• Robotyka w naszej szkole

Uzupełnienie tradycyjnego modelu edukacyjnego o najnowocześniejsze rozwiązania edukacyjne z obszaru STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka) pozwoli lepiej przygotować dzieci i młodzież na wyzwania przyszłości. W szczególności te powiązane z rynkiem pracy i gotowością do pracy w zawodach przyszłości - nawet w tym takich, które według ekspertów jeszcze nie istnieją.

Kurs: Podstawy Robotyki – Czujnik ultradźwiękowy. Wprowadzenie.

Kurs: Podstawy robotyki – Czujnik dotyku.

Zestaw Krypton 8 v.2

Abilix Krypton 8 to nowa wersja, zawierająca więcej klocków, czujników i silników niż jej poprzedniczka. Umożliwia to konstruowanie jeszcze bardziej zróżnicowane konstrukcje.

Krypton 8 v.2 to zestaw składający się z 1551 klocków, sterownika i czujników, które pozwalają na stworzenie nawet 50 różnych robotów.

Zestaw ten można programować w aż 4 językach o różnym poziomie trudności:

• Drag&Drop – łatwy, graficzny język programowania dla początkujących
          • Scratch – najbardziej popularny w szkołach język programowania dla średnio-zaawansowanych
          • Flow-chart – schematy blokowe, algorytmy dla średnio-zaawansowanych
          • język tekstowy C – dla zaawansowanych

Robot łączy się z aplikacją za pośrednictwem wbudowanego Hot Spot.

Roboty Krypton buduje się i programuje przy pomocy interaktywnej, mobilnej aplikacji Abilix Krypton Today’s Future. Zawiera ona samouczek Poznaj Kryptona, instrukcje budowy modeli „krok po kroku” oraz moduły do programowania.

Zestaw Makeblock - mBot Explorer Kit.

mBot to uniwersalny robot pozwalający na jednoczesne zapoznanie się z zagadnieniami robotyki, elektroniki i programowania. To doskonały wstęp do nauki opartej o koncepcję STEAM. Robot jest łatwy do złożenia a programowanie jest proste dzięki graficznym układom, które należy łączyć ze sobą niczym puzzle. Robot składa się z 38 części i można go zbudować w 10 minut. Wtyczki kabli oznaczone są różnymi kolorami, czyniąc montaż całości jeszcze łatwiejszym.

Zastosowane w zestawie komponenty to prawdziwa potęga mBot. Znana z poprzednich edycji wytrzymała aluminiowa rama, zupełnie nowy sterownik mBota, usprawnione czujniki i silniki oraz nowe możliwości programistyczne, to wszystko czego potrzeba, aby wejść w fascynujący świat programowalnych robotów, poznać informatykę i elektronikę która otacza nas zewsząd w codziennym życiu.

Mikrokontrolery FORBOT do kursu Arduino:

Kurs Arduino

Podstawy programowania mikrokontrolerów: