• Instrukcja zakładania maila dla dziecka / korzystanie z Google Classroom

W przypadku przejścia naszej placówki na system nauki zdalnej nauczyciele wszystkich przedmiotów będą prowadzili zajęcia za pomocą Google Classroom (dostępnej na komputer, tablet lub telefon).

W związku z powyższym, rodziców uczniów klas 1-4 prosimy o założenie dziecku konta email w celu możliwości skorzystania
          z aplikacji Google Classroom wykorzystywanej do nauki zdalnej. By móc zalogować się do aplikacji konto powinno być założone na Gmail i posiadać kontrolę rodzicielską, gdyż  uczniowie nie ukończyli 13 roku życia, a według obowiązującego w naszym państwie prawa osoby w tym wieku nie mogą wyrażać zgody na przetwarzanie ich danych osobowych.

INSTRUKCJA ZAKŁADANIA MAILA UCZNIA

1. Rodzic zakłada swoje konto na Gmail. Zobacz poniższy film instruktarzowy. Jesli rodzic już taki mail posiada przechodzi do punktu nr 2.

2. Rodzic zakłada konto swojego dziecka (używając family link, czyli ochrony rodzicielskiej). Zobacz poniższy film instruktarzowy, który ukazuje w jaki sposób taki mail założyć oraz jak przy jego użyciu uczeń może dołączyc do aplikacji Google Classroom.

3. Uczeń wykorzystując kod wysłany przez nauczyciela dołącza do zajęć. W jaki sposób? Zobacz film instruktarzowy.