• BASENOWE WSPOMNIENIA

•

W obecnym nowym roku szkolnym zostały dla Was zorganizowane już dwa wyjazdy na basen. Pierwszy odbył się jeszcze we wrześniu do ulubionego kompleksu w  Gorzycach. W tej wspaniałej i atrakcyjnej wycieczce wzięły udział dzieciaki z klas I-III. Dla najmłodszych była to pierwsza wielka próba swojej samodzielności gdzie trzeba było sobie poradzić z nowymi wyzwaniami. Zagadkowe zamki w szafkach, samodzielne założenia strojów kąpielowych nikogo nie zniechęciły do pływania. Przestrzeganie skomplikowanego regulaminu pływalni także nikomu z uczestników nie sprawiło kłopotu. Wszystkie dzieci spisały się znakomicie. Radości ze zjeżdżania na zjeżdżalni nie było końca, próby pływania oraz inne zabawy w wodzie okazały się być fantastycznym relaksem po skończonych lekcjach. Kilka minut spędzone w jakuzzi sprawiło odzyskanie utraconej energii i dodało wszystkim uczestnikom wycieczki nowych sił. Wszystkie dzieci z uśmiechem na ustach, zadowolone, wesołe wróciły do domu. Panie sprawujące opiekę: Iwona Kwiatoń, Kamila Dobrowolska, Katarzyna Mandrysz oraz Zenobia Mrozek były bardzo zadowolone ze swoich wychowanków.

Starsza grupa uczniów udała się na basen do H2Ostróg w Raciborzu. Tam dopiero mogli wyszaleć się w wodzie. Atrakcyjne zjeżdżalnie, dmuchana tratwa, na której trzeba wykazać się nie lada równowagą, wodny wir to tylko niektóre przyjemności. Dla mniej odważnych są leżaki z bąbelkami, oraz masaże w jakuzzi. Dzieci potrafiące pływać miały do dyspozycji aż dwa baseny. Do dużego basenu można było poskakać na główkę a w mniejszym pograć w siatkówkę wodną. Czas tak szybko minął, że nikomu nie chciało się wracać do domu. Wszyscy chcieli zostać jeszcze jedną godzinę. Po skończonej kąpieli dopełnieniu czynności higienicznych udaliśmy się jeszcze na przekąski do punktu gastronomicznego. Myślę, że trzeba często korzystać z wyjazdów na basen bo to bardzo zdrowy sposób spędzania czasu wolnego. Tym razem także nasi opiekunowie: pan Maciej Mrozek, pani Katarzyna Mandrysz oraz Zenobia Mrozek pochwalili wszystkich uczestników za grzeczne i roztropne zachowanie.