• Szkolenia nauczycieli z zakresu TIK

• E-koordynator: Monika Łukoszek

Nauczyciele wyznaczeni do udziału w szkoleniach:

• Monika Łukoszek,
          • Kamila Dobrowolska,
          • Iwona Kwiatoń,
          • Małgorzata Głazik,
          • Bożena Papierok.

Pierwsze spotkanie online uczestników międzyszkolnej sieci szkół – 30.10.2023r.

Temat: Analiza przepisów prawa- rozporządzenie MEN -w zakresie programu „Aktywna tablica”, ustalenie zasad pracy w sieci. Sztuczna inteligencja – wprowadzenie.

Spotkanie zostało przeprowadzone na platformie moodle. Na początku nastąpiło krótkie wprowadzenie dotyczące ustalenie zasad pracy w sieci. Pani Sabina Ficek, prowadząca szkolenie przedstawiła główne założenia współpracy, odwołała się również do obowiązującego rozporządzenia. Każdy koordynator został zobowiązany do wypełnienia deklaracji współpracy i przekazaniu jej do WOM Rybnik. Ustalony został harmonogram oraz tematyka następnych spotkań. Przedstawiona została również lista szkół biorących udział w sieci oraz wyznaczono terminy prezentacji. Każda z szkół musi bowiem stworzyć oraz przestawić prezentacje, na której zaprezentuje w jaki sposób w szkole wykorzystywane są sprzęty oraz narzędzia zakupione w ramach Programu „Aktywna Tablica”. W drugiej części spotkania p. Ficek wprowadziła pojęcie sztucznej inteligencji.