tysięcy mieszkańców. Po tym fascynującym spacerze wyruszyliśmy autokarem do Pana Ambrożego Kleksa…
„Orzeł Ortograficzny”
„Orzeł Ortograficzny” – ortograficzni ornitolodzy w akcji!
W ostatnim tygodniu uczniowie klas IV – VIII stawili czoła bardzo trudnemu przeciwnikowi – ortografii! Po raz pierwszy w naszej szkole został przeprowadzony Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Ortograficzny”.
Choć śmiałków było niewielu, to każdy należycie poradził sobie z ortograficznymi zagadkami. Zadania były przygotowane zgodnie z odpowiednią grupą wiekową uczestników. Każdy bez problemu dał radę nie tylko z pytaniami dotyczącymi ortografii, ale też dobrze zakodował kartę odpowiedzi.
Wycieczka do Szczęśliwych Alpak w Rydułtowach
19 października na długo zapadnie w pamięć siódmoklasistów i to bynajmniej nie z powodu 6-kilometrowego spaceru ;-)
Udaliśmy się do zagrody Szczęśliwe Alpaki w Rydułtowach na warsztaty i pobawienie się z nietypowymi zwierzątkami.
37Alpaki powitały nas serdecznie. Od razu zauważyły gości, pozwoliły się głaskać, przytulać, karmić. Podobnie miłe były pozostałe zwierzęta – kucyk Arczi i oślica oraz dwa pieski.
Szkolna Liga Piłki Ręcznej
„W zdrowym ciele zdrowy duch!"
Aktualnie nasza sala tętni sportowym życiem. Codziennie pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego rozgrywane są bardzo emocjonujące mecze piłki ręcznej. Celem zawodów jest kształtowanie pozytywnych cech charakteru i sportowej rywalizacji wśród uczniów oraz uaktywnienie jak największej liczby uczniów bez względu na posiadane przez nich umiejętności sportowe. Każdy ma okazję się „wyżyć". Taka integracja to najlepszy sposób na stworzenie lepszej atmosfery w szkole, rozwijanie umiejętności radzenia sobie z porażką i chęcią dążenia do zwycięstwa. Zdrowa rywalizacja wdraża do przestrzegania reguł w zawodach sportowych. Wszystkie klasy od IV-VIII najlepiej jak potrafią prezentują swoje umiejętności dostarczając swoim kolegom wiele radości. „Szczypiorniak" jest jedną z ulubionych gier dzieci i młodzieży w naszej szkole. Ogłoszenie wyników odbędzie się po
Szkolny Turniej Tenisa Stołowego - grupa młodsza
Wśród uczniów kl. IV-VI został przeprowadzony turniej tenisa stołowego. Do organizacji i pomocy włączył się SU. W kategorii dziewcząt udział wzięło 16 zawodniczek a u chłopców 24 zawodników. Na sali panował duch sportu. Zawody zostały przeprowadzone systemem pucharowym.
2Wśród dziewcząt na podium stanęły: I miejsce Porwoł Marta, II miejsce Maksym Aleksandra, III miejsce Golec Lena.
Uwaga konkurs kulinarno-językowy!
III edycja międzypokoleniowego konkursu kulinarno-językowego
„Backwettbewerb-alle lieben Omas Kuchen”
Tematem przewodnim w tej edycji konkursu są pory roku i dary, które ze sobą niosą.
Jak wziąć udział w konkursie Backwettbewerb?
Bardzo prosto:
I etap – Herbstobstkuchen.
Klasy 1–4 – wykonanie ciasta z owocami jesieni razem z członkiem rodziny, według przepisu rodzinnego, zaprojektowanie odręcznie kartki z książki kucharskiej z przepisem oraz zdjęciem ciasta, praca powinna zawierać spis składników, opis wykonania oraz zdjęcie.
Podsumowanie językowych wydarzeń
Jesień już na dobre zagościła w naszym kraju. Uczniowie naszej szkoły nie poddają się melancholijnej aurze tej pory roku i z zapałem przyswajają nowe partie materiału na zajęciach języków obcych. Warto również podkreślić, iż nauka języka to nie tylko same lekcje, lecz także udział w wielu szkolnych wydarzeniach, rozwijających kompetencje językowe.
Dzień Edukacji Narodowej
14.10.2022 r. o godzinie 9.00 odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
48
Zbiórka elektrośmieci
Drodzy uczniowie i rodzice !
Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie elektrycznych odpadów.
Miejsce zbiórki: Szkoła Podstawowa im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Czernicy (z tyłu budynku)
7 października Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to akcja edukacyjna, która odbywa się co roku w pierwszy piątek października. Ma na celu zachęcenie do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasowuje się w tę koncepcję, a jego celem jest lepsze zrozumienie zasad kierujących się matematyką. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była również w naszej szkole. Uczniowie klas trzecich ostro rywalizowali w rozwiazywaniu działań. Po zaciętej walce udało się wyłonić zwycięzców.
Szkoła Myślenia Pozytywnego – wrzesień
Ukończyliśmy zadanie wrześniowe w ramach naszej współpracy z Instytutem Szkoły Myślenia Pozytywnego, było to możliwe dzięki zaangażowaniu nauczycielek: Pani Iwony Kwiatoń, Pani Moniki Drąg oraz Pani Moniki Łukoszek. Tematem przewodnim było: „Budowanie zintegrowanego zespołu klasowego i tworzenie klimatu szkoły sprzyjającego zdrowiu psychicznemu”.
Pokaz gadów
Wczoraj w naszej szkole odbyła się „żywa lekcja przyrody”, której bohaterami były gady. Prowadzący, pan A. Pająk przybliżył uczniom wiele ciekawych informacji dotyczących życia, sposobu rozmnażania, hodowli oraz nawyków tej niezwykle ciekawej gromady zwierząt. Wielu uczniów miało niepowtarzalną okazję dotknięcia węża, żółwia, jaszczurki a nawet krokodyla. „Żywa lekcja przyrody” to dla uczniów bardzo cenne doświadczenie. Z pewnością na długo pozostanie w pamięci i być może w przyszłości będzie inspiracją do rozwijania nowych zainteresowań.
Lekcje
Piątek 25.04.2025Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1217103Galeria zdjęć
brak danychKalendarz
brak danychNasz Facebook