• KLASA 6

• 16.03.2020 r.  - 20.03.2020 r.

1. Przyjrzyj się infografice ze str. 30 - 31. Wybierz 1 z 3 zadań ze str. 31 (praca z infografiką) i przygotuj w zeszycie przedmiotowym odpowiedź na wybrane zadanie.

2. Napisz w zeszycie przedmiotowym odpowiedzi do zadań 1 - 3 z  podsumowania ze str. 38.

25.03.2020 r. - 30.03.2020 r.

Temat: ABC elektryczności - odnawialne źródła energii.

1. zapisz temat w zeszycie przedmiotowym.

2. zapoznaj się z filmami dotyczącymi elektryczności i na temat odnawialnych źródeł energii, które są dostępne na podanych poniżej stronach.

3. przygotuj  1 zadanie z 3 zaproponowanych poniżej:

- na formacie A4 przygotuj plakat na temat jednego rodzaju elektrowni wykorzystującej ekologiczne/odnawialne źródła energii (rysunek i tekst - 10 zdań) . Do przygotowania pracy wykorzystaj informacje, których dowiedziałeś się w trakcie oglądania filmów. Gotowe prace proszę przesyłać na adres: shyla@spczernica.pl. Forma oceny pracy: jako ocena bieżąca.Termin przygotowania pracy: 30.03.2020 r.

- przygotuj prezentację na temat jednego rodzaju elektrowni wykorzystującej ekologiczne/odnawialne źródła energii składającą się z 10 slajdów.  Do przygotowania pracy wykorzystaj informacje, których dowiedziałeś się w trakcie oglądania filmów.Gotowe prace proszę przesyłać na adres: shyla@spczernica.pl. Forma oceny pracy: jako ocena bieżąca. Termin przygotowania pracy: 30.03.2020 r.

- opisz w zeszycie w formie informacji biograficznych wynalazcę, który przyczynił się do rozwoju elekryczności. (rysunek wynalazku i tekst - 10 zdań). Wykorzystaj zasoby Internetu, pamiętając o bezpiecznym korzystaniu z Internetu i przestrzeganiu netykiety.Gotowe prace proszę przesyłać na adres: shyla@spczernica.pl. Forma oceny pracy: jako ocena bieżąca.

Termin przygotowania pracy: 30.03.2020 r.

Link do strony dotyczącej elektryczności:( 2 pierwsze filmy)

elektryczność

Link do strony dotyczącej odnawialnych źródeł energii:

odnawialne źródła energii

Link do strony dotyczącej odnawialnych źródeł energii wraz z zagadką:). Zachęcam do spróbowania swoich sił w podaniu prawidłowej odpowiedzi.

Jak o działa? Odnawialne źródła energii i zagadka.

W razie wątpiwości - jestem do Waszej  dyspozycji i proszę o wiadomość na dzienniku elektronicznym.

Życzę powodzenia i kreatywności :)

30.03.2020 r.

Temat: Nowoczesny świat techniki.

1. Zajrzyj do podręcznika na strony 60-61.

2. Zapoznaj się z terminem:mechatronika - przepisz definicję do zeszytu (str. 61).

3. Wejdź na stronę - zapoznaj się z poszczególnymi zakładkami.

Centrun Nauki Kopernik

4. Dla chętnych: przygotuj Wstęga Mobiusa

Wstęga Mobiusa

Pozdrawiam i życzę udanej zabawy.

Niczego z tej lekcji nie wysyłamy.

06.04.2020 r.

Temat: Nasze savoir vivre – etykieta stołu.

Dzisiaj temat, którego nie znajdziecie w naszym szkolnym podręczniku z techniki, ale wiedza z dzisiejszej, wirtualnej lekcji przydatna jest na co dzień. Dotyczy kulturalnego spożywania posiłków i nie tylko. Zapraszam do zapoznania się zasadami kulturalnego zachowania się przy stole oraz realizacji zadań dla chętnych. J . Powodzenia. J

1.Uważnie przeczytaj definicję słowa etykieta: zbiór norm zachowania, zwyczajów i form towarzyskich (savoir-vivre) obowiązujący w określonej grupie społecznej lub środowisku (np. etykieta dworska - ceremoniał dworski, różny na dworach różnych monarchów).  Zapisz definicję do zeszytu pod tematem.

2.Zapoznaj się  z prezentacją dotyczącą kulturalnego zachowania się w restauracji.

kulturalne zachowanie w restauracji

3.Popatrz, jak prawidłowo należy posługiwać się sztućcami.

savoir vivre przy stole

Dla chętnych:

1.Poćwicz dzisiaj np. w  czasie obiadu savoir – vivre przy stole.

2.Poniżej znajduje się instrukcja do zadania praktycznego. Życzę udanej zabawy.

serwetka na sztućce

Z dzisiejszej lekcji niczego nie odsyłasz.

Do zobaczenia!