• REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ
        Szkoły Podstawowej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Czernicy
        na rok szkolny 2024/25

od 4 marca 2024r.

Poniżej zamieszczono Regulamin rekrutacji i formularze związane z rekrutacją. Prosimy o pobranie odpowiednich dla kandydata formularzy, uzupełnienie, podpisanie przez obojga rodziców / opiekunów prawnych i dostarczenie do szkoły w opisanej kopercie lub przesłanie skanu podpisanych formularzy za pośrednictwem poczty elektronicznej spczernica@gaszowice.pl. Formularze w wydruku wraz z załącznikami będą też dostępne w organizerach przy wejściu do szkoły.

W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt z sekretariatem szkoły; tel.: 324305060, e-mail: spczernica@gaszowice.pl

1. Kandydaci zamieszkali w obwodzie Szkoły Podstawowej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Czernicy (Czernica, Łuków Śl.), którzy ubiegają się o przyjęcie do szkoły przyjmowani są z urzędu na podstawie zgłoszenia.
        Rodzice / opiekunowie prawni kandydata zamieszkałego w obwodzie szkoły, składają do dyrektora szkoły Zgłoszenie o przyjęcie dziecka do szkoły (zał.1) oraz Oświadczenie o miejscu zamieszkania (zał.2)

2. Rodzice / opiekunowie prawni kandydata spoza obwodu zainteresowani przyjęciem dziecka do szkoły składają do dyrektora: Wniosek o przyjęcie dziecka (zał.3) oraz Oświadczenie o spełnianiu kryteriów (zał.4)

3. Terminy postępowania rekrutacyjnego:
        a) składanie zgłoszeń / wniosków o przyjęcie dziecka do szkoły podstawowej: od
        4.03.2024r. do 22.03.2024r.
        b) weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym: do 27.03.2024r.
        c) podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych: od 4.04.2024r.
        d) potwierdzenie przez rodzica woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia: od 4.04. - 12.04.2024r.
        e) podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych: od 19.04.2024r.

4. Terminy postępowania uzupełniającego:

a) składanie zgłoszeń / wniosków o przyjęcie dziecka do szkoły podstawowej: od 15.04. do 26.04.2024r.

b) weryfikacja przez komisję rekrutacyjną  wniosków o przyjęcie do szkoły i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym: do 30.04.2024r.
        c) podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych: od 6.05.2024r.
        d) potwierdzenie przez rodzica woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia: od 06.05.2024r. do 10.05.2024r.
        e) podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych: od 17.05.2024r.

Załączniki i dokumenty do pobrania:

Regulamin_rekrutacji.doc

Zgloszenie_dziecka_-_zal.1.doc