• Zielona pracownia

•

W ramach projektu w naszej szkole została utworzona specjalistyczna pracownia przedmiotowa, w której odbywają się lekcje przyrody, biologii, geografii oraz zajęcia pozalekcyjne o charakterze ekologiczno - przyrodniczym. „LABORATORIUM EKO -ZORIENTOWANYCH NA RZECZ ŚRODOWISKA” to miejsce aktywnego uczenia się, prowadzenia obserwacji, badań i eksperymentów, wyposażone w nowoczesne meble oraz pomoce dydaktyczne, dzięki którym uczniowie rozwijają swoje pasje, poszerzają wiedzę i umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych i szeroko pojętej ekologii.

Zielona pracownia została wyposażona w pomoce dydaktyczne, które ułatwiają zrozumienie przez uczniów postępującej degradacji środowiska naturalnego poprzez samodzielne badania, analizy, dokonywanie doświadczeń, a przez to zrozumienie konieczności jego ochrony.

Są to: Laboratorium Cyfrowe Einstein – nowoczesna platforma edukacyjna umożliwiająca pozyskanie niezbędnych informacji środowiskowych, wykonywanie obliczeń i interpretowanie wyników, mikroskopy, preparaty mikroskopowe, zestaw do badania stanu powietrza w tym zanieczyszczenia i hałasu, zestaw doświadczalny do badania gleby, który umożliwi uczniom poznanie za pomocą prostych, ale ciekawych doświadczeń rolę gleby w przyrodzie, zestaw ekologiczny do badania wody, pozwalający poprzez eksperymentowanie i doświadczenia na zrozumienie świata wody, jego sekretów i właściwości. Jest też zestaw doświadczalny „Biodegradacja”, dzięki  któremu uczniowie będą mogli testować stopień biodegradowalności materiałów oraz zestaw do obserwacji oraz badania wód i gleb – „Walizka ekobadacza”.

Tak nowoczesna i dobrze wyposażona pracownia przyrodniczo – ekologiczna jest doskonałą bazą do efektywnego i atrakcyjnego nauczania. To pierwsza tego typu pracownia na terenie Gminy Gaszowice.

Ilona Paluch