• KLASA 4

        •  

          Jesteśmy na etapie przygotowywania się do Egzaminu na Kartę Rowerową, więc proszę, abyście czytali / przeglądali kolejno tematy z podręcznika związane z rowerzystą (od początku rozdziału).

          Jako powtórzenie z tego rozdziału, proszę z tematu "Bezpieczeństwo rowerzysty" wypisać z podręcznika do zeszytu przedmiotowego:

          1. Jakie są przyczyny wypadków?

          2. Jakie są bezpieczne zachowania w czasie jazdy rowerem?

          W razie wątpiwości - proszę o wiadomość na dzienniku elektronicznym. 

          Życzę powodzenia :)

           

          25.03.2020 r. do 01.04.2020 r.

          Temat: Znaki drogowe. 

          1. Zobacz film dotyczący znaków:

          ZNAKI DROGOWE

          2. Otwórz podręcznik na str. 37 - temat "Bezpieczna droga ze znakami".

          • Przeczytaj uważnie jak nazywają się poszczególne znaki pionowe: ostrzegawcze, zakazu, nakazu, informacyjne - nazwy znajdują się pod rysunkami znaków. Przyjrzyj się ich kształtom i kolorom.Pamiętaj! Każdy kształt i kolor przypisany jest do poszczególnego rodzaju znaków. 
          • Zauważ, że na stronie 41 w podręczniku znajdują się znaki poziome - maluje się je na jezdni w postaci symboli jak. np. rowerzysta, białych linii czy napisów. 

          3. Jako utrwalenie wiadomości o znakach w zeszycie napisz odpowiedzi na zadanie : "Sprawdź się!" ze str. 42. Wykonaj zadanie wg polecenia w podręczniku do 01.04.2020 r. i wyślij zdjęcie zadania na adres: shyla@spczernica.pl .

          4.Zastanów się,czy w drodze ze szkoły do domu, a może niedaleko Twojego miejsca zamieszkania, znajdują się znaki, o których dziś czytałeś?  Z pewnością będą Ci towarzyszyły jako przysżłemu rowerzyście i należy poznać ich znaczenie!

          Życzę Wam, drodzy Uczniowie, powodzenia. Pamiętajcie o przerwach w czasie pracy z komputerem. Korzystaje bezpiecznie z Internetu. Dziękuję również rodzicom za zaangażownie i pomoc w realizacji zadań. Do zobaczenia:) 

          01.04.2020 r. do 08.04.2020 r.

          Temat: Aby rower służył dłużej - konserwacja roweru.

          Rowerzysta, prócz wiedzy teoretycznej, czyli tej, którą Wy już świetnie znacie: dotyczącej poszczególnych znaków, hierarchii ważności, zasad obowiązujących na poszczególnych skrzyżowaniach, powinien również wiedzieć, jak zadbać o swój rower. To niezwykle istotne, jeśli chodzi o bezpieczeństwo rowerzysty i innych uczestników ruchu drogowego. Zatem na dzisiejszej lekcji poznamy sposoby konserwacji roweru. Zaczynamy!

          1. Jako powtórzenie wiadomości - warto przypomnieć sobie budowę roweru czyli…rowerowy elementarz (popatrz na stronę 31 w podręczniku) oraz obowiązkowe wyposażenie roweru - tu zobaczmy film - jako powtórkę wiadomości. 

          wyposażenie roweru

          2. Następnie przeczytaj uważnie temat w podręczniku, który znajduje się na stronach  od  34 do 36 (nie zapomnij o  infografice na stronie 35).

          3. Przygotuj notatkę w zeszycie- przepisz punkty (kropeczki)J z ćwiczenia nr 1 do zeszytu.

          Jako utrwalenie wiadomości opowiedz komuś z najbliższego otoczenia, jak będziesz dbał/dbała o swój rower i jak sprawdzisz jego przygotowanie do jazdy. 

          Nadal zachęcam Was do „ wirtualnego” podróżowania po kartach podręcznika – czytania „ciekawostek” oraz „warto wiedzieć” i informacji znajdujących się w „ekowiadomościach”– mam na myśli małe dodatkowe teksty znajdujące się w podręczniku na marginesie. Niech przygotowania do Karty Rowerowej będą dla Was ciekawą przygodą. Pozdrawiam Was. Z dzisiejszej lekcji niczego nie odsyłacie.

          Do …zobaczenia w sali nr 5J w SP im.H.M. Góreckiego w Czernicy!

          Składam również podziękowania rodzicom za pracę i zaangażowanie. W razie pytań – jestem do Państwa dyspozycji. Podaję adres do korespondencji: shyla@spczernica.pl

          08.04.2020 r.

          Temat: Nasze savoir - vivre. Etykieta stołu.

          Wiedza z dzisiejszej, wirtualnej lekcji przydatna jest każdemu z nas na co dzień. Dziś temat, którego nie znajdziecie w naszym szkolnym podręczniku z techniki. Nie będzie to też lekcja dotycząca rowerzysty, ani zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. O nie! A to, niespodzianka:). Odkładamy podręcznik z techniki do półki. Półkę - zamykamy:) i…zapraszam do zapoznania się z zasadami kulturalnego zachowania się przy stole i nie tylko. Zachęcam do realizacji zadań dla chętnych. 

          1.Uważnie przeczytaj definicję słowa etykieta: zbiór norm zachowania, zwyczajów i form towarzyskich (savoir-vivre) obowiązujący w określonej grupie społecznej lub środowisku (np. etykieta dworska - ceremoniał dworski, różny na dworach różnych monarchów).  Zapisz definicję do zeszytu pod tematem.

          2.Zapoznaj się  z prezentacją dotyczącą kulturalnego zachowania się w restauracji.

          Jak zachować się w restauracji?

           

          3.Popatrz, jak prawidłowo należy posługiwać się sztućcami.

           

          Jak prawidłowo posługiwać się sztućcami?

           

          Dla chętnych:

           

          1.Poćwicz dzisiaj np. w  czasie obiadu savoir – vivre przy stole.

          2.Poniżej znajduje się instrukcja do zadania praktycznego. Życzę udanej zabawy.

          Serwetka na sztućce

           

          Z dzisiejszej lekcji niczego nie odsyłasz. 

           

           Do zobaczenia!

           

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. H.M. Góreckiego w Czernicy
      • (32) 4305060
      • ul. Wolności 41,
        44-282 Czernica
        Poland
      • mgr Iwona Witek,
        wicedyrektor:
        mgr Kamila Dobrowolska
      • http://fb.me/SPwCzernicy
      • Inspektor Ochrony Danych :
        Aleksandra Cnota-Mikołajec
        adres e-mail: aleksandra@eduodo.pl
      • AE:PL-54050-80271-HHURU-23
  • Galeria zdjęć

      brak danych