• Katecheza

• Gościem w naszej szkole był Brat Sabin. Opowiadał uczniom o zakonie fanciszkańskim, odpowiadał na przeróżne pytania i modlił sie wspólnie z nami. Na jego przykładzie widać, że zakonnik nie jest smutasem , ale gra w piłkę, ma poczucie humoru i radosnie wychwala Boga.

24 listopada Urszula Cojg,  Mikołaj Gryt i Jakub Watoła reprezentowali nasza szkołę biorąc udział w konkursie biblijnym z Ewangelii św. Łukasza. Konkurs był arcytrudny, jednak naszych troje śmiałków znakomicie sobie poradziło. Najlepszy okazał się Jakub Watoła zdobywając IV miejsce na 86 uczestników( pół punkta zabrakło mu do III miejsca). Gratulujemy i jesteśmy pełni podziwu dla wszystkich, za trud pracy włożony w przygotowanie do konkursu!!!

Z wizytą u siostry Dulcissimy

Dnia 19 czerwca 2013 roku 16 uczennic  z opiekunkami: p. Anetą Łata i p. Eugenią Boczek pojechały do Brzezia do Sióstr Maryi Niepokalanej.  Od razu po przyjeździe odwiedziliśmy barokowy kościół pw. św. Mateusza i Macieja gdzie obecnie proboszczem jest ks. Bogdan Rek. Następnie udałyśmy się na grób Sługi Bożej  Dulcissimy, gdzie zawsze palą się znicze i są żywe kwiaty.  Siostra Bernadeta- katechetka opowiedziała nam o życiu i drodze do świętości  Helenki Hoffmann(tak brzmi właściwe imię kandydatki na ołtarze). Urodziła się 103 lata temu w Świętochłowicach. Mając 18 lat wstąpiła do zakonu. Niedługo po przyjęciu ślubów wieczystych zachorowała na  raka mózgu. Choroba była ogromnie bolesna, jednak znosiła ją z wielkim poświęceniem ofiarując  cierpienie  za kapłanów. W jej życiu widać było  bliską więź z Jezusem co przejawiało się także darem wypraszania u Boga wielu łask dla bliźnich. Zmarła w opinii świętości mając 26 lat w Brzeziu. Następnie udałyśmy się do domu zakonnego , gdzie zwiedziłyśmy izbę pamięci  z licznymi pamiątkami po siostrze oraz byłyśmy w kaplicy sióstr . Na zakończenie odpoczęłyśmy w ogrodzie zakonnym i wróciłyśmy do Czernicy.

Modlitwa za przyczyną S. Marii Dulcissimy

Duchu Święty! Prosimy Cię spraw łaskawie, aby Służebnica Boża Siostra Maria Dulcissima stała się rychło naszą świętą  orędowniczką u Boga i wspierała nas w naśladowaniu Jej samozaparcia i ducha pokuty przez nieskończone zasługi Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa. Jezu mój błagam Cię udziel mi za Jej pośrednictwem łaski………, o którą Cie usilnie proszę. Amen

3 Zdrowaś Mario i Chwała Ojcu…

Katechetyczne sukcesy naszych uczniów w I półroczu roku szkolnego 2013/2014

*W dniu 22 października 2013r. uczennice klasy V: Rozalia Niemiec i Marta Gryt wzięły udział w konkursie religijno- wokalnym pt. „Śladami Jana Pawła II”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Rybniku- Orzepowicach. Konkurs składał się z dwóch kategorii: należało wykazać się znajomością o życiu i nauczaniu papieża oraz należało zaśpiewać piosenkę związaną z Jego nauczaniem. W ogólnej punktacji zespół z naszej szkoły zajął 2 miejsce.

Wicemistrzyniom powiatu rybnickiego składamy serdeczne gratulacje. Dziękuję serdecznie rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu oraz Mikołajowi Grytowi za akompaniament do piosenki: „Europo, moja Europo”.

*21 listopada 2013 roku reprezentanci klasy VI: Bernadeta Malcharczyk i Adam Zientek wzięli udział w XIX Rejonowym Konkursie Wiedzy Biblijnej. Konkurs ten odbył się w Zespole Szkół  Sportowych w Radlinie.  Adam Zientek zdobył 4 miejsce. Wszystkich biorących udział  było 78 uczniów z różnych szkół podstawowych rejonu wodzisławskiego. Samo przystąpienie do tego konkursu związane jest z dokładnym przestudiowaniem tekstu ewangelii św. Mateusza. Naszym uczniom serdecznie dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów.