• Wycieczka rowerowa.

•

20.09.2013r. o godź. 13.00 grupka rowerzystów wyruszyła na wycieczkę  po naszym regionie. Pod opieką pani Katarzyny Mandrysz i wychowawczyni Zenobii Mrozek pokonaliśmy dystans ok. 18km. Nie wszyscy wiedzieli, że jadąc ul. Sobieskiego poruszamy się drogą, którą kroczył jeden z naszych królów idąc do Wiednia ażeby pokonać wojska tureckie. Następnie pojechaliśmy Łukowem do Dzimierzy i dalej do Żytnej. Ścieżka rowerowa wiodła różnymi drogami. Momentami było nawet ekstremalnie ponieważ po deszczu na drogach zostało wiele kałuż. Wszyscy uczestnicy poradzili sobie z trudnościami świetnie i z uśmiechami na twarzy dojechaliśmy do miejsca w Żytnej gdzie dyżuruje leśniczy. Niestety nie było go w domu więc  pogawędziliśmy z panem gospodarzem i jego wnuczką Anią. Ania opowiedziała nam  o zwierzętach zamieszkujących  pobliski las. Są to lisy, dziki, zające, sarny, kuny, które często zachodzą do zagrody jej dziadka. Sympatyczny Mops czyli piesek gospodarza oprowadzał  nas po pięknie wypielęgnowanym ogródku. Ciekawostką było drzewo myszołowa, które pozbawione konarów i liści stoi w jednym z rzędów drzew w lesie. Dzieci poznały także Kacpra- kotkę, która  wychowuje trzy małe, urocze kocięta. Dzieci mogły przytulić kociątka, które pan gospodarz pozwolił wziąć im na ręce. Następnie drogą wiodącą przez las dojechaliśmy do granicy z  Łańcami a dalej do Pstrążnej gdzie zajrzeliśmy do hodowli pstrągów. Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy w drogę powrotną do naszej Czernicy. Nasza wycieczka skończyła się o 15.30 ale chociaż nie trwała długo dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu miłych wrażeń. W kontakcie z przyrodą  poznaliśmy zakątki naszej okolicy, dotlenieni , bardzo radośni i zadowoleni pojechaliśmy do domu. Teraz planujemy kolejne takie wyprawy bo  jazda na rowerze sprzyja zdrowiu i pozwala lepiej się rozwijać.