• GMINNY TURNIEJ GIER I ZABAW!

•           GMINNY  TURNIEJ  GIER  I  ZABAW!

28.11.13r. gospodarzem  gminnego  turnieju  gier i zabaw była Szkoła Podstawowa w Czernicy . Pani dyr. Iwona  Witek  powitała wszystkich  uczestników  życząc im dużo  sportowych emocji a  także wspaniałej  zabawy.

W zawodach wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Gaszowicach wraz ze swoim opiekunem p. Ł. Wojaczkiem oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Szczerbicach z p. B. Langer. A także uczniowie SP Czernica z p. Katarzyną Mandrysz, Bożeną Papierok i Grażyną Musiolik.

Wszyscy zawodnicy pragnęli zostać zwycięzcami i w swoim dążeniu do sukcesu pokazali, że mają bardzo silną wolę. Świetnie przygotowani do każdej z zabaw rywalizowali najlepiej jak umieli. O zwycięstwie zadecydowała głównie szybkość. Turniej każdej z klas składał się z 5-ciu konkurencji. Trzeba było wykazać się np. precyzją podczas „sadzenia ziemniaków”, skakaniem na skakance czy zwinnością w przechodzeniu przez szarfę. Niebagatelnym zadaniem okazały się być biegi z piłką lekarską czy pałeczka sztafetową. Mali sportowcy wykazali się już walecznością i odwagą. Niepokonani w tych zawodach okazali  się  kol. z SP Gaszowice i to oni wywalczyli awans do dalszego powiatowego etapu. II miejsce zajęła SP Szczerbice a III miejsce  SP Czernica. Jako organizator bardzo dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej sportowej imprezy. Uczennicom kl. VI za pomoc i rzetelność w sędziowaniu, kibicom za piękne transparenty i wspaniały doping oraz Radzie Rodziców za ufundowanie  pamiątkowych pucharów.

Z. Mrozek