• Rok szkolny 2020/21

• Innowacja w klasie I b

„Mały odkrywca” to innowacja o charakterze społeczno–przyrodniczo–kulturowym, której zadaniem jest poznawanie, odkrywanie, badanie - przez przeżywanie. Dzieci poprzez swoją aktywność, działanie poznają bliżej walory przyrodnicze, geograficzne, kulturowe, historyczne naszych okolic i regionu. Poszerzają swoje zainteresowania przyrodnicze. Na zajęciach starają się odkrywać, poznawać różne zjawiska przyrodnicze, chemiczne oraz rozwiązywać napotkane problemy badawcze. Uczniowie rozwija również swoje własne zainteresowania, wyobraźnię, badają świat za pomocą swoich własnych zmysłów. Projekt jest również idealną okazją do kształtowania umiejętności pracy w grupie oraz polepszania kontaktów z rówieśnikami. Zajęcia odbywają się od września 2020 r. do czerwca 2021 r. Innowacja jest realizowana w ramach zajęć pozalekcyjnych w wymiarze 1 godziny tygodniowo w klasie I b.

Zobacz obraz źródłowy

Innowacja w klasie I a

„MAŁY SZACHISTA”

Głównym celem innowacji jest wspomaganie rozwoju dziecka w zakresie rozbudzania zaciekawienia dzieci grą w szachy. Edukacja przez szachy pozwala w nowy, ciekawy sposób rozwijać umiejętności uczniów i przyswajać treści zawarte w nowej podstawie programowej. Gra w szachy uczy współpracy w zabawie i nauce szkolnej, w sytuacjach życiowych, przestrzegania reguł obowiązujących w społeczności dziecięcej. Zajęcia odbywają się od września 2020 r. do czerwca 2021 r. Innowacja jest realizowana w ramach zajęć pozalekcyjnych w wymiarze 1 godziny tygodniowo w klasie Ia.

Link do galerii:

Innowacja w klasie 3 b

,,Podróże po krajach Unii Europejskiej”

Zajęcia są realizowane w roku szkolnym 2020/21 od września do czerwca w wymiarze 1 godz. tygodniowo. Jest to swoista podróż po krajach Unii Europejskiej, mająca na celu rozwijanie u uczniów zainteresowania światem oraz zdobywanie wiedzy o omawianych państwach. Realizacja zamierzeń edukacji europejskiej ma charakter wychowawczy i służy przede wszystkim kształtowaniu u uczniów pozytywnych postaw, takich jak poszanowanie godności innych, tolerancja czy szacunek do odrębności narodowej. Dlatego też głównym zamiarem niniejszej innowacji jest wyposażenie uczniów w wiedzę i umiejętności niezbędne do kształtowania właściwej postawy społecznej Polaka i Europejczyka.

Bożena Papierok

Link do galerii:

Innowacja z wychowania fizycznego
          – gimnastyka artystyczno-akrobatyczna

Wszelkie formy aktywności muzyczno – ruchowej cieszą się wśród dziewcząt i chłopców dużym zainteresowaniem. Grupy zainteresowane ćwiczeniami przy muzyce oraz gimnastyką sportową i artystyczną będą podnosić swoją sprawność fizyczną, kształtując jednocześnie estetykę ruchów, piękna sylwetkę i poczucie rytmu.
          Wybierając tę formę zajęć kierowałam się zarówno zainteresowaniami i predyspozycjami uczniów jak i warunkami jakimi dysponuje szkoła.

Zenobia Mrozek