• Wielka Liga Czytelników

• Finał Ogólnopolskich Mistrzostw Powiatowych

We wtorek 28 lutego odbył się finał Ogólnopolskich Mistrzostw Powiatowych WIELKIEJ LIGI CZYTELNIKÓW. Najbardziej zaangażowani czytelnicy, którzy nie zrazili się ilością czytanych książek i wytrwale rozwiązywali testy, by zdobyć najpierw pięć sprawności, by następnie przejść test kwalifikacyjny reprezentowali naszą szkołę w zmaganiach czytelniczych.

Nasi uczniowie brali udział w konkursie w trzech kategoriach:

• Klasy I – III w składzie: Amelia Recław, Franciszek Sieroń, Mateusz Keler
            • Klasy IV – VI w składzie: Adam Kopiec, Franciszek Klimsza, Maksym Święty
            • Klasy VII – VIII  w składzie: Jakub Gebel, Martyna Wypych, Miłosz Pasierbski

Łącznie należało odpowiedzieć aż na 150 pytań, wykazując się znajomością książki, którą nasi uczestnicy czytali dodatkowo, nie była to szkolna lektura. Test odbył się online.

Wyniki już wkrótce. Trzymajmy kciuki za naszych Wielkich Czytelników, by już niedługo reprezentowali nas w kolejnym etapie!

Monika Drąg

Aleksandra Tkocz

Martyna Skorupa

• Konkurs Wiedzy Pożarniczej

• W dniu 28.02.2023 odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy pożarniczej pod nadzorem strażaków ochotników z OSP Czernicy. W skład komisji weszli: Dawid Piecowski, Roksana Bęcała, Agata Chruszcz. Konkurs cieszył się bardzo wysoką frekwencją wśród uczniów, udział w nim wzięło ponad 60 uczestników.

Po rozwiązaniu testu i sprawdzeniu go przez komisję wyłoniono następujące miejsca.

W kategorii klas III

I miejsce Bartosz Cnota klasa III a

II miejsce Franciszek Sieroń klasa III b

III miejsce Natalia Wypych klasa III b

W kategorii klas IV – VIII

I miejsce Weronika Łata klasa V a

II miejsce Emilia Mojżysz klasa VIII b

III miejsce Anna Steuer klasa VII

GRATULACJE !!!!!

Uczestnicy Ci będą nas reprezentować na kolejnym etapie w dniu 15.03.2023 w Szczerbicach.

Katarzyna Mandrysz