• Sok pomarańczowy

Uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej, postanowili samodzielnie wykonać pyszny sok pomarańczowy. Wyciskanie soku, wywołało wiele pozytywnych emocji. Najprzyjemniejsza była jednak, degustacja. Oby taki sposób podawania owoców zachęcił uczniów do sięgania po nie tak w domu, jak i podczas przerw śródlekcyjnych w szkole.

• Szkoła Myślenia Pozytywnego – grudzień

To już styczeń?! Nowy Rok? Kto obudził się dziś z tą myślą, na pewno nie jest sam :). Musimy podsumować jeszcze grudniowe zadania ze Szkoły Myślenia Pozytywnego. Święta to był czas, kiedy dbaliśmy o relacje z innymi, Instytut zaprosił Nas do zadania specjalnego. W tym miesiącu hasło było jedno: RATUJEMY GWIAZDKĘ. W realizacji tego zadania pomogła Pani Sandra Kuriata, Pani Małgorzata Głazik oraz Pani Monika Łukoszek.

• Pomoc dla samotnych matek

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy samotnym kobietom z dziećmi. Dary przekazane zostały w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia do Domu dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Rybniku. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy w stronę Pań z KGW z Łukowa, które jak zwykle, chętnie pospieszyły z pomocą.

• Zapachniało świętami

Grudzień to wyjątkowy miesiąc w szkole. Nie tylko ze względu na przerwę świąteczną, ale również dla tego, że na uczniów czeka kilka szczególnych uroczystości. 6 grudnia Mikołajki- spotkanie z patronem Henrykiem Mikołajem Góreckim, Uczniowie mieli okazję poznać sylwetkę naszego patrona oraz wysłuchać i pośpiewać hymn szkolny, który to związany jest właśnie z nim. Była to też okazja do obdarowywania się upominkami. A tuż przed samymi świętami uczniowie klasy I a wraz z wychowawcą tworząc świąteczny nastrój samodzielnie przygotowali i wspaniale ozdobili świąteczne ciasteczka. Zapach unosił się w całej szkole. Razem też podczas spotkania wigilijnego w klasie przygotowali wspaniałe świąteczne stroiki, które ozdobią stoły w ich domach. ​​​​​​​​​​​​​​

• Warsztaty w Zameczku

W przeddzień przerwy świątecznej, uczniowie klas pierwszych mieli okazję uczestniczyć w warsztatach organizowanych w pobliskim Zameczku.

Pod okiem instruktorów wykonywali karmnik dla ptaków i niebanalne bożonarodzeniowe szopki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Klaudia Doleżych

• „Ludzie listy piszą…”

Uczniowie klasy 6a biorą udział w ogólnopolskim projekcie „Napisz, proszę, chociaż kilka słów”. Polega on na wymianie listownej pomiędzy uczniami z innej szkoły.

Klasa 6a bardzo chętnie bierze udział w tymże projekcie. Dotarły już pierwsze listy, w których były zawarte informacje na temat samych siebie. Każdy uczestnik miał za zadanie opisać się – kim jest, czym się interesuje.

• Kartki świąteczne

"Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem…"

Alighieri Dante

Wielobarwne kartki świąteczne przygotowywane przez uczniów naszej szkoły oraz uczniów zrzeszonych w SKW, zagoszczą na wigilijnych stołach. Odwiedzą domy ludzi, którzy w tym szczególnym świątecznym czasie potrzebują naszego duchowego wsparcia, naszej nadziei.

• InstaLogik

Dwoje uczniów naszej szkoły: Wiktoria Procek i Tymoteusz Tumułka awansowało do ostatniego, 3 etapu konkursu InstaLogik. Gratulujemy i życzymy sukcesu w finale!

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, którzy interesują się również programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

• Koło instrumentalne

Koło instrumentalne kolędowało dla Pań z KGW z Łukowa Śląskiego.

Uczennice koła instrumentalnego, działającego przy naszej szkole, zostały zaproszone do uświetnienia spotkania opłatkowego Pań z KGW z Łukowa Śląskiego. Uczennice wspaniale zaprezentowały się, kolędując i prezentując przy tym swój świąteczny repertuar.

• Świetlicowe warsztaty

Z okazji nadchodzących wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia, uczniowie korzystający ze świetlicy szkolnej uczestniczyli w różnego rodzaju warsztatach plastyczno-technicznych. W przedświątecznej atmosferze, z ogromnym zapałem i zaangażowaniem wykonywali piękne ozdoby na choinkę oraz świąteczne dekoracje.​​​​​​​

• Uczeń z pasją

O uczennicy, którą dzisiaj chciałam przedstawić można by dużo pisać, ponieważ wachlarz jej zainteresowań jest bardzo szeroki. Bohaterką miesiąca jest Natalia Wypych. To uczennica, która ujmuje niezwykłą wrażliwością, skromnością a przede wszystkim empatią. Jestem niezmiernie szczęśliwa, że mamy takie perełki w naszej społeczności szkolnej.

• „Idiom… ink”

Zakończył się szkolny etap VII Ogólnopolskiego Konkursu Językowo-Plastycznego „Idiom…ink”. W terminie do 15 grudnia 2023r. każdy chętnych uczeń mógł wykonać dowolną techniką pracę plastyczną obrazującą idiom angielski (jego dosłowne tłumaczenie / nie znaczenie).

​​​​​​​Piętnaścioro uczniów naszej szkoły postanowiło zmierzyć się z konkursowym zadaniem. Ich prace zostały opatrzone odpowiednią metryczką oraz wysłane do organizatora konkursu – Zespołu Szkół w Kępicach. W lutym 2024 r. zostanie ogłoszona lista laureatów, a ewentualne dyplomy oraz nagrody przesłane na adres szkoły.

• Sukces w konkursie plastycznym

Praca konkursowa ucznia naszej szkoły, w kalendarzu na 2024 rok.

Gratulujemy Bartoszowi Pawluskowi zajęcia 3 miejsca w konkursie plastycznym na zaprojektowanie plakatu. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych powiatu rybnickiego a organizowany przez PCPR w Rybniku.

Bartek swoje plastyczne zainteresowania rozwija na zajęciach koła plastycznego ale często swój talent pokazuje również na zajęciach świetlicowych. Zaskakuje tam swoją pomysłowością. Uwagę jury, zwróciły również prace: Natalii Wypych z klasy IVa i Daniela Liszki z klasy VIa. Dzieła zostały także nagrodzone upominkami.

• Partnerzy i realizowane projekty

• VULCAN